Akarok gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves lányunk és volt 1.5 éve egy félidős vetélésem. Nagyon úgy érzem nem akarok már terhes lenni, nem akarok még egy babát, de a férjem nagyon szeretne. Van amikor úgy érzem én is szeretnék, de mindig van valami oka, hogy nem lehet, s azt érzem, az idő nekem dolgozik, s biztos azért vannak akadályok, hogy ne legyen gyerekünk már. Hogyan tudok a végére járni magamban, hogy valójában mit is szeretnék?
2014. jan. 14. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki egyértelműen akar gyereket, ott nincsenek magában kétségek. Olyan van, hogy az adott időben, helyzetben, körülmények közt nem akarja, mert nem olyanok jelenleg az anyagiak, éppen nem a legjobb a párkapcsolat, vagy éppen egészségügyileg nem érzi úgy az ember, hogy most jöhetne, de alapjában véve úgy van vele, hogy lesz, mert szeretne mindenképpen, csak most nem. Mert van ilyen. Én úgy érzem, hogy jelen pillanatban sok körülmény miatt nem lenne, nem zárom ki a lehetőséget, hogy 3-4 év múlva nem lesz még egy, de jelenleg ami a leginkább bennem van, hogy örülök, hogy a fiam már akkora, amekkora. Türelemjáték ő egymaga, jelenleg a türelmemhez is elég ő egymaga, mivel amúgy kitesz 3 gyereket sokszor. És lehet hogy később sem lesz több. Nem is igazán akarok, de a lehetőségét nem zárom ki, mert lehet 3-4 év múlva változik a helyzet. De most, ebben a pillanatban ezer százalékra tudom, hogy nem akarok.

Ha te bizonytalan vagy, ha úgy érzed, hogy nem igazán akarsz, akkor ne vállald. Akkor sem, ha a párod szeretne. Ennek közös döntésnek kell lenni. Mert hiába szeretné a párod, hogy legyen még egy, de ha te úgy érzed, hogy nem igazán ez, amire vágysz, akkor ne vállald. Mert te fogod őt kihordani, te fogod megszülni és gondolom a legtöbb időt is te fogod vele tölteni. És akkor ennek szívből jövő dolognak kell lenni.

Szerintem nem szégyen bevallani, hogy valaki nem akar 2-3 gyereket, hanem elég az 1 is.

2014. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ok, amiért akarnék, hogy ne legyen egyedül, ne legyen egyke. Nem rossz egy gyereknek, ha egész életében egyedül van? Nekem van 3 tesóm, s nem tudom elképzelni milyen lehet egykének lenni.
2014. jan. 14. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak azért ne vállalj gyereket, hogy a másik gyerkőc ne legyen egyke. Ezért tényleg ne.

Ha nem szívből akarsz gyereket, ha nem érzed úgy, hogy végig szeretnél mindent újra csinálni a terhességtől egészen a pici koron át, szóval mindent, akkor csak ezért ne.

És biztos, hogy jó, ha az embernek van testvére, de akkor úgy legyen testvére az embernek, hogy a szülők teljes akaratából legyen mindkettő.

Egy gyerek gyerekkorában, egy ember felnőtt korában is tud nagyon jó barátokat szerezni, aki felér egy testvérrel. És sok esetben bár a szülők jó testvéreket nevelnek a gyerekükből, mégis a személyiségük, az érdeklődésük, esetleg a későbbi fizikai távolság miatt eltávolodnak egymástól vagy nem is jönnek ki sosem. És akkor tényleg olyan jó, hogy van egy testvére? És a szülők csak azért vállalták a másikat, hogy ő ne legyen egyedül?

Én ennek értelmét nem látom.

Ha akarok több gyereket a párommal, akkor az a mi döntésünk legyen, azt mi akarjuk és nem azért, hogy a másik gyerekünk ne legyen egyke.

2014. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2014. jan. 14. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
én annak járnék utána, hogy nem egyszerűen egy félelem van-e mögötte, hogy nem szeretnél újból átesni egy ilyen fájdalmas dolgon. Lelki oldalról közelíteném meg, esetleg pszichológus segítségével, vagy bármilyen más módszerrel.
2014. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 37 éves vagyok van 2 gyermekem.Olyan 6 éve forog a harmadik gyermek a fejemben és 9 hónapja döntöttem el,legyen még egy..de sajnos még nem sikerült.Pedig minden eredményem a elfogadható.Én azt mondom míg nem érzed,nem döntötted el magadban,csak azért ne vállalj,mert a férjed szeretne...mikor eldöntötted akkor vágjatok bele.Nem kell róla beszélni és egyszer csak arra ébredsz,h szeretnél még egy gyermeket.
2014. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jajjj remélem így lesz utolsó. Voltam kineziológusnál is, s ő feloldott minden szinten a dolgokat. Mivel 2,5 éves a lánykánk, lassan munka után is kellen nézni, vagy tesó....ezért foglalkoztat. de még nem akar jönni, mert az eredményeim nem jók...
2014. jan. 14. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Azért nem jön,mert még nem szeretnéd.Mindennek van miértje,én így gondolkodom.Ha a párod nem erölteti,talán hamarabb eldöntöd mit is szeretnél(ez így működik,mivel ha valaki eröltet valamit és te nem szeretnéd,pont azért nem tudsz dönteni,mert a másik fél erölteti).Ez páros döntés.Ismétlem magam én hiszek abban,h 1x a döntésedre ébredsz..tapasztalat
2014. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Türelmesen ki kell várnom.....Köszönöm mindenkinek!
2014. jan. 15. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!