Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A párommal babát szeretnénk,...

Levente87 kérdése:

A párommal babát szeretnénk, de sajnos sehogy sem jön össze. Valami jó tanács?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal babát szeretnénk de sajnos nem jön össze! Megmondom nektek férfi léttemre kicsit össze vagyok ez miatt törve, totál el vagyok keseredve és teljessen tanácstalanok vagyunk... Mondhatom hogy lassan 1 éve szeretnénk babát! 27 éves vagyok én is és párom is! 10 éve járunk, tavaj kértem meg a kezét, idén volt a lakodalom! Tudtommal mindent megteszünk! Feleségem rendszeressen jár nőgyogyászhoz, én adtam le spermát vagyis voltam spermiogram-n! Minden rendben van mindkettönkel! Illetve csak majdnem.. A spermámmal nincs semmi gond, feleségemnek a hormonjaival minden ok, nincs elzáródás a petefészkekben, nincs ciszta... A baj hogy az utobbi 4 honapban legalabb 3 - 4 hónapban késik neki 3 akar több mint 3 hetet is! A nőgyógyász tanácstalan, fogalma sincs mi lehet a gond! Ma azt állapította meg hogy tuti nincs peteérése, sőt lehet nem is volt egész hónapban... Minden tanácsot elfogadok... Hallottam hogy lehet venni a gyógyszertárakban olyan készüléket ami nyállal megmutatja hogy a hölgynek van e peteérése vagy nincs! Van e valakinek ebben tapasztalata? Sokan azt mondták legjobb ha minden második nap szeretkezünk, volt aki azt mondta minden nap... Hallottam olyat is aki azt mondta hogy pont azért nem lesz babánk mert fejben nagyon akarjuk és görcsölünk rá... Tudom, fiatalok vagyunk, elöttünk az élet és nem szabad csüggedni, és esküszöm a feleségem elött ezt nem mutatom ki csak hogy ne idegeskedjen, de azaz igazság hogy félek attól nem lehet babánk! Sem ő sem én nem vagyunk stresszessek a mindennapokban! Egyszerűen nem tudjuk mi a baj! És ami a legrosszabb hogy még a nőgyógyász sem tudja hogy mi lehet a probléma! A válaszokat előre is köszönöm!

2014. aug. 21. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen peteérése, akkor mindegy, hogy heti egyszer vagy napi 5-ször szexeltek, nem lesz gyerek. A gyerekhez kell peteérés és tüszőrepedés, anélkül lehetetlen.

Tehát ha a hölgynek tényleg nincsen ovulációja, akkor azt kell rendezni, addig minden más praktika hatástalan.

Azt, hogy van-e ovulációja, azt többféle módon lehet ellenőrizni:

1. Az egyik legegyszerűbb módszer, ha a feleséged elkezdi mérni az alaphőjét. Erről a neten "alaphő mérése" címszó alatt talál információt. Kis tanulást igényel, de könnyű, egyszerű és megbízható módszer.

2. A másik lehetőség az ovulációs teszt. Olyasmi, mint egy terhességi teszt, rá kell pisilni/pisibe mártani, és megmutatja, hogy az elkövetkező 36 órában lesz-e ovu vagy sem. Drogériában kapható, de elég drága, jobban megéri netről rendelni nagy tételben. Hátránya, hogy előfordulhat olyan, hogy pozitív a teszt, mégsem reped meg a tüsző (ennek az az oka, hogy nem konkrétan a tüszőrepedést jelzi, hanem az előtte lévő hormoncsúcsot).

3. Az orvos rendszeres UH-val nézi, hogy érnek-e tüszők a petefészekben. Ez azért jó, mert azt is látja, hogy ha van peteérés, kb. mikor fog megrepedni a tüsző, tehát mikor kell együtt lenni.

4. A ciklus második felében meg kell méretni a progeszteronszintet (vérből), erre nődoki tud beutalót írni.

5. Ovulációs mikroszkóppal. Ez az, amiről írtál: nyálat kell rácsöppenteni, és a kristályok alakjából lehet látni, hogy termékeny napokban van-e a hölgy vagy sem. Szintén nem a legmegbízhatóbb, előfordul téves pozitív.


