Magas TSH szintel estem teherbe. Kerdesem, megmarad a baba?

Figyelt kérdés
2,5 hete voltam endoklinologusnal, ahova rendszeresen jarok mar 3 eve. Alulműkosésem van. A vervetelnel mar terhes voltam (errol meg nem tudtam) a TSH szintem 3,22 volt. Az orvosom azt mondta ez lehetetlen egy babahoz es irt ki erosebb gyogyszert, amit ket hete szedek (75 L-thiroxint). Par napja azonban pozitivat teszteltem. Holnap megyek noi orvoshoz, aki ha megerositi viszamegyek a jovo het folyaman endoklinologushoz. De aggodom :( Aki jar hasonlo cipoben, megmaradt a baba? egeszseges lett? Koszonom a valaszokat!
2016. aug. 29. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben annyira eltérőek a vélemények. Az én endokrinológusom szerint ez az érték (nekem is ennyi volt) teljesen jó, max. kismértékben nehezíti a teherbeesést és a beágyazódást, de a gyereknek nem lesz baja. Illetve azt is mondta, hogy sokan a vetélést ráfogják a nők valamilyen normálistól eltérő laborleletre, ebben is lehet valami. Ugyanakkor lombiknál leviszik 1 körülire a tsh-t, mert ez a legoptimálisabb.
2016. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En kb 3-mas ertekkel estem teherbe 3,0.. valamennyi volt az ertekem, akkor lwtroxot irtak 50eset, azota lecsokkent 2,0... valamennyire ja es azota 14+0 vagyok, nyugi minden rendben lesz :)
2016. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fiammal kb 3,8-as tsh-val estem teherbe. Az első próbálkozásra megfogant, gyógyszert kb a 20. héttől szedtem, nem lett gond.

Nem ez a tipikus, de azért írtam, hogy nem okoz ez törvényszerűen problémát

2016. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten 3,05 volt a kórházban, a héten a Kaáliban meg 1,7. Szóval még az sem biztos, hogy állandóan olyan magas, mint írtad. Ez is, mint minden más, változik. Ha az a baba megfogant, emiatt nem fog elmenni és nem lesz semmi baja.
2016. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3,8 körül jött össze az első gyerekem, gyógyszert se szedtem (T3, T4 jó volt), egész terhesség alatt nem csináltunk semmit vele, csak figyeltük, szép-okos-egészséges a gyerekem, problémamentes terhesség és szülés volt. Ne aggódj, a picinek jut elég hormon!
2016. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szió! Ha emelr a gyogyszeren, az jó, terhesség esetén indokolt. Nekem is 3 felett volt 5 hetesen. Akkor emeltunk, azóta pedig tökéletes 2 körüli az érték, hatarertek alatti t4-gyel. Imkabb legyen most 1 alatti, mint hatarertek feletti.
2016. aug. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a sors úgy hozta, hogy aznap teszteltem pozitívat, amikor megtudtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van.


Szerencsére hamar kerültem jó dokihoz, és viszonylag magas dózissal kezdtük, pont a terhesség miatt.

Aztán 6 hetente vérvétel, utána mindig konzultáció a dokival, és mindig változtatott a gyógyszeradagomon. A múlt héten, 33 hetesen mondta a doki először, hogy a szülésig már nem módosítunk, majd utána meglátjuk, hogy alakítják a hormonok.


A terhességgel és nagy valószínűleg a babával sincs semmi gond, eddig dolgoztam is, most is csak az erős allergiám akadályoz.


A nőgyógyászom szerint nem ritka, hogy a terhesség alatt derül ki a betegség, nagyon ritkán okoz bajt a babánál (leginkább akkor, ha nem szedi az anya a gyógyszert)

2016. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lányok, nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszaitokat!

Ma voltam nődokinal. Azt mondta lát valamit, de még picike. Vett le vért es hetfon kell visszamennem. De delutan 2kor mar meglesz a vereredmeny, hogy mennyi a hcg szint.

Azt mondta nem kell megijedni, de minel hamarabb menjek visza az endoklinologushoz hogy konzultajak vele. Koszi meg egyszer mindenkinek. Remelem minden rendben lesz :)

2016. aug. 30. 10:18
 9/9 anonim válasza:
Én két fiut hoztam vilàgra alacsony tsh val és mind kettