Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sikerülhet-e valaha nekünk?...

Sikerülhet-e valaha nekünk? Szeretnék hasonló meddőségi problémával küzdő nőkkel beszélgetni, hátha tudunk tanácsot, biztatást adni egymásnak.

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozunk a férjemmel. Kb. fél évig teljesen nyugodtak voltunk, de mivel nálam probléma volt a kb 4 éve fennálló rendszertelen menstruáció, orvoshoz fordultam. Vizsgálat vizsgálatot követett, semmi érdemleges nem derült ki. Idén júliusban Debrecenben felkerestem egy nagyon jó hírű endokrinológust, aki megállapította, hogy IR-m van, és elkezdtük a 3-as kezelést. Azt mondta 3-6 hónap és baba lesz, sok ilyet látott már. Bár javulás jelentkezett a kezelés hatására, minden hónapban menstruáltam, azonban novemberben közölte velem, hogy már nem tud tovább kezelni, mert szerinte más baj is van és forduljak nőgyógyászhoz. Decemberben elkezdtem a kivizsgálásokat, most is folyamatban van a leletek gyűjtése. A 2. napi hormonvizsgálaton az eredmények borzalmasak szerintem: FSH 23, LH 17 és az ösztradiol is magasabb. Sajnos a férjem spermavizsgálata sem lett valami jó, a morfológia 2 %, illetve a gyors mozgású is kevesebb. A többi az rendben van. Februárra kész lesz az AMH eredményem is, akkor megyünk vissza konzultációra.

Már most abban reménykedem, hogy hátha lombikkal sikerül. De mi van, ha az sem jön össze? Nektek milyen tapasztalatotok van? Hogy bírjátok az állandó kudarcot?


2016. jan. 25. 12:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Én is csatlakozom.Én 4 éve várok egy babára,de érdekes módon semmi. :( Előző párommal 3 évig kínlódtunk,neki januárban született a lánya egy kis fiatal lánykától.Jelenlegi párommal most döntöttünk úgy hogy családot alapítunk,mondjuk volt rá alkalom hogy előbb is becsúszott volna.Semmi.Én nagyon rosszul viselem hogy nem jön össze.Főleg hogy valakire elég csak ráfújni,és terhes is.Most amikor megjött ismételten,órákig zokogtam,és napok óta alvás zavarom van.Márciusban megyek majd egy meddőségi kivizsgálásra,és már most rettegek hogy mi fog ott történni,és hogy mit mondanak majd. :(
2016. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Kedves 21. Válaszoló!


Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk helyzetedet. Sajnos nagyon nehéz szembenézni a meddőség tényével, de fontos, hogy minél hamarabb megtörténjenek a kivizsgálások, hogy a lehető leghamarabb kezelésbe vegyenek az orvosok. Lehet, hogy néhány hónap alatt rendeződhet a problémád. Az elmúlt fél évben engem is rengeteg csalódás ért, és amikor 26 évesen azt mondták, hogy olyan a leletem, mint egy 48 éves klimax előtt álló nőé, akkor teljesen összetörtem. De próbálom összeszedni magam és amit lehet megtenni. Amíg van remény, nem adom fel!! És ami a legnehezebb, hogy ki kell zárni a gondolatainkból mást, hogy másnak miért sikerül, nekem miért nem. Nem egyforma utat járunk, sajnos nekünk ezt dobta a sors... Fel a fejjel és kitartást!

2016. febr. 13. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!