Ha nincs ovulációja, akkor azt kellene kideríteni, hogy miért nincs. Ehhez vagy egy normális nőgyógyászt kell keresni, vagy egy endokrinológust, vagy elmenni meddőségi klinikára.


Ha sikerül megtalálni az okot, akkor azt kezelve helyreállhat a peteérés. Ha nem jön össze, akkor pedig vannak peteérést elősegítő gyógyszerek.

2014. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen rendszertelen ciklusnál kizárt, hogy minden rendben legyen a hormonjaival. Megtudod írni a 3. napi hormonvérvétel eredményét?
2014. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Biztos hogy lehet babátok! Meg se forduljon a fejetekben, hogy nem! Fiatalok vagytok, a párodnak van méhe, petefészke, neked vannak spermáid! Bármi mással van probléma, azt meg lehet oldani! :-)

Én mindenféle praktika helyett (amik lehetnek jók, de lehet hogy csak az derül ki belőlük, amit már úgyis tudtok, hogy a peteéréssel bajok vannak, így csak az időtök megy) azt javaslom, a párod keressen egy JÓ endokrinológust(ő a hormondoki), aki vérvétellel kideríti, mi okozza a peteérés elmaradását.

Nődokik ehhez nem értenek, nem az ő szakterületük, nem csodálom, hogy a tietek tanácstalan, csak a következményeket látják, és sajnos azt próbálják meg kezelni, több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel.

Leggyakrabban anyagcsere zavar okozza a peteérés elmaradását, ennek lehet egyik tünete (de nem feltétel!!!) a ciszta. Az, hogy a párodnak nincs cisztája, sajnos semmit nem jelent. Én gyakorló IR-es vagyok, sosem volt cisztám, sőt rendszeresen van peteérésem is, nekem a beágyazódást akadályozza meg a betegség. Nődokim szerint a hormonjaim rendben vannak (pedig nem, csak ennyit ért hozzá), még a meddőségi intézetben sem vették észre, aztán elmentem endokrinológushoz, terheléses vérvételt csinált, kaptam gyógyszert, elkezdtem a diétát, rendszeres mozgást, és ét hónap múlva pozitívat teszteltem! Ezért tanácsolom z endokrinológust, mert sok felesleges herce-hurcától megkímélhetitek magatokat, ha nála folytatjátok a kivizsgálást. Ha nem is ezzel van baj nálatok, egy vérvételt megér. :-)

Az olyan jótanácsokat, hogy ne görcsöljetek rá, majd jön ha jönni akar, felejtsétek el. Ha nem jön a baba, annak oka van, ki lehet deríteni és kezelni lehet a problémát. Csak tartsatok ki, ne adjátok fel, és addig keressétek a megoldást, míg meg nem találjátok! :-)

2014. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonok minden valaszt! A szemem konnyben van hogy kaptam valaszokat, es hogy probaltok segiteni...

A 2.-nak szol eme levelem:

Most kulte el a nodoki a felesegemet vervetelre pont mikor megvolt neki. A nodoki ezeket az eredmenyeket kerte:

1. FSH eredmeny: 6,2 (2,5 - 10,2) jo

2. LH eredmeny: 5,0 (1,9 - 12,5) jo

3. PROLACTIN eredmeny: 11,74 (2,8 - 29,2) jo

4. ESTRADIOL eredmeny: 217 (71,6 - 529,2) jo

5. PROGESTERON eredmeny: 0,6 (0,15 - 1,40) jo

6. DHEA-SO4 eredmeny: 9,84 (2,68 - 9,23) ez egy kicsit magas

Nagyon szepen koszonok minden valaszt es segitseget!

