Lombikosok, akiknek sosem sikerult es vegleg feladtatok? Hogyan dolgoztatok fel?

Figyelt kérdés
En mar teljesen feladtam, 5. lombikom sem sikerult, innen mar nagyon sok penzbe kerulne, nem arrol van szo, hogy nem lenne ra penz, de azt hiszem csak az ablakon dobnank ki, 41 eves vagyok mar, nem hinnem hogy lenne ertelme tovabb folytatni, parom 56 eves lesz. Elso gyerek lett volna, ugy dontottem eleg. Be kell latnom, hogy mar felelotlenseg is. Gyerek nelkul elem le az eletem. Ez van. Nektek, akik hasonlo cipoben jarunk, hogy sikerult megbekelni a gondolattal? Szerintetek jo dontest hoztam?
2016. márc. 20. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Két kollégánk járt így, 40 évesek. túljutottak a tb-s lombikokon, abbahagyták. örökbe fogadtak egy 2,5 éves roma kis srácot, gyorsan ment az egész folyamat (mert nem csecsemőt akartak és elfogadták, hogy a pici nem fehér) és azóta nagyon boldog szülei a srácnak, aki nagyon boldog kisfiuk!:)
2016. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valoban szep dolog az orokbefogadas! :) mi is gondolkodunk rajta, de hat tenyleg nagyon idosek vagyunk mar, legalabbis a parom mindenkeppen, ha esetleg sikerult volna a lombik es a sajat gyermekunk lett volna, es en hordtam volna ki, talan azert megerte volna vallalni ennyi idosen, de igy.. Esetleg olyanok is erdekelnenek, akik orokbe fogadtak! Koszonom a valaszod :)
2016. márc. 20. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék is végigcsinálták az 5 lombikot, örökbe fogadtak egy csecsemőt , már a második babát kapták volna meg, amikor kiderült hogy terhes,így a tesó saját lett.
2016. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos en mar nem vagyok 30 eves, es a paromnak is eleg sok problemaja van, alig elunk nemi eletet, tehat nekem a spontan terhesseg szinte teljesen ki van zarva. De orulok a baratnodnek! :) Bocsanat az ekezet nelkulisegert, nincsen magyar billentyuzetem itthon.
2016. márc. 20. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Szia Kedves Sorstársam! Nehéz igen a dolog........ Nekem 4 sikertelen lombikom volt 32-34 éves korom között. Most 35 múltam, és lelkileg most keszültem fel az 5-re. Viszont, orvost váltottam, mert az eddigi kezelése nem jött be. Kivizsgált az új doki és még jobban elkeserített. Eddig "csak" endometriosisom volt, meg korai petefíszek kimerülésem, így megműtöttek, helyrejöttem, megvolt a 4 ivf. Viszont a régi orvosom úgy túltolta a hormonokat, hogy lett 3 myomám is az endó mellé :-( . Ez az új orvos most műteni fog, mert az endó kiújult újra és ugye myomám is lett. Így ezek után szerintem esélyem sincs saját babára, már nem vagyakozom, nem bíztatom, nem hitegetem magam :-( Lelkileg borzasztó nehéz, neked nem sorolom...... Rettegek attól, hogy a párom is elhagy emiatt, ő is 35 múlt, simán talál olyan fiatal nőt, akitől lehet saját gyermeke. Mindig mondja, amikor ezt felhozom, hogy hülye vagyok, szeret engem, de akkoris ez bánt. Azért ne add fel, mondom én, aki feladta, lehet éppen a következő lombik sikerülne. Ajánlok neked egy cseh meddőségi klinikát ( ott is voltunk, az első lombik 70%-ban sikeres nálunk ) Reprofit a nevük, Brnoban vannak ( reprofit.cz ) és 2000 euró a lombik. Próbáljátok meg, ne add fel. Én nem vagyok örökbefogadás párti, ezért ne bántsatok :-(
2016. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-os valaszolo! Szivbol sajnallak, azert ami veled tortent! Nekem a kezeleseknel nem volt semmi komplikacio, az orvos biztatott is a vegsokig, (leszamitva, hogy a paromnak nagyon rosszak a spermai, nekem is van pajzsmirigy alulmulodesem, enyhe inzulinrezisztenciam) "jo lesz ez majd a kovetkezo sikerul" -mondogatta. De en valahol ugy erzem, bar nem akarok rosszindulatunak tunni, hogy ebben benne volt az is, hogy fizessunk majd rengeteg penzt, ha a tamogatott lombikokat "elhasznaltuk"... Nagyon kedves vagy es koszonom a biztatast, de en tenyleg feladtam, jobb igy nekem, megkonnyebbulest erzek, mintha egy 200 kilos suly gordult volna le a vallamrol. A korunk miatt dontottem leginkabb ugy, hogy most abba kell hagynom! Igen igaz, lehet a kovetkezo sikerulne, de ez egy ordogi kor, mint tudjuk, nem lehet az orokkevalosagig csinalni ezzel a szemlelettel. Nem elhetem le az eletem ebben a folyamatos remenykedesben, gorcsolesben, csalodasban. Inkabb te ne add fel! Az a 6 ev rengeteget szamit, annyival vagy nalam fiatalabb, ha jol olvastam. Nagyon kivanom neked, hogy sikeruljon es nyugodj meg, mert meg van meg egy jo par eved! A ferjed miatt ne aggodj, egesz biztosan nem fog otthagyni, ha ennyi mindenben melletted allt! Szerintem nekunk noknek sokkal fontosabb a gyerek, mint a ferfiaknak, az en parom is teljesen semlegesen kezelte az egeszet. Az orokbefogadas is valoban nehez dontes, en nem itellek el azert, mert elzarkozol tole, mi is csak hezitalunk rajta egyelore.
2016. márc. 20. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban én sem vállalnám már. Nekem 9 lombikom volt igaz a 4. sikerült, de szerettünk volna tesót. De 32 évesen mondtam, hogy nem ennyi idősen már nem. Nehéz feldolgozni.
2016. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám, a te korod miatt is már nagyon meggondolnám, de mivel ennyivel idősebb a párod, így már nem.
2016. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
donor petesejttel? vagy donor embrióval? csehországban.
2016. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!