Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
A történet röviden annyi,h 3 éve szeretnénk babát,volt egy idő mikor jártam dokihoz,bele voltam betegedve,h nem jött össze,aztán jött egy fordulat és el tudtuk engedni a dolgot. Kellett is,m majdnem ráment a házasságunk. Azóta hónapok múltak el,időnként újra feljön a téma,de csak beszélünk róla,persze nem védekezünk egyáltalán,de nem jött össze azóta se.Dolgozunk mind a ketten,én nemrég kezdtem egy új munkahelyen,a lényeg az,h gondolkodunk,h meg kéne indulni orvoshoz komolyabban,a régi orvos nem volt valami jó,újat kell találni,de félek,h megint belebonyolódunk és majd minden erről szól,nem szeretném,ha esetleg megint gondok lennének belőle,szeretnénk babát nagyon,de most nem ez a fő téma és az se lenne gond,ha majd csak pár hónap - egy év után is akár - jönne össze,de mi van ha ez a hosszú idő alatt megint minden erről szól és tegyük fel mégsem jön össze.Nem szeretném azt az érzést újra átélni,rossz volt.A kérdés az,h ti megindulnátok orvoshoz? M ami biztos,h orvosi segitségre lesz szükségünk,3 év utám már biztos,h segitség kell,igy is ki tudja,lehet pár év mire összejön,3O évesek vagyunk.
2015. okt. 4. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre mennék meddőségi szakemberhez és pszichológusoz a párommal együtt. Nem az a módja a stabil kapcsolatnak hogy mellőzzük a problémákat, nehogy beszélni kelljen róla. Ha baj van, kokoly kezelések kellenek akkor azzal szembe kell.tudni nézni.
2015. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A problémák nem abból adódtak,h orvoshoz kellett menni,hanem,hogy nem jött össze a baba hónapokon keresztül és én túl sokat foglalkoztam a témával,más nem érdekelt,a kapcsolatunkkal nincs gond azóta és lényegében a témához is máshogy állunk,beláttuk,h egyikünk se állt úgy a dolgokhoz,ahogy kellett.Én csak a hosszú kezelésektől félek,az ide oda szaladgálástól és az ezzel járó idegeskedéstől.
2015. okt. 4. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem két gyönyörű, egészséges kisfiam van, mindkettő inszeminációval fogant.

Az első előtt 3,5 évet, a második előtt már csak 1 évet próbálkoztunk (a korom miatt).

Mi is mindent kipróbáltunk, mielőtt meddőségi központba mentünk volna: talpmasszázs, gyógyteák, Gynevac injekció, időzített együttlét, vitaminok stb.

Amikor a kitűzött időig sem sikerült teherbe esnem, felkerestünk egy központot, ahol a legjobb kezekbe kerültünk.

A kivizsgálás flottul ment, azonnal elkezdték a kezelést, az első fiam az első, a második a második inszemből fogant.

Én Dr Nyéky Boldizsárt ajánlom neked a Róbert Károly magánklinika meddőségi centrumában.

Ha bármiben úgy gondolod, tudok segíteni, írj privit.

2015. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beszélgetni, beszélgetni és még többet beszélgetni. Én a helyetekben biztosan belevágnék. Meddőségi szakemberhez fordulnék. Az újabb kivizsgálások és kezelések sem pár napot vesznek igénybe és azt is bele kell kalkulálni hogy nem biztos hogy a kezeléssel egyből összejön.

Ami a legfontosabb az a tudatosság. Belevágunk de nem hagyjuk hogy minden pillanatunk erről szóljon. Szervezzetek közös programokat vagy akár egy nagy séta, bármi jó csak ne minden erről szóljon. Ha kudarc ér meg kell tanulni elfogadni és újult erővel nekivágni. Tudom milyen nehéz, nekünk 6 év után jött.

2015. okt. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi ezzel a problémával pénteken voltunk először orvosnál. Én azóta vagyok olyan nyugodt :) szerencsére párom is eljött, ami azt bizonyította, hogy Neki is fontos ez a dolog :)

volt általános vizsgálat, rákszűrés. Beutaló 3 és 21 napi vérvételre. Pártom andrológiára küldte.

Ha ezek a leletek megvannak, konzultáció.


Utána petevezeték átjárhatósági vizsgálat.


Nálunk minden szép sorjában megy.


Van már egy 8 éves fiam...én se gondoltam, hogy 38 évesen ide jutok. Tényleg gond lehet a kommunikációval köztetek...mert köztünk hiába vannak problémák, a közös babától NEM tántoríthat el semmi!


Nekünk ezek a vizsgálatok kb. 2 hónapot vesznek majd igénybe....


Aztán pedig a probléma kezelése.....


Szóval csak azt szeretném mondani, hogy engem már az első lépés megtétele is sokkal nyugodtabbá tett :)

tudom, hogy van aki foglalkozik velem...és fordulhatok hozzá, nem kell találgatni mi miért lehet(tett)....

persze ehhez egy jó orvos is kell! ;)

2015. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is húztam-halasztottam a dolgot, és nálunk is eltelt pikk-pakk 3 év mire rászántam magam a meddőségi meglátogatására. Azóta 4,5 év sikertelenségnél, több műtétnél és sikertelen inszeminációknál tartunk; a lombik küszöbén...

Én már bánom, hogy nem mentem el előbb! A kivizsgálások hónapokat vesznek igénybe, de legalább úgy fogod érezni, hogy történik valami a sikeretek érdekében. Ha problémát is találnak, akkor lehet, évekbe is kerül, mire babát tartasz a kezedben...

Az, hogy ezt ki, hogy éli meg külön-külön és együtt; az kapcsolat,- és személyiség függő. Minket összekovácsol még jobban. A párom támogat és úgy érzem felnéz rám azért, amiket kiálltam. Nekem személy szerint sokszor rossz... de már megtanultam úgy kezelni ezt a helyzetet, hogy ne 'rántsam magammal' a párom. Igyekszem lefoglalni magam, hogy ne csak ezen agyaljak. Át kellene beszélnetek, hogy hogy tudtok ezen az úton EGYÜTT haladni és nem két felé.

2015. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az 5. hozzászólóhoz. 1 év sikertelen próbálkozás után Mensmentisben kötöttünk ki. Rám is ilyen hatással volt. Sokkal nyugodtabb vagyok most, hogy jó kezekben vagyunk. Pontosan tudjuk a következő lépést, tudjuk, hogy nem fog hirtelen megoldódni minden, de a megfelelő kivizsgálásokon részt fogunk venni, ami után a szükséges kezeléseket nem fogja halogatni az orvos. Szóval bízom benne, az úton vagyunk... :-)
2015. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,mindenképp egy jó nagy átbeszéléssel kezdjük a dolgot,remélem nem lesz gond,már beláttuk mind a ketten,h hol hibáztunk akkor és reméljük nem kerit megint hatalmába ez az egész. Ezért érzem én is azt,h talán meg kéne indulni,m ki tudja meddig húzódik a dolog. Most egy pár hónapja már nem annyira foglalkoztat a baba téma,új munkám van,amit szeretek is és talán pont ezért kellene most megindulni,m igy akkor talán nem csak ez körül forog a világ. Köszönöm a segitséget nektek.
2015. okt. 6. 08:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eltelik így még 5 év is, és nem esel teherbe.
2015. okt. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont azért kellene most elindulni, mert most leköt a munkád, nem fogsz 100 százalékban a babán meg a vizsgálatokon agyalni. Meg amúgy minél előbb, annál jobb.
2015. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!