Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Rendszertelenül menstruáltam és arra gyanakodtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Több tünetem is volt még: fáradékonyság, lehangoltság, hideg lábak. Voltam háziorvosnál aki vérvételre küldött 2,760 volt a TSH-m, azt mondta, hogy ez jó. Nem nyugodtam bele, mert mindenhol azt olvasom, hogy 1 körüli érték a jó. Elmentem endokrinológushoz aki megnézte és 2,940 volt a TSH-m. Erre ő is azt mondta, hogy ez jó. Hiába kértem, hogy nézzen több pajzsmirigy értéket is, azt mondta felesleges, mert ez jó érték. Egy ismerősöm tudott nekem szerezni Letrox 50mg-os gyógyszert, lassan már 3 hónapja szedek napi felet. Azóta kétszer is megjött 35 és 38 napra a menstruációm és többi tünetem is enyhült. Előtte 3 havonta menstruáltam. Tudom, hogy nem szabadna magamtól szedni, de egyszerűen elkeserítő, hogy ilyen orvosok vannak, fizetősre nincs pénzem. Ha majd elfogy a gyógyszerem hogyan oldjam azt meg, hogy felírja a háziorvos? Elmondjam neki, hogy magamtól szedem és használ? Ismerősöm már nem tud adni, mert már nem azon a helyen dolgozik.

2015. aug. 30. 14:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem kioktatni akartalak, de ha orvosi kontroll nélkül, saját szakálladra kezdesz hormont szedni, nagy bajt csinálhatsz.


Amúgy önmagában a TSH-ddal semmi baj nincs, nekem azt hiszem 2,2, és a doktornő szerint tökéletes a babához. Azt mondta, ha mégsem esek teherbe, gyógyszerrel lejjebb vihetjük, de babát várok :)

2015. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igazad van... 1-2 az ideális tsh a teherbeeséshez.
2015. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!