Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek PCOS, IR miatt nem jön...

Akinek PCOS, IR miatt nem jön a baba, milyen a kapcsolata az édesanyjával?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasok a témában és mindenhol a lány-anya közötti kapcsolatot emlegetik. Érdekelne, hogy tényleg ennyire egyforma lenne mindannyiunk esete, a kiváltó ok?

2015. aug. 12. 12:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igaz mostanra lett baba (1èves) de azèrt vàlaszolok. 4èv volt mire sikerült. Előtte, közben ès most sincs gond a kapcsolatunkkal. Èn nem is èrtem ez hogy függ össze. Nem vagyunk összenőve nem is tudnànk mett 120kmre lakik, de hetente beszèlünk.

Nagyon sokat segìtett mert vègül toxèmia miatt 110grammal született meg a pici kellett a lelkitàmasz ès a fèrjemmel is jól kijönnek..

2015. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mióta megvan a picur nekem nem kell gyógyszer ès napra pontos a mensim, kontrolokra jàrok de egyenlőre azt mondtàk nincs a pconak jele...diètàt sportot tartom.
2015. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Manka68 ***** válasza:

Én nem tudom hol olvastál ilyet, én is alaposan utánanéztem, és sehol nem találkoztam még csak a feltevéssel sem...

A PCOS/IR-nek genetikai oka van, amire rátesz egy lapáttal az életmódunk. Nem a családi kapcsolataink, hanem a mozgásszegény, stresszes, szénhidrát bombákkal dúsított mindennapjaink.

Részemről csak feltételezés, de ha gondolod, teszteld le : A nem IR-esek között ugyanolyan arányban vannak akiknek nem jó, vagy épp pont jó a kapcsolatuk az édesanyjukkal, mint az IR-esek között.

Hogy kérdésedre is válaszoljak : az édesanyámmal a kapcsolatunk nagyon jó, ott vagyunk egymásnak, amikor szükség van rá, de nem tapadunk össze. Megvan a magunk élete, de támogatjuk egymást, amiben csak tudjuk.

2015. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Két teljesen eltérő, egymástól 500 km távolságra élő lélekgyógyász is ezt mondta nekem, h a kapcsolatom anyámmal "beteges" (habár nem meséltem semmit róla, EGYÁLTALÁN SEMMIT, csak az volt a kérdésem h miért nem jön a baba). Az első férfi volt, és azt mondta, h anyám "meggátolja" a gyerekünk érkezését, mivel elvesz a férjemtől és hogy válasszak: vagy anyám vagy a férjem. Na, ezt akkora hülyeségnek tartottam, h ott is hagytam. Nem foglalkoztam a témával. Ezután elmentem családállításra és ott is úgy jött ki, h anyám a legközelebbi ember az életemben, utána a férjem és a gyerek egy szinten. Na, akkor elgondolkodtatott a dolog, h két szakember is ugyanarra a következtetésre jut.


Na, most: van aki PCOS és IR mellett is simán teherbe tud esni. Vannak ismerőseim akiknek dupla olyan rossz az eredményük mint nekem, meg 3 havonta van mensijük és a MÁSODIK próbálkozós hónapban teherbe estek és simán kihordták a babát- gond nélkül. Van akinek az első inszem segített. Szóval én már nem hiszek abban, h csak simán a PCOS és IR miatt nem jött eddig a baba. "Állítólag" a ciszták a "meg nem született gyermeket" szimbolizálják. És az h anyámmal úgy bántam, mintha a gyerekem lenne arra mutatott, h nekem már van gyerekem és minek másik. Vagy arra is, h egyetemista koromban rettegtem attól h teherbe esek.


A múlt héten találtam egy foglalkozást aminek az a címe, h mit üzen a betegséged (PCOS, IR) és a megoldás az anyával való kapcsolat rendezése. Na, itt akadt meg a szemem, h már megint a PCOS, IR és az anya. Ezért is tettem fel a kérdést, h hátha máshol is hasonló a helyzet. OK?

2015. aug. 12. 22:01
 15/20 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzáfűznék, h mindig normális volt a testsúlyom és a szüleim is egészségesen tápláltak (soha életemben nem ettem meg egy egész tábla csokit, vagy egy zacskó chipset vagy ilyen nyím-nyám dolgokat). Felnőttként már tudatosan étkeztem- nagyon minimális cukrot ettem. Gyerekkorom óta jelen volt a sport az életemben- mindig valamilyen formában (röpplabda, kosárlabda, tánc, aerobik, cross fit, jóga stb.) Olyan "hű de nagy stressz" nem ért. Szóval? Miért nem sikerül?

