Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akik kivizsgáltattátok magatok...

Akik kivizsgáltattátok magatokat PCOS-val, mennyibe került az összes vizsgálat egyben?

Figyelt kérdés

Az orvosom szerint van, amit az SZTK-ban is meg tudnak csinálni, de van, amihez magán labor kell.

Minden infó érdekelne ezzel kapcsolatban, még előtte állok.

Köszönöm!



2016. jan. 6. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy mi az, ami nincs sztk-s laborban, magánban meg igen... Én endokrinra sztk-ba járok, 6-7 éve ugyan az az orvosom, teljesen meg vagyok vele elégedve. Nőgyógyászhoz járok csak magánba, de mivel dolgozik a klinikán is, oda is járok hozzá. Fizetni csak a magánrendeléseken való megjelenésekért fizetek.
2016. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

KÖszi.

És az endokrinológiára be lehet "csak úgy menni" háziorvoson keresztül?

Csak mert a nőgyógyászom nekem is magán, és ő mondta, hogy csak az SZTK-s nőgyógyászon keresztül lehet intézni a dolgokat, és az egy kicsit hülyén veszi ki magát, hogy nekem van saját orvosom, de miért nem ő intézi. Azt mondta, hogy ő csak a magánlaboron keresztül tudná nekem intézni.

Diabetológiára már jártam, mert terhesen diabéteszes voltam, tehát az IR vizsgálatot ott meg tudom csináltatni.

2016. jan. 6. 14:13
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja és a házi orvosom mondta, hogy bizonyos dolgokat csak "fizetősen" lehet megoldani.

KOnkrétumokat nem mondott, és mivel nem emiatt mentem el hozzá, ezt csak érintőlegesen kérdeztem tőle.


Én nem biztos hogy PCOS vagyok, de gyanakszom rá több dolog miatt, és a nőgyógyászom szerint jó ötlet kivizsgálni.

2016. jan. 6. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen nőgyógyászod van,de neki azt biztosra meg kéne tudni mondani h PCOS-ed van vagy sem úgyanis hüvelyi uh-nál az látszik.
2016. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, adhat beutalót a háziorvos endokrinra, én is volt hogy kértem.
2016. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak leveleztem eddig a nőgyógyásszal, még nem voltam nála, viszont amennyire tudom, ennél jóval összetettebb ez a dolog.

Majd akkor megyek, ha már meglesz pár egyéb vizsgálat is.

2016. jan. 6. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem a nőgyógyászom nem sztk-ba küldött vérvételre, hanem magánlaborba tudtam elmenni. A vérvétel nagyjából 20e Ft volt. A nőgyógyászomnak fizettem eddig 21e Ft-ot rákszűréssel, ultrahanggal együtt. Ezek voltak azok a vizsgálatok amik PCO gyanú miatt voltak.
2016. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:
Nekem kb 10-15 ezer volt a labor (3 pontos terheléses cukor + inzulin vérvétel, TSH, t3, t4, antiTPO). Emellé jött a profi endokrinológus 12 ezer. Lehet úgy is csinálni, hogy a laborvizsgálatokat sztk-ban megcsináltatod, és kész leletekkel mész egy jó endodokihoz. Elvileg minden laborvizsgálatot meg tudnak csinálni az sztk-ban is (csak győzd kivárni), a gond a beutaló szerzéssel és a kiértékeléssel szokott lenni. Ezért nagyon fontos a jó endodoki.
2016. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni sztk-ban is, csak az a baj, hogy pl az endokrinológiára nagyon sokat kell várni ha csak pcos miatt kell menned. Én a nőgyógyászt, bőrgyógyászt sztk-ban, a vérvételt magán rendelőben csináltattam, az 25ezer volt + elötte a vizsgálat, ami inkább egy fél órás beszélgetés volt 15ezer, az eredményt már a háziorvoshoz vittem, amúgy az is 15 lett volna, aztán "szerencsére" a pajzsmirigyemmel is volt valami nagyon minimális gond, így kaptam végre beutalót endokrinológushoz és egy héten belül időpontot, amúgy 3 hónapot kellett volna várni de a pajzsmirigy problémásokat előre veszik. Szerintem te is csak az olyan vizsgálatokat csináld magán úton, ahol sokat kell várni. Jó ha van egy normális háziorvosod, aki beutal vérvételre, és nem veszi félvállról a dolgot.
2016. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!