Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sikerülhet-e valaha nekünk?...

Sikerülhet-e valaha nekünk? Szeretnék hasonló meddőségi problémával küzdő nőkkel beszélgetni, hátha tudunk tanácsot, biztatást adni egymásnak.

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozunk a férjemmel. Kb. fél évig teljesen nyugodtak voltunk, de mivel nálam probléma volt a kb 4 éve fennálló rendszertelen menstruáció, orvoshoz fordultam. Vizsgálat vizsgálatot követett, semmi érdemleges nem derült ki. Idén júliusban Debrecenben felkerestem egy nagyon jó hírű endokrinológust, aki megállapította, hogy IR-m van, és elkezdtük a 3-as kezelést. Azt mondta 3-6 hónap és baba lesz, sok ilyet látott már. Bár javulás jelentkezett a kezelés hatására, minden hónapban menstruáltam, azonban novemberben közölte velem, hogy már nem tud tovább kezelni, mert szerinte más baj is van és forduljak nőgyógyászhoz. Decemberben elkezdtem a kivizsgálásokat, most is folyamatban van a leletek gyűjtése. A 2. napi hormonvizsgálaton az eredmények borzalmasak szerintem: FSH 23, LH 17 és az ösztradiol is magasabb. Sajnos a férjem spermavizsgálata sem lett valami jó, a morfológia 2 %, illetve a gyors mozgású is kevesebb. A többi az rendben van. Februárra kész lesz az AMH eredményem is, akkor megyünk vissza konzultációra.

Már most abban reménykedem, hogy hátha lombikkal sikerül. De mi van, ha az sem jön össze? Nektek milyen tapasztalatotok van? Hogy bírjátok az állandó kudarcot?


2016. jan. 25. 12:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves Új Válaszadók! Szeretettel köszöntelek titeket is! Nagyon elszomorít, hogy ennyien járunk hasonló cipőben! Sok sikert nektek is! Minden hónap egy új remény, soha nem fogom feladni! Ma pozitív lett az ovu tesztem, úgy tűnik van peteérésem. A páromnak megrendeljük a Profertil nevű vitamint és reméljük, hogy javul a spermaképe. Neki 3 hónap múlva lesz az újabb kontroll. De csodák léteznek és a remény hal meg utoljára.:)
2016. jan. 25. 18:14
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Nálunk két éve nem jön a pici, enyhe IR-em van, megjártuk a Mensmentist, csinálom a hármas kezelést, de egyenlőre semmi. Van amikor jobban viselem a kudarcokat, van amikor nagyon rosszul. Most például az utóbbi. Mindenhol kismamákba botlok, amikor megfeledkezek a dologról, állandóan bejelenti valaki nagy örömmel a családból vagy az ismerősök közül, hogy várandósak. Mintha direkt az orrom alá dörgölné a sors, ilyenkor akaratlanul is eszembe jut a saját nyomorúságom. Valószínű nálunk is marad a lombik.

25/N

2016. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!


Köszönöm, hogy írtál, akár a saját történetem olvasnám. Még korban is hasonlóak vagyunk, nemrég töltöttem a 26. évemet. Nálunk is ez a helyzet, a családban és a baráti körben bébi bumm van, sorra jelentik be. Az a legjobb mikor zárójelben megjegyzik, hogy 1. próbálkozásra sikerült. Persze velük együtt örülök, de mindig felteszem a kérdést, hogy miért kaptam ezt a sorstól? és mikor lesz vége ennek a rémálomnak?

2016. jan. 26. 11:38
 14/22 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Jó tudni, hogy vannak még egy páran ebben a cipőben sajnos. Nem kell elmagyarázni, hogy mit érez az ember, nem kapja a ,,majd sikerül ne görcsölj rá" tanácsot. Gondoltam anno, ha elkezdek egy sulit munka mellett, majd eltereli a figyelmem, lefoglal, de lassan elvégzem azt is.:) Nem könnyű út az biztos, viszont az élet többi területén nem panaszkodhatom. De így nem kerek az élet, hogy nem tudok gyereket szülni a páromnak, pedig minden vágyam. Sok sikert kívánok!

25/N

2016. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!


Ezt az iszonyat dühöt, elkeseredettséget és tehetetlenséget nem lehet szavakba foglalni. És tényleg csak az érti meg, aki hasonló helyzetben van. A többiek csak sajnálkoznak. Ma megkaptam az AMH eredményt 0,1 lett. 26 évesen így járni??? hát most már kijelenthetem, hogy büntet a sors.

2016. jan. 26. 20:33
 16/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi 2007 óta próbálkoztunk, akkor voltam 28 éves. Most 37. Ráment a házasságunk a 8 sikertelen lombikra eközben. Nálam nem találtak semmit, férjem spermaképével voltak gondok. Az új párommal fél éve próbálkozunk. 2 vetélésen vagyok túl azóta. Valószínűleg a sok lombik, hormonadagok, illetve már a korom is, megtette a hatását...még mindig reménykedek, de már magam sem tudom érdemes-e...Ennyi mindenen átmenni, ennyit küzdeni azért, ami sok embernek simán "csak úgy" megadatik, és valaki meg sem érdemli...hát ez számomra érthetetlen, és igazságtalan...Sok pár meg évtizedekig küzd...

2016. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Szia 16-os Válaszoló!


Nagyon sajnálom, ami veled történt.

Ne add fel, még sikerülhet! A vetélések okát tudod?

2016. jan. 28. 20:47
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia! 16-os vagyok :)

Sajnos még nem tudom, most megyek hormonprofilra következő ciklusban. Az utolsó vetélés 2 hónapja történt, akkor azt mondta az orvos, várjunk egy kicsit, és ha esetleg megint sikerül, akkor ha plusz tesztem lesz, azonnal menjek el hozzá, és megnéz, ha kell, kapok progipótlást. De azóta meg nem sikerült, úgyhogy elmegyek egy kivizsgálásra. Azt mondta a doki, ha nem muszáj, nem akar hormonnal tömni, így is eleget kapott már a szervezetem belőle. Hát meglátjuk mi lesz, reménykedem.....hisz a remény hal meg utoljára :)

2016. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen, a remény hal meg utoljára! De néha annyira kegyetlenül nehéz....
2016. jan. 29. 14:39
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon nehéz..

Aki ezen nem ment át, nem is tudja átérezni, milyen az, amikor imádkozva azt várod, bárcsak most ne jönne meg, bárcsak egy halvány vonalat látnék már azon a teszten. Utálom, amikor állandóan azt mondják, "ne akard görcsösen", "majd akkor jön amikor nem akarod"...stb..stb.. az ilyen közhelyeket pont azok találták ki, akiknek nem kellett éveket, évtizedeket küzdeni. Abszolút nem tudják átérezni. Mondani persze könnyű, de benne lenni ebben a helyzetben, na az az igazi harc, és küzdelem.

2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!