Rendszeres 32-33 napos ciklusaim vannak, LH-teszttel és UH-val bizonyított peteérés. A petevezetők átjárhatóak, a méh normális alakú, jó helyen van. A férjemnél minden ok (spermiogramm, urológiai, bakteriológiai vizsgálatok szerint- neki egy barátnője egyszer teherbe is esett, de fiatalok voltak és nem tarották meg).


Na most, a 160gr diéta miatt egy hónap alatt 5 kg-t fogytam. Pedig nem szerettem volna és sokat szédülök.

2015. aug. 12. 22:21
 16/20 Manka68 ***** válasza:

Ha nem vagy túlsúlyos, akkor neked a 180gch diétát kellene csinálnod. Az a súlytartó diéta. :-)

A stressz alatt nem egyetlen nagy eseményt értek, hanem az állandó feszültséget például a rohanás, teljesítménykényszer miatt. Mielőtt elüldözöd az édesanyádat, alaposan vedd számba az életedet, hogy nálad mi a stresszforrás. A ciszták azért alakulnak ki, mert a hormonjaid nincsenek egyensúlyban, és nem tud megrepedni a tüsző. Ez szimplán biológia.

A kóklereket pedig kerüld el, és keress valódi szakembert. A neten sok hülyeséget lehet olvasni, és ha egyszer egy ilyen hülyeség bekerül a köztudatba, nehezen lehet kiirtani. Ezért olvashatsz több oldalon is hasonlót. De attól még nem lesz igaz. :-)

2015. aug. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

12 éves koromban jött ki nalam a PCOS.Olyan szőrös dlettem egyik hétről a másikra,hogy az rettenetes.Anyám nem vitt orvoshoz.

Bensőségesnek egyáltalán nem mondható a kapcsolatunk.6 hetes koromban leadott a nagyszûleimnek,mert neki más dolga volt.Legközelebb 3 évesen láttam.Azt sem tudtam ki ez a nő.Az egész gyerekkorom zaklatott volt.Hiszem,hogy összefüggés van a betegség és az anya - lánya kapcsolat között.

Próbálom magamban feldolgozni a helyzetet és rendezni vele a kapcsolatot,de szívből nem megy.Az érzelmi alap nem jött létre köztünk.

2015. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is voltam családállításon és nálam is az anya jött ki. Nálunk az volt a helyzet, hogy Apukám meghalt, amikor én 8,5 éves voltam és van két kisebb testvérem. Nekem akkor kb véget ért a gyerekkorom, mert mivel minden barátunk tudta, hogy anyánk elég felelőtlen és könnyelmű, mindenki azzal jött hozzám, a 8 éves gyerekhez, hogy te már nagy vagy, ügyes vagy, te vagy a családban a "nagy"...és nagyjából így is volt, pl.ha öcsém valami hulyeseget csinált, én szidtam le, volt olyan, hogy ment anyánkhoz, elmeselte, hogy mit csinált és mondta, nehogyelmondja nekem, mert én haragudni fogok... a családállításon "el kellett játszani" hogy kisgyerek vagyok és felövök, aztán a szüleim elé állni (akit a kezelő testesített meg) és elmondani, hogy én már felnőttem, nagyon szeretem őket, de mostmár nekem is kell hogy saját gyerekem legyen. Így olvasva gondolom elég butaságnak hangzik az egész, de rám olyan hatással volt, hogy most is sírok, hogy leírom, pedig majdnem 5 éve volt. És ez után olyan 4-5 hónappal megfogant az első Kishercegnőnk! Hogy ez mennyit segített benne, nem tudom, mert sokmindent csináltunk (csak természetes gyógymódok!) de lelkileg nagy hatással volt rám, az biztos. A második pedig ráadásul "csak becsúszott", még nem terveztünk Kistesót, de ennek ellenére borzasztóan örültünk neki! Amúgy orvos vagyok, homeopata es kineziológus, férjem természetgyógyász, fitoterapeuta...
2015. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Pcos vagyok én is. Az első gyerek nehezen jött, ugye akkor derült ki a dolog.

Az édesanyámmal kitűnő a kapcsolatom, mindig is az volt és nem tudom elképzelni másképp.

Időközben, a kezdeti nehézségek után két gyereekm született.

2015. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nagyon jóban vagyok anyukámmal, mégis 2 éve nem jön a 2. baba..
2015. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!