Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Segítseket! Túl vagyunk egy...

Ozsi987 kérdése:

Segítseket! Túl vagyunk egy inszemen, két sikertelen lombikon a BMCbe Zeke dr-nál. Velem elvileg minden ok. Volt értelme utánna járni?

Figyelt kérdés
Más térről a páromnál kiderült a min érték fele a tesztoszteron szintje. Azt tudtuk, hogy a sperma képe nagyon rossz, de ezr nem vizsgálták a meddőségibe. A hotmon után dr Kopához kerültünk. Elküldte a vérét teljes hormonképre, genetikai képre, a sperma mintát tenyésztésre. Most az eredményre várunk. Elvileg a lombikhoz "egy is elég"... Lehet csak a stresszbe kergettük magunkat az urológusnál, vagy lehet valami megoldás? Aki volt hasonló gonddal, legyenszíves segítsen!

2014. márc. 13. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk is ugyanez az "orvoscsapat" (Kopa és Zeke), csak nálunk súlyosabb gondok voltak a férjemnél, azoospermia, vagyis egyetlenegy spermiuma sincs, hereszövetből nyert spermiumokkal lombikoztunk.

Kopánál a legjobb helyen vagytok, ő meg fogja találni hogy mi a gond és segíteni is tud.

Zekét is nagyon jó orvosnak tartom szakmailag, de ha pasigond van akkor a nőnél csak alapszinten vizsgálódik. Nálad miket néztek? Vizsgáltak IR-re, néztek genetikát, immunológiát, ilyesmiket? Szerintem 2 sikertelen lombik után már érdemes lenne ezeknek is utána járni.

2014. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást! Nekem csak a kötelezők voltak. Átjárhatósági. Idő közben kiderült, hogy a prolaktinom nem stimm. Tej jött a mellemből. Ezt az első lombik után vettem észre. Azt bogyóval beállították. Hozzá tartozik, hogy volt egy terhességem. Előző kapcsolatba. 7 éve. Attól féltem, az abortusz miadt nem stimm vmi. De azt mondták, az csak azt bizonyítja, teherbeeshetek. Nyugodjak meg afelől. Azért nem könnyű parancsszóra megnxugodni, nem ráizgulni...
2014. márc. 13. 11:56
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor mindenképp vizsgáltasd ki magad alaposan. Zeke nem fog ujjongani tőle, de azt gondolom most már indokolt, sajnos simán lehet hogy nálad is van más a prolaktin mellett amit rendbe kell szedni.

A lombikoknál egyébként minden rendben volt az osztódással, szépen fejlődtek az embriók mikor visszatették őket?

2014. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
13petesejtől 9 termékenyült meg. 5 érte meg az 5napos kort. Kettőt kaptam vissza akkor. 3 fagyasztott lett. Kettőt akartak kiengedni de az egyik nem ébredt fel. Ezért kivették a harmadikat is.
2014. márc. 13. 12:34
 5/18 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgálatot kérjek? De nem szeretem, hogy nekem kell kérni. Ráadásul így a doki is azt hiszi "magamat akarom kezelni". Nem szeretik ha mondom mit kérjen... Egyébként is a hangulatától függ, hogy reagál.
2014. márc. 13. 12:38
 6/18 A kérdező kommentje:
Azt még megkérdezhetem? Nektek sikerült??
2014. márc. 13. 18:09
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket nem Zekétől kell kérned, hanem keress rá neten és menj el magánúton (ezeket sztem nem is csinálják TB-re) genetikai és immunológiai (alloimmun) kivizsgálásra. A háziorvos meg ad beutalót terheléses inzulinra.

Háát nekünk úgy tűnik sikerült, de még nagyon friss a dolog mert ma voltam hcg-vérvételen, ami nagyon magas lett, ketten vagy hárman vannak odabent... :) Első lombikunk volt.

Sok sikert!

2014. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
NAGYON ÖRÜLÖK NEKTEK!!! GRATULÁLOK!!
2014. márc. 15. 12:34
 9/18 anonim ***** válasza:
sziasztok!nállunk is azoospermia van sajnos.kopához szeretnénk menni.mennyi idő mig bekerülünk hozzá a sotéra?ha lehet nem a magán rendelőjébe mennénk.
2014. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos úgy több hónap (nekünk kb. 3-at mondtak). A magánrendelésén ha jól emlékszem 30e a spermaanalízis és konzultáció, de utána már soron kívül fogad a sote-n is.
2014. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!