Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki mennyire tartja fontosnak...

Ki mennyire tartja fontosnak a terhesvitamin szedését a terhesség tervezésekor?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk a párommal. Először csak folsavat szedtem, aztán egy szűrővizsgálat alkalmával beszélgettem a babaprojektről a dokimmal, aki akkor felírt terhesvitamint. Szedtem is pár hónapig, de mivel még mindig semmi, kezdem kicsit feleslegesnek tartani. Persze végig ott libeg előttem, hogy mi van, ha most mégis összejön, én meg leálltam a vitaminokkal. Elég lenne csak a folsavra visszatérnem vagy folytassam a terhesvitamin szedését?
2015. jan. 26. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én előtte nem szedtem, és a terhesség alatt is csak egy dobozzal szedtem be.
2015. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A terhesvitamint nem azért szeded, hogy teherbeess, hanem azért, hogy ha teherbeestél ne legyen beteg a gyereked vitaminhiány miatt. Nyitott gerinccel született ember barátjaként mondom, hogy kevesebb a probléma, ha beszeded a vitamint, mint ha kritizálod és nem szeded! Ne tedd próbára a sorsod!
2015. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést, természetesen tudom, hogy nem ettől esik teherbe az ember lánya. Csak meghallgatnám mások véleményét, tapasztalatát. Köszönöm a válaszokat
2015. jan. 26. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:

szia, én előtte nem szedtem, 2.5 évig próbálkoztunk, rá ment volna a gatyám is ha már előtte szedem :) utána a 12 hétig szedtem rendszeresen, után még vettem egy dobozzal azt csak akkor mikor nem tudtam rendesen enni, pl úton voltunk és akkor beszedtem egyet hogy meg legyen a napi vitamint, amúgy meg ettem rendesen tehát nem éreztem szükségét, nem is volt baj a vérképemmel csak vashiányt mutatott, amit elég nehezen pótoltam, egyik készítménytől égett a gyomrom a másik meghajtott :)

tehát elég próbálkozás alatt jól táplálkozni, azt ha összejön akkor szeded. előtte fölöslegesnek tartom.

2015. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én biztos, h csak folsavat szednék a helyedben! Aztán, ha pozitív a teszt, akkor vmi kombinált terhes vitaminra váltanék!

Melyiket írta fel amúgy a dokid?

2015. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mire pozitív a teszt, a lényeg lezajlott.
2015. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Femibion 1-et irta fel.
2015. jan. 26. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Én előtte nem szedtem terhesvitamint, csak folsavat. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, elkezdtem szedni az Elevitet, és a terhesség 20 hetéig szedtem.
2015. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy szedjek folsavat. Ha terhes leszek, akkor szedjek majd kimondottan terhesvitamint.
2015. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A folsav kell mindenképpen már a teherbeesés előtt, a többi elég akkor, ha teherbe estél.
2015. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!