Tapasztalatok teherbeesés terén? Stresszes életmód mennyire játszik szerepet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Orvosilag minden rendben van mindkettőnknél viszont olyan helyen dolgozom ami nagyon megvisel és kimerít. Már másfél éve nem jön össze a baba. Szerintem ez is nagy szerepet játszik benne. Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi akinek volt hasonló problémája a teherbeeséssel és utána rájött hogy a nem megfelelő életvitel nagy szerepet játszott benne. Részletek is érdekelnének ha lehet. Köszönöm annak aki normálisan válaszol!

2014. febr. 3. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

én eléggé stresszes helyen dolgoztam és nagyon szerettem volna babát!

állandóan elvetéltem pedig orvosilag mind a ketten rendben vagyunk!

ma már a párom is jobb helyen dolgozik én is nyugodtabb körülmények közt dolgoztam! és tessék 1 hónap és szülök!

szóval igen befolyásolja! sok sikert kívánok és nyogodtabb életet!

2014. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem tudtok elmenni nyaralni/telelni egyet? Ha a normál napok zűrösek is, ez nagyon segít sokaknál, és sokszor ott jön össze a baba
2014. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ugyanebben a cipőben jártunk, az én stresszes munkám/életvitelem miatt nem jött össze a picúr. Sok agyalás után végülis rávettem magam, és elmentem pszichológushoz. Ő megtanított relaxálni, és az autogén trainingre. Januárban kezdtem el hozzá járni, májusban elmaradt a menstruációm, a napokban érkezik a kisfiunk. Teljesen problémamentes terhességem volt. Úgyhogy én csak ajánlani tudom a szakembert. Én biztosan tudom, hogy neki köszönhetem, hogy anya lettem. Kitartást, és mihamarabbi teherbeesést Neked! :)
2014. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne értsd félre, de az állatvilághoz fogom hasonlítani a helyzetedet. Egy állat minden percét pihenésre fordítja ha teheti, s csak akkor hajtja magát, ha vadászik, vagy ha menekül a vadállat elől. Ilyenkor azonban az agya minden energiát a feladatra fordít, s tartalékra kerül az összes többi élettani működése. Pl. ha bele is harap az oroszlán a gazellába, az képes ugyanolyan sebességgel tovább futni, egy ideig nem is érzi a fájdalmat. Mi emberek, mikor folyamatosan stresszben élünk, pontosan olyan élettani helyzetben vagyunk, mint egy menekülő gazella. Agyunk, minden energiáját a stresszt okozó feladat megoldására fordítja, és kikapcsolja azokat az életműködéseket, amik nehezítik a feladat megoldását. Biztos mindenki tapasztalta már, hogy ha nagy a stressz szinte nem érzi a fáradságot, úgy dolgozik. Na most a termékenység is olyan életműködés, amit a hormonrendszeren keresztül az agy szabályoz. És a terhesség nehezíti a stresszes feladat megoldását, tehát ezt is ki kell az agynak iktatni. Tehát nagy nyomás alatt sokkal nehezebb teherbe esni. Pl. élsportolók is amíg abba nem hagyják, nem igazán lesznek terhesek, még ha nem is szednek fogamzásgátlót, akkor sem.
2014. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom hogy mindenképp életmódot kell váltanom pihennem és nyugodtan élnem. Ezek a megerősítések most nagyon kellettek.
2014. febr. 4. 07:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A férjem is és én is munkahelyet változtattunk a férjem önszántából engem pedig a lombikok miatt kirúgtak, akkor nagyon rosszul eset és nehéz időszak volt, de találtam én is új munkahelyet és 1 hónapon belül terhes lettem, az új munkát szerettem és a társaságot is úgyhogy egészen a 8. hónaposan hagytam abba.Az én új munkáltatóm rendes volt.Ha akkor nem rúgnak ki lehet, hogy még most sincs gyerekem.
2014. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!