Bablaz kérdése:

100 kg felett kockázatos gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

100kg felett vagyok,de gyereket szeretnénk.a fogyás nem megy,lehet az epekövem miatt.règen 20 kg ot is le tudtam adni,most nem megy.mit tegyek?

Èrtelmetlen,sèrtő megjegyzèsek kímèljenek.


2014. dec. 27. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
nem tudom mennyire kockázatos vagy sem. de én elsore teherbe estem, se magasvérnyomásom, se cukrom, se semmi bajom nem volt (nincs). de én elotte is és terhesség alatt is végig tornáztam.
2014. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás-képtelenségnek hormonális oka is lehet (nálam az volt) és ez már viszont okozhat gondot a teherbeesés kapcsán, ahogy a ki nem vizsgált és nem kezelt inzulinrezisztencia is magas vetélési aránnyal jár. Én egy alapos endokrinológiai vizsgálatot javaslok neked, és egészséges életmódot. Nem sérteni akarlak, én magam is leadtam a magam harminc kilóját, ezért tanácsolom ezt.
2014. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha epeköved van akkor semmiféleképpen ne vállalj gyereket, amíg ki nem szedik. Én tavaly 80 kg-voltam amikor terhes lettem, előtte egy-két évvel korábban kiderült, hogy epekövem van és minél előbb ki kell vetetnem. De ez nem jött össze, mert műtét előtt ugye terhes lettem. A baba a 3. hónapban elment, és a missed ab műtétem után 4 nappal olyannyira begörcsölt az epém, hogyha nem megyek be a kórházba és nem veszik ki az epém sos-ban akkor most nem lennék itt.

Szóval az epém miatt elveszítettem a babámat, és majdnem az életemet is.

A nődokim figyelmeztetett, hogy veszélyes, mert egy nagyobb epegörcs veszélyes is lehet, én vállaltam a diétát is, de ennek ellenére életveszélybe kerültem a kövek miatt.


Nem a gyerekvállalásról akarlak lebeszélni, mert van nekem olyan ismerősöm aki 100 kg felett vállalt gyereket és egészséges babát szült, hanem arra kérlek, hogy előbb kezeltesd magad, és csak utána indítsd el a babprojektet, mert így nagyon veszélyes.

2014. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Eleve a teherbe eses nehezebb, ha a no BMIje nem a normal tartomanyban mozog. Felette, alatta kisebb az esely a terhessegre es kockazatosabb is.

Erdemes lenne felkeresi egy dietetikus eloszor

2014. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Kockázatos lehet és nehezítheti is. Olyan nincs, hogy nem tudsz lefogyni ha egészségesen étkezel és sportolsz. Egy hormonvizsgálat nem ártana.
2014. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
igen, kockázatos.
2014. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

"Az orvosi javallatra megindított koraszülések a várandósság egész ideje alatt gyakoribbak voltak a nagy súlyú kismamáknál.


"Azt tapasztaltuk, hogy ezek a beavatkozások az elhízással kapcsolatos anyai kockázatok, mindenekelőtt a preeklampszia miatt történtek" - mondta Cnattingius. A preeklampszia, más néven terhességi toxémia olyan várandósság alatti vészhelyzet, amelynek tünetei a magas vérnyomás és a fehérje a vizeletben, ilyenkor a gyermeket azonnal világra kell segíteni.


A túlsúlyos és elhízott kismamák spontán koraszülésének is nagyobb a kockázata az amerikai orvostársaság szakfolyóiratában a JAMA-ban megjelent tanulmány szerint.


A kutatók szerint az elhízással összefüggő kockázatok a gyulladások és egyes fehérjék magasabb arányához köthetők, mivel ez a kisebb fertőzések iránt is érzékenyebbé teszi az érintett kismamákat.


"Nem csupán a korábbi testsúly, hanem a várandósság idején felhalmozott kilók száma is növelheti a koraszülés kockázatát" - hangsúlyozta Muktar Aliyu, a nashville-i Vanderbilt Egyetem szakembere, aki nem vett részt a kutatásban. "A kismamáknak oda kell figyelniük az egészséges étrendre, és javítaniuk kell életmódjukon."


Forrás: [link]

2014. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Milyen modszerrel probaltal fogyni, ami nem vezetett eredmenyre?
2014. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
100 kg felett voltam, mikor teherbe estem. Semmi problémám nem volt a terhesség alatt. Cukrom, vérnyomásom tökéletes volt. A férjem mindig csodálkozott terhes tanácsadáson, hogy vánszorognak a nálam sokkal véknyabb kismamák én meg nem. Még utolsó nap is mentem nagybevásárlásra, cipeltem a cuccokat haza. Ennek ellenére, azért azt mondom adj le pár kg-ot, mert terhesség alatt valószínűleg fog még felszedni. Nekem is ez a rossz, hogy most még nehezebb fogyni. Nagyon lassan haladok. Terhesség előtt én elég sokat lefogytam, de még úgyis 100 felett voltam és most is küzdök, hogy fogyjak, mert a második bébinek nem szeretnék ennyivel menni. A teherbeesés is könnyebb, ha fogysz. Én sokáig nem estem teherbe. Akkor jött össze, mikor leadtam jó pár kilót.
2014. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 3 terhességemet 100 kg felett kezdtem sajnos. Terhesség alatt kb. 7-8 kilót szedtem fel. Első terhességem vége felé magas volt a cukrom, illetve épphogy a határon volt, a legkevésbé szigorú diétát kellett követnem. A második és a harmadik terhességemnél végig magas volt a vérnyomásom (alapból is magas sajnos). De ezeket leszámítva problémamentes volt a terhességem és jól bírtam. Az ultrahangot nem mindig a fogadott orvosom csinálta, és néhány orvos nem örült nekem, hogy a vastag hasfal miatt nem látja jól a babát.


Viszont az epekő nem tudom hogy mit okoz terhesség alatt, az miatt szerintem nem árt konzultálni még a terhesség előtt egy nőgyógyásszal.

2014. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!