Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lányok! Nektek hogyan derült...

Lányok! Nektek hogyan derült ki hogy PCOS-ok vagytok? Spontán vizsgálat útján, vagy volt valami panaszotok?

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy rakat sztk-s orvosi vizsgálat után, ahol mindent rendben találtak, én jöttem rá a neten talált információk alapján. Ekkor kerestem olyan intézményt, ahol ezt komolyan veszik és kezdtem meg a saját kivizsgálásomat és kezelésemet. Ha én nem veszem a kezembe az irányítást, akkor soha nem leszek sem édesanya, sem száz kiló alatti nő.
2015. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de mégis milyen előjelei voltak? Gratulálok neked :-)
2015. aug. 10. 20:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Nalam gyakorlatilag pontosan ugyanaz tortent mint az elso kedves hozzaszolohoz!

Azota 2 kislanyom van :)

Par tunet: menstruaciom kegyetlenul zavaros voltl 20 eves korom utan is pattanasos mitesszeres arc, hat, petefeszkek kornyeken eroteljes hizas (conb, fenek, a hasam alja)

Voltam pajzsmirigy ultrahangon meg minden frincfrancon es mindenhol azt mondtak hogy minden oke. Gyakorlatilag mar bem mertem semjit sem enni, megis folyamatosan hiztam!

Mondhatnam azt hogy ha raneztem a kajara mar attol meghiztam!

Te erzel magadon vmi tunetet? Vagy csak olvastal rola? Vagy miert erdekel? :)

2015. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nalam: 2010 ben szuletett az elso babam, akkor meg minden ugy tunt rendben van, nem gondoltam, hogy barmi gond lenne, rendszeres ciklusom volt, normalis, es tattott testsullyal. Raadasul megszakitott vedekezesbol lettem terhes, tehat igazi meglepi volt ;-) Majd a szoptatas alatt, az etkezes bevallom katasztrofalis volt, reggelire egy csomag vanilias karika, ebed melle tabla milka csoki, es igy tovabb, felszaladtak a kilok, 23 kg-val voltam tobb mint szules elott. Erdekem modon szoptatas alatt a 4. Honaptol a vegeig (11. Honapig) mindennek ellenere tok rendszeres volt a mensim, majd ahogy vege lett a szopinak, egy honapig folyamatosan vereztem, hol jobban, hol csak pecseteltem. Majd amikor ennek vege lett 2 honapig nem jott meg. Aztan mikor megint nagy nehezen megjott, megint alig akart abbamaradni, majd ujabb 2 honap szunet. Ezalatt mar tervezgettuk a tesot, de tudtam, hogy baj lesz, mert a tesom tinikora ota ismert pcos, pont ugyanezekkel a tunetekkel. Mivel sok elkeserito dolgot olvastam az sztk-s/tb-s kivizsgalasokkal kapcsolatban, (plane hogy mikor egyszer amikor nem akart elallni a verzes elmemtem dokihoz, es rogton azzal inditott, hogy fogynon le!) en rogton a MensMentist kerestem fol!! Egyetlen honapom nem ment karba a felrekezelesekkel, "maganak nincs semmi baja" diagnozisokkal. Mar eleve ugy mentem oda, hogy elore megcsinaltattam a fontosabb verveteleket, igy azonnal a helyes kezelest tudtam kezdeni! 6 honap dieta es gyogyszer alkalmazassal visszamentem a szules elotti sulyomra, a 6. Honapban terhes is maradtam! Semmi gond nem volt a terhesseg alatt, es szules kozben sem. Azota is tartom a dietat, de sportolok is mellette, a sulyom a szules utan kb 2 honappal vissza is allt, sot elindult lefele. Most pedig ismet terhes vagyok, ahogy eldontottuk, hogy jojjon a harmadik, a masodik ciklusban terhes is lettem. Szoval, ha rendes kivizsgalasra es kezelesre vagysz, en csakis a MEnsMentist javaslom!!! Hosszu ugyan a varakozasi ido, de kozel sem annyi, mint amennyit a felrekezelesekkel el lehet vesztegetni!!
2015. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nekem annyi a panaszom, hogy amióta leraktam a fogamzásgátlót, 8 hónapja, sosem rendszeres a menzeszem. Van hogy 24 napra jön, aztán 3, de volt kétszer olyan is hogy 52 és 43 napos volt a ciklusom. A szőrösödésről olvastam még, ami rám igaz. elég szőrös vagyok nő léttemre, bár már kamasz korom óta ez van. a testsúlyom , na hát igen az is érdekes. Jó pár évvel ezelőtt csontsovány voltam, 40 kg körülbelül. 160 cm magas vagyok. Most 56-57 kg vagyok, de ami a durva hogy jó nagy zsírpárnám van a hasamon. Jövő héten megyek dokihoz, mert jó lenne megtudni hogy van e valami bajom. Ráadásul gyereket szeretnénk, de az sem jött eddig össze. 28 éves vagyok
2015. aug. 10. 21:02
 6/14 A kérdező kommentje:
bocsi a 3 az 31 akart lenni
2015. aug. 10. 21:03
 7/14 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem írni, hogy sosem voltak menstruációs görcseim. Azért ez is elég érdekes..
2015. aug. 10. 21:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok: nekem sem voltak soha menstruacios gorcseim es en is nagyon szorosodom! Utaltam miatta mindig nagyon magamat!


Majd ird meg legyszi hogy mi volt, jo?

Szurkolok! :)

2015. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálam akkor derült ki, mikor teherbe akartam esni és nem jött össze.

A nőgyógyász a tipikus, cisztákkal teli petefészket is mutatta az uh-on.

Egy kicsi súlytöbbletem is volt (10 kg), állandó cikluszavarok tinikorom óta, fokozott szőrösödés.


Ezek a tényezők azonban nekem soha nem tűntek fel, soha nem zavartak. Csak a teherbeesés miatt nézegettem utánuk, meg ugye a nőgyógyász világosított fel, mi is a probléma.

2015. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tabletta abbahagyása után rendszertelen mensi. Szőrösödés, hasi hízás, pattanások, hullamzó kedélyállapot, vágya szénhidrát után. 3ultrahang után is azt a véleményt kaptam, hogy semmi gond. Végül egy általam magán helyen kért cukor es inzulin terheles kimutatta az inzulinrezisztenciát és egy alapos nógyógyászati uh pedig a cisztákat (bar ezek megléte nem szükséges a diagnózishoz, csak gyakori, hogy van, hibás a betegség elnevezése).
2015. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!