Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Másnak is jutott már eszébe...

Másnak is jutott már eszébe az a gondolat, akinek nem sikerült természetes úton a terhesség, hogy őt a természet kiszelektálta a szaporodásból? Hogy lehet ezzel a gondolattal megbirkózni?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk, hormonjaim rendben, párom eredményét még nem tudom. de hónapról hónapra amikor megjön, mindig ezek jutnak eszembe, hogy selejtes emberek vagyunk, a természet, a sors kiszelektált magából, hogy nem mi vagyunk azok, akiknek a génjeit a föld látni akarja a jövőben élők között. Nem is értem, hogy a természet mi alapján válogat, mert sok fogyatékos, sérült, beteg embernek sikerül a családalapitás, és ők mégis kapnak esélyt a továbbszaporodásra. Olyan kirekesztő érzés ez, hogy mi meg (és rajtunk kivül sokan mások is) kivülről teljesen egészséges, fejlett valamint szép emberi lények, mégis a szaporodó szerveik alapján nem képesek a szaporodásra. mitől lehet ez? :/

2014. okt. 29. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondolataim vannak. Állítólag a nők 5-10%.a PCO-s az nagyon kevés. Én mégis pont beleesek. Miért pont én????
2014. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Lemaradt, 35 múltam...
2014. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A 10-es vàlaszoló!:)
2014. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez mindenkinek a fejében megfordul, akinek gond van a teherbe eséssel, de nem szabad, hogy ilyeneken gondolkodj.


Ez nem így működik, hogy annak nem sikerül, aki "selejt".

Mert mitől lenne jobb az, aki teherbe tud esni, de a kukába teszi az újszülöttjét?

Mitől lenne jobb az, aki megszüli, utána üti-veri?


Ne görcsölj rá, még semmilyen vizsgálatot nem csináltattatok meg, ha jól értem.

Hormonvérvétel, petevezeték átjárhatósági, méhtükrözés, Inzulin rezisztencia Neked.

Spermiogramm párodnak.

Ha ezek megvannak és szervi gond van, lombikkal teherbe tudsz esni.


Amúgy gondolj arra, hogy azért van ez (ha sor kerül rá), hogy a gyermekedet mindennél jobban megbecsüld, amikor este lefekteted és állsz az ágya fölött, és megköszönöd a Jóistennek, hogy sikerült, és Ő veled van és hálát adj minden percben. :)

Én legalábbis erre szoktam gondolni. :)

2014. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
ezek után meg is fogom becsülni őt.
2014. okt. 29. 21:15
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Nekem akkor jutott eszembe, mikor hasonlót olvastam. Az AMH is hormon, akkor csak nem oké minden. Meg nemcsak a hormonoktól nem sikerülhet. Nekem gyorsan kiderült a PCOS. rendeződtek a hormonjaim, aztán derültek még ki dolgok. Drukk a babához!
2014. okt. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett a témában, csak olvasni járok erre, de elég érdekes amit írsz. Mindenesetre probald egy picit más szögből nézni a dolgokat. Sok sikert kívánok!
2014. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
16-os mi derült még ki a pcos-n kivül? novemberben megyek csináltatni terhelésest, hogy nincs-e ir-em.
2014. okt. 30. 09:44
 19/20 Manka68 ***** válasza:
63%

Nem, nem jutott ez eszembe.

A természet csak a teljesen életképtelen egyedeket szelektálja ki. Ami nem genetikai probléma, vagy baleset következménye, az (beleértve a hormonproblémákat is) az életmódunk miatt alakul ki, amin mi magunk is tudunk változtatni.

Ha pedig nem találnak okot a vizsgálatoknál, az nem azt jelenti, hogy nincs semmi baj, csupán azt, hogy nem jó helyen keresték a problémát. Bár az orvosok szeretik magukat mindentudónak és mindenhatónak képzelni, ez a tudományág sajnos még mindig gyerekcipőben jár. :-(

2014. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én is selejtnek érzem magam, és most hogy el kell kezdeni a kivizsgálásokat még inkább annak érzem magam, mivel már most látom a kollégákon hogy nem örülnek hogy el kell majd keretőznőm párszor. Másnak meg szépen lazán összejön.
2021. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!