Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 18:08
1 2 3 4 5
 11/47 anonim válasza:
32%

Magát a tényt ellenzem, viszont van olyan helyzet amikor érthető. Akik meg ahhoz is túl buták voltak, hogy védekezzenek, azokra egy életet tuti nem bíznék, szóval lehet hogy jobban jár a világ az abortusszal...

Nem erőszak, beteg magzat esetén teljesen más a helyzet.

2015. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
12%

Na #8-as pont tök jót mondtál. Ez a nincs jogom állást foglalni.. Mert?? Mondjuk hogy nem ehm öhm,, félre *****ból van a gyerek, és a feleséged mmm csak úgy valamiért úgy dönt hogy ő elakarja vetetni,


"ó igen, rendben drágám, természetesen ez egyedül a te döntésed,, engem nem érdekel ha meghal a születendő gyermekem"


ez tehát pl elég nagy aszság, AKKOR persze oké ha az apa ismeretlen, akkor meg se tudják kérdezni, DE ha igen akkor milyen alapon a nő döntése? TALÁN [ahogy mondták] ELŐZETESEN KÉNE GONDOLKODNI, nem később...


Persze ettől függetlenül nem igazán tudok véleményt mondani, mivel még sose voltam ilyen helyzetben, szóval fogalmam sincs hogyan reagálnék. Végül is az ő döntésük.

2015. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem azokat az embereket, akik különbséget látnak egy 2 hónapos magzat megölése, vagy mondjuk 7 hónappal később ugyanazon gyermek, egy egynapos újszülött megölése között.


Azért tekintünk a kis magzatra nem élő emberként, hogy könnyebb legyen feldolgozni a gyilkosságot? Tudjátok a világtörténelemben kismilliószor előfordult, hogy a gyilkosok úgy enyhítettek a lelkiismeretükön, hogy nem is tartották az áldozataikat embernek. A gyarmatosítók nem tartották az amerikai indiánokat embereknek, ezért könnyen gyilkolták le őket, a fehérek nem tartották embernek a négereket ezért könnyen tették őket rabszolgává és akár gyilkolták is őket, vagy például a nácik sem tartották embernek a zsidókat, ezért könnyű szívvel gyilkolták őket. Ugyanilyen az is, amikor azt mondjuk a kis magzatra, hogy nem ember, ezért könnyebb szívvel öljük meg.

2015. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
74%
Nah,hát akkor én leszek az ellenvélemény. Szerintem teljesen normális,ha emberi hibázásból véletlenül becsúszott gyereket nem kíván az illetékes anyuka megtartani a körülményei miatt. Mndenkinek szíve-joga eldönteni,hogy tudja e vállaln a következményeket,vagy nem,és ebbe a többi embernek nincs beleszólása.
2015. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
16%

14:


Ha az idős, magatehetetlen anyám gondozása már terhet jelent, őt is megölhetem?


Ha nem tudom etetni a gyerekemet, megölhetem?


Ha a kutyámra nem tudok pénzt költeni, elaltathatom?

2015. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim válasza:
63%

Itt nyolcas. Nem úgy értettem, hogy a meg nem született feleségem helyzetébe nem nincs beleszólásom, várj mi? Hanem, hogyha az abortusz betiltásáról vagy engedélyezéséről van szó nincs jogom beleszólni, mert én nem vagyok egy releváns vélemény, mert nem tudom magam ilyen szinten egy nő helyébe képzelni. Amúgy ez a kérdés csak egy vitageneráló kib szás és lepontozhat mindenki, nem érdekel. Sőt én kérem gyerünk, úgy se mered. Na ki a csirke pák pák pák pák pák pák pák pák...


p csába tényleg lepontoznak

2015. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
81%
15: egy még nem létező dolognak a megelőzése nem egyenlő azzal,ha megölöd az édesanyádat
2015. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
11%
De hát a gyerek létezik és ott fejlődik bennem.
2015. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
75%
Nem,nem létezik még,és nem gyerek,hanem magzat. Egy gyerek az ami sír,nevet és mosolyt csal az arcodra. Egy elvetetett magzat pedig nem több egy kelléknél a biológiateremben. Se több se kevesebb. Egy gyerek onnantól válik élővé,hogy megszületik
2015. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim válasza:
0%

"Egy elvetetett magzat pedig nem több egy kelléknél a biológiateremben. Se több se kevesebb. Egy gyerek onnantól válik élővé,hogy megszületik"


Gratulálok, milyen ügyesen tudod mentegetni a gyilkosságot. Kár hogy nem a 40' évek elején működtél, te lettél volna Mengele és Heidrich büszkesége.

2015. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!