Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 45 éves friss házas vagyok....

Riczu Andrea kérdése:

45 éves friss házas vagyok. Szeretnénk közös gyermeket de elkezdődött a menopauza. Nagyon végét járja a petefészek működésem. Valaki tud hasonló esetről és mégis lett babája? At orvos nem sok reményt lát benne.

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 21:39
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 2. 13:11
 32/35 anonim ***** válasza:
Az aviva torna kitolhatja későbbre, és még jópár évig lehet rendes peteérésed! Idős, már nyugdíjaskorú nőknek hozta vissza a menstruációját a nő, aki felfedezte a tornát akkor, amikor még nem tudta pontosan, hogyan működik.
2014. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
85%

Engem is nagyon bántanak az ítélkező hozzászólások! Én 34 éves vagyok, 30 éves koromtól szeretnénk babát a férjemmel, sajnos még nem jött össze. Pár hónapja kezdtük el a kivizsgálást egy meddőségi központban, mindkettőnk ivarsejtjei jók, de még további vizsgálatok vannak hátra. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan ember van, aki nekünk is azt mondaná, fogadjuk már el, hogy a természet vagy a Jóisten nem akarja, hogy nekünk babánk legyen, ne akarjuk megerőszakolni a természetet! Azért mondom, hogy biztos van ilyen, mert sajnos én magam is gondoltam ilyesmiket tizenéves koromban, az én szememben "öreg" meddő párokat látva... Ma már szégyellem magam emiatt. Szerintem csak az értheti meg a helyzetünket, aki maga is ebben a cipőben jár.

Persze az én helyzetem nem ugyanaz, mint a kérdezőé, mert 11 évvel fiatalabb vagyok. Kérdésére a válaszom az, hogy olyat jó párat ismerek, akinek 40 éves kora után született gyereke, de azt nem tudom, hogy kezdődött-e már náluk a menopauza vagy sem. A meddőségi orvosom egy 50 feletti nő, aki 38 évesen találta meg a társát. Mindkét gyermeke 40 éves kora után született, szerencsére egészségesek. Rendszeresen járnak velük a hegyekbe túrázni, nagyon aktív életet élnek. Ezek a gyerekek sokkal boldogabb, ingergazdagabb környezetben nőnek fel, mint oly sokan, akinek a szülei "ideális" korban voltak a gyerekvállaláskor, viszont más feltételek (pl. szeretet és baba utáni vágy...!) nem voltak meg.

Persze nem amellett kampányolok, hogy 40 felett szüljön mindenki, félre ne értsetek! Én is úgy gondolom, hogy a húszas évek és a harmincas évek legeleje a legideálisabb ebből a szempontból. De az élet sajnos nem mindig úgy alakul...

És régen sem mindig úgy alakult! Sokan dobálóznak azzal, hogy "divat" ma 40 felett szülni! De ők sosem gondolnak, bele, régen is mennyi ilyen eset volt... Az én dédim, aki a 20. század elején született, például a második gyermekét második férjének 42 évesen szülte (előtte fiatalon özvegyen maradt, és ekkor talált újra társra). Főiskolára járatta a lányát, s nemcsak megérte az unokái születését, de mindkét unokája tizenéves volt már, amikor végül 89 évesen meghalt. A sógoromat, aki most 38 éves, az anyukája 40 évesen szülte, s utána még szült 45 évesen is egy gyereket! Ki lehet számolni, hogy most 78 éves, és még most is jó egészségnek örvend hálistennek. Hugonnai Vilma, az első magyar orvosnő is 41 évesen szülte a lányát, pedig akkoriban jóval kisebb esély volt a komplikációmentes szülésre és a hosszú életre. Szerintem nem csak mostani "divat" idősen szülni, mindig is volt ilyen, az már más kérdés, hogy mit gondolunk a mesterséges megtermékenyítésről, mert azt a részét tényleg lehet vitatni. Én is elgondolkodom, mikor olyan híreket hallok, hogy valaki 50 év felett szült lombikbabát. De nálam (persze ez szubjektív) a 45 éves kor még nem tűnik olyan tragikusnak. Sajnos igaza van annak is, aki azt írta, a menopauza fiatalokat is érinthet: egyik ismerősömnél 26 évesen, másiknál 32 évesen következett be. Akkor ennyi idősen már ők se vállaljanak gyereket...? Könnyű azt mondani...

Az örökbefogadással kapcsolatban nincs igaza, aki azt írta, nem fogadhat örökbe ennyi idős ember! Dehogynem! Az új jogszabály szerint "csak a 25. életévét betöltött, cselekvőképes személy lehet örökbefogadó, aki a gyermeknél legalább 16 évvel, legfeljebb 45 évvel idősebb, és személyisége, körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására. Rokoni vagy házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől el lehet tekinteni." Vagyis 45 évesen újszülöttet nem fogadhat örökbe! Két éves gyermeket viszont pl. már igen. Nem vagyok benne a dologban egyelőre (bár még lehet, hogy belekerülök), de úgy gondolom, hogy 1-3 éves gyermekre kicsi lehet az esély, de óvodás korú gyermeket valószínűleg nagyobb eséllyel lehet ennyi idősen is örökbe fogadni.

Tanácsom nekem is az, hogy minél előbb keressetek fel meddőségi központot, mert egy "sima" nőgyógyász nem ért olyan jól ehhez a szakterülethez, és időt veszítetek vele! Sok sikert!

2014. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó! Egy cipőben járunk,mi is épp ebben a korban kezdtük és én is 34 vagyok és minden szavaddal egyet értek!Csak a hasonló sorsú emberek érthetik meg a másikat,és remélem a kérdezőbe valamiféle lelket tudunk önteni.Csak azzal foglalkozz kedves kérdező ami előre visz!A negatív hátráltató gondolatokkal soha!Minél előbbi babásodást kívánok! :)
2014. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív hozzászólást!Sok erőt ad a folytatáshoz.Mindenképp megfogjuk próbálni a nehézségek ellenére is.Jól esik tudni hogy vannak még jóérzésű emberek.Minden jót kívánok az utolsó két hozzászólónak és sok sikert a babához.Kívánom,hogy teljesüljön az álmotok!
2014. aug. 16. 09:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!