Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Újabb sikertelen hónap. Ti...

Újabb sikertelen hónap. Ti hogyan léptek túl?

Figyelt kérdés

Minden ismerősöm azt mondja, hogy ne görcsöljek rá, ne gondoljak rá, ne stresszeljek, stb..


De azt egyik se tudja megmondani, hogy ezt hogyan valósítsam meg! Elméletileg egészségesek vagyunk a férjemmel, de már benne vagyunk a korban. Egy gyermekünk volt, aki meghalt. Ezek után hogyan ne akarjam túlzottan?


Igen, szedem a B vitamint, a magnéziumot, és sportolok, jógázok, hogy ne stresszeljek. Egyészségesen kajálok, nem iszok, nem cigizek, szedem a terhesvitamint és folsavat, a méhpempőt. A petevezetékem átjárható. Szabályos a ciklusom, és 2-3 naponta együtt vagyunk.


Csak éppen gyerek nincs.

Van, aki azt mondja, hogy majd akkor jön a baba, amikor már lemondtam róla vagy amikor majd nem akarom annyira.

Hát basszus, az az idő sosem jön el.

Vagy csak a klimaxszal.


Személyes tapasztalatok?


2014. aug. 5. 11:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hittem, ebben a ne görcsölj rá dologban, amíg valóban meg nem tapasztaltam.

Évek óta akartunk babát, de nem jött, pedig nálunk is minden rendben volt.

Elkezdtünk építkezni, ami minden energiámat lekötötte, a vitaminokat hol bevettem, hol nem, akkor voltunk együtt amikor épp volt hozzá energiánk. Két hónap múlva terhes lettem.

Szóval, én is azt mondom, hagyd az egészet és próbáld meg elfoglalni magad.

2014. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?ha belefér a korodba talán tényleg mondj le egy időre a babaprojectről.
2014. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekünk is az volt eleinte nem vagytok betegek mind a ketten egészségesek vagytok!! Aztán hoppá jött a felfedezés hozzá kell tennem, hogy és fél éve próbálkozunk. Egyszer csak egy ideje folyamatosan remeget a kezem vert a szívem nagyon rosszul lettem és kiderült, hogy pajzsmirigy túltengésem van és lehet cukor beteg is vagyok. Kérdezem én, hogy az eddigi 5 év alatt akárhány orvosnál voltam senki nem vette észre. Meddőségi klinika endokrinológia senki nem mondott semmit sem. Egyszer csak a házi orvosom mondta, hogy valószínűleg ez az egyik oka annak ami miatt nem jön össze. :( Sajnos minden hónap egy küzdelem mikor megjön és én nem akarom, hogy megjöjjön, mert babát akarok de már nagyon. :( De semmi ne csüggedj. Legyél úgy pároddal, hogy élvezd az együtt létet szerintem nem a rágörcsölés miatt van. Enged el egy kicsit ezt a gondolatot, mikor együtt vagytok :) Én is ezt teszem és tudom, hogy el fogom érni a célom és tudom, hogy nekem is lesz kisbabám. És mindenkinek aki szeretné össze fog jönni, csak meg kell találni az okot. Voltál már egyébként hormon vizsgálaton?

2014. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

6 év próbálkozás, teherbe estem. Tök véletlen, elhatároztam, hogy nekem nem lesz, és biztos nem lehet, stb... Meghalt a babám a 25. héten.

Akkor lett. Előtte, a 6 év alatt minden kivizsgáláson átestem, HSG, hormonpanel, peteérés figyelés, ciklus.hu görbe, hőmérő, tünetek figyelgetése, biorezonancia, homeopátia.

Tehát megint kezdem előről. 3 hónapja történt a szülés, de most nem fogom ezt a hülyeséget megint újrajátszani. 1 hónapig mértem a hőmet, csak hogy lássam, helyreállt-e a hormonom. Ennyi.


Hidd el, az idő ahogy telik, és te fáradsz, fel fogod adni. Eleged lesz. Ez csak akkor működik, ha nem tudatosan határozod el magad, hanem tényleg szívből jön. Most én is ezen fáradozok megint.