2014. aug. 21. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezeknagyjából jók, bár a dhea magas. Tesztoszteront is kellett volnannézni. Valamint kéne egy terheléses cukor és inzulinvizsgálat.
2014. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na sziasztok ismet! Hat sajnos a baba tovabbra sem akar osszejonni! Bar tovabbra is bizakodoak vagyunk! Hallgatva ratok elmentunk a hormondokihoz es valtottunk masik nogyogyaszt is! A paromnak a pajzsmirigye tulmukodott de tavaj a doki es a gyogyszerek segitsegevel rendbe lett hozva! A hormondoki rengeteg eredmenyeket kert vervetel utjan! Szo ami szo hogy rovidre fogjam a hormondoki nem talat semmit es annyit mondott lehetetlen hogy nem lehet gyerekunk az o reszerol minden a leheto legnagyobb rendben van! A nogyogyasz viszont eszrevett valamit! Halla az egnek mar is is jo hir! Pirosodast a mehszajon! Vett rolla kenetet es megallapitottak hogy valami E Coli hugyuti fertozese van! Azt mondta ez azert rossz mert akadalyozzak a sperma menetet es igy nehezebben termekenyul meg a no! Kaptunk valami antibiotikumot mindketten! Szedtuk! A kovetkezo vizsgalatnal minden negativ volt,az e coli nincs mar! De a baba csak nem jott ossze ismet! Elmentem ismet sperma vizsgalatra! 6 honappal ezelott voltam utoljara! A spermam jo... Ismet vettek torletet a felesegemtol es ismet talaltak e coli-t! MEGORULOK!!!! Nem eleg hogy az eredmenyekre tobb heteket kell varni ismet gond van! Isten verte egeszsegugy es a felreertes elkerulese miatt nem Magyarorszagrol beszelunk! Elkeztunk szedni valami antioxidans novenyi kivonattal tartalmazo kapszulat es mindketten adtunk le vizelet mintat es a felesegem torlet mintat is! Az eredmeny minden negativ!!! Tegnap reggel kellett volna hogy megjojjon a felesegemnek, nem jott meg! Terhesseg teszt: Negativ! Csuggedes maximum! 4 - 5 napot szokott kesni a felesegemnek! Mostmar aztan vegkepp tanacstalanok vagyunk! Egyszer van e coli hugyuti fertozes, a kovetkezo eredmeny jo... Egyszer jo aztan nem aztan megint jo, de a baba csak nem jon ossze!!!
2014. nov. 4. 16:32
 7/9 A kérdező kommentje:
2021 van... Nezegetem a gyakori kerdes oldalt es meglatom a kerdesem amit majd 7 eve tettem fel.. Szeptemberben lesz 5 eves a kisfiunk, marciusban 1 eves a kislanyunk.. Termeszetes uton volt minden.. Erossek es egeszsegessek.. De jo volt leirni ezt a par sort.. Annyira boldog vagyok hogy sikerult osszejonnie... Annyira, de igazan annyira boldog vagyok.. 🙂🙂😍🙂😍
2021. febr. 26. 00:16
 8/9 AlexandraL22 ***** válasza:
Most dobta ki a kèrdést.. nagyon gratulálok! Nekünk lassan 3 ève nem jön össze 😩 leirnad mi segitett hogy mègis hogyan tudtàtok meg hogy baba lesz stb? Szeretek/szeretünk ilyen boldog törtèneteket olvasni ♥️
2021. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sok minden fejben dol el! A gorcsos ragaszkodas h szulo szeretnek lenni nem fog egyszeruen osszejonni! Egyszeruen nem megy! Az orvos mar azt jelentette ki hogy nem lehet termeszetes uton babank! Elfogadtuk! Elmentunk kirandulni! Es hazaerve a kirandulasbol a menstruacioja nem jott meg a felesegemnek! 2 csik! Majd... Edes istenem majd elmentunk kivizsgalasra es 2,9mm volt szivhangal! Eletem legtobb oromkonnye volt! Ha nem jott volna ossze tuti mentunk volna egy ev mulva mesterseges megtermekenyitesre! De osszejott... Lenyugodtunk, elfogadtuk hogy nem lehet termeszetes uton babank, a kovetkezo honapba osszejott! Durva, de igaz! Kitartast es jo egeszseget kivanunk!
2021. okt. 4. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!