Tehetek érte valamit?

Figyelt kérdés

A sógornőmnek tegnap elfolyt a magzatvize, pedig csak 5 hónapos terhes volt. Ez a baba is nagyon nehezen jött nekik össze, mert hormonzavaros, és a terhesség miatt cukros is lett. A sógornőm vércsoportja B RH negatív vércsoportja van, a bátyámnak pedig A RH pozitív, így ez is problémát okozott.

A budapesti Szent Margit Kórházba járnak kezelésre, és most is ott van. A magzat sajnos nem élte túl.

Tehetek érte valamit, hogy ne érezze ilyen rosszul magát?

Nagyon elkeseredtek mindketten.

Lehet egyáltalán gyerekük?



2014. jún. 30. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem, miért gond a vércsoport. Nálunk is én negatív párom pozitív és tök más vércsoportúak vagyunk, nemcsak az RH más. Soha senki nem mondta hogy gond lehetne. Annyi, hogy egy szurit kaptam a szülés után, mert én rh negatív vagyok, a babám meg rh pozitív lett. A sogórnődnek is kell kapnia egy anti d szurit, ha a baba nem rh negatív lett. 72 órán belül kell megkapnia. Az mindegy hogy sajnos nem élte túl a baba..... akkor is kell a szuri.

Sajnálom ami történt, szerintem ne akard mindenáron felvidítani, elterelni a figyelmét. Neki most ezen túl kell esnie, gyászol, legyél megértő, együttérző, segíts neki, pl főzés vagy ilyesmiben.

A terhességi cukor megint nem értem miért lenne gond, sokan azok voltunk, én is és nem okozott gondot, diétát tartottam, így rendben volt minden.

Szeritnem lehet gyerekük, bár a hormonzavart nem tudom mennyiben gond, de inkább teherbeesés, megtapadásban lehet szerintem gond, csak ezen most valahogy túl kell lenniük, illetve együtt kell élniük ezzel az eseménnyel.

Ha egyszer sikerült megfogannia egy babának a sógornődben, akkor biztos sikerülni fog megint.

2014. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, 2 éve volt először terhes, de akkor a baba 3 hét után elment. Akkor kapott szurit is. A hormonzavar kezelésére pedig gyógyszereket szed. Mióta elment az első baba, azóta járnak a Margit Kórházba. Hogy ott milyen kezelést kap, azt nem tudom.
2014. jún. 30. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,sajnálom ami a családodban történt :) Biztosan nagyon nehéz nekik most. De persze,lehet gyerekük még. Azt írod,a hormonzavart kezelik,ez valóban inkább magát a teherbeesést nehezítheti. A vércsoport nem kizáró ok,én 0-ás rh neg. vagyok,nem volt gond a babával. A terhességi cukrot kordában lehet tartani,csak oda kell figyelni. Magzatburok repedést idő előtt gyakran fertőzés okoz. Sajnos előfordulnak ilyen tragikus esetek,van aki több babát elveszít,de aztán egészséges gyermeke születik. Légy megértő,de nem tolakodó,ha ő beszélni szeretne erről,hallgasd meg,de ne erőltesd.
2014. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez jo vrcsoport kombinácio. Ez szerintem komoly dokit és vizsgálatot igényel!Szorítok nagyon hogy rendben legyen!!!
2014. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt átéltem 2 éve. Nekem a boncolásból az derült ki, hogy egy felszálló fertőzés okozta az egészet :( Senki nem vette észre, semmi tünetem nem volt. A boncolási jegyzőkönyvből fog neki is kiderülni. Amit én ilyenkor akartam, hogy mindenki hagyjon békén, ne sajnáljon, főleg ne mondja hogy így kellett lennie stb. Nekem 2 évembe telt mire feldolgoztam, azóta 28 hetes terhes vagyok, és nagyítóval nézik a fertőzéseket, szerencsére semmi.
2014. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!