Ahogy Apukám mondta: "Kislányom, kezdjük megint előről." "De Apa, hányszor még???"

2014. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
33%
Hát,vagy bele fogsz fáradni,és magadtól feladod úgyis, (általában akkor szokott sikerülni),vagy próbáld úgy felfogni,mintha bújócskáznál egy gyerekkel. Amíg elbújik,addig ne figyelj oda.
2014. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat minannyiotoknak! (#5, aranyos vagy! Akkor bújocskázok egyet. :)
2014. aug. 5. 12:25
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal lányok! Komolyan!

Nálam kezdődő cukorbetegséget, inzulin problémákat és ezzel járó egyéb dolgokat diagnosztizáltak 5éves. Aztán volt egy daganatom is (lágyéki tumor), meg a mellemben ciszták és szintén tumor. A lágyékomat műteni készültek, befeküdtem a kórházba (1hónap telt el a biopszia óta), feljött a dokim, hogy előkészítsen, megnézze, majd közölte, hogy öltözzek és menjek haza, mert eltűnt a csomó! Diónyi volt, nem pici. Nem igazán értette Ő sem. Közben dokiról-dokira kártam a cukrommal, ami hol jó volt, hol nem. Bekerültem 32-es cukorral is. Elmondta a dokim, hogy valószínű nehezen lehet majd gyermekem, természetes úton nem is biztos. Ha tervezzük, akkor majd 1évig kezelés stb. Bele is törődtem. Aztán megismertem a férjemet, összeköltöztünk és elhatároztuk, hogy gyermeket szeretnénk. Elmentem az sztk-ba nőgyógyászhoz, aki rettentő paraszt volt. 35-42napos ciklusaim voltak, és volt olyan, hogy csak 1-2napig menstruáltam. Elkezdtünk próbálkozni, nem védekeztünk mondván úgysem lehet,nem stresszeltem.

(Cukros doki kiment angliába, közben kerestem másikat 3hónapra kaptam időpontot)

Mivel már nagyon untam, hogy a a ciklusom soha nem volt még normális időpontot kértem egy magán nőgyógyászhoz, hogy vizsgáljAnak ki. Akkor már sokadszorra késett 1hete. Teszt negatív ismét. Keddre volt időpontom, hétfőn hajnalban pozitív lett a tesztem.

Vittem magammal minden leletet, megvizsgált, elküldött Ő is 30 helyre a cukrom meg a csómó miatt a mellemben, és láss csodát minden vizsgálatom tökéletes lett. A hormonszintem is rendeződött (mondjuk diétáztam, sportoltam). A nagy 1éves és most várom a másodikat, aki 13hetes a pocakban.

Én a legelején lemondtam róla és úgy készültem, hogy nem lehet, majd örökbefogadunk. Ha meg esetleg mégis, nagyon boldog leszek, de sok ember van a világon hasonló problémával.

Fel a fejjel, nagyon nagyon nehéz nem görcsölni. Ahogy írták, majd magadtól el fogod engedni ezt a dolgot és akkor jön!

2014. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

4-es vagyok. Nekem is akkor sikerült, amikor komolyan, határozottan arra koncentráltam, hogy gyerek nélkül hogy fogunk élni. Vettünk is 2 kutyát. :)

Akik most jól jönnek, mert a gyászban sokat segítenek ám. Sokszor kihúztam már a ... abból.

2014. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Kérdező: Mióta próbálkoztok? Hány éves vagy? Ahogy idősödik az ember, egyre hosszabb idő kell átlagosan ahhoz, hogy összejöjjön a baba.

A 20-as évek elején átlag 4-5 hónap alatt jön össze a terhesség, a 30-as évek égén meg már 10-12 hónap alatt!

2014. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
30-as éveim közepén járok. Nem próbálkozunk régóta, de nagy lelki teher van rajtam. Nehéz úgy felszabadultan várni a babát, hogy közben a kislányom sírját is járok gondozni.
2014. aug. 5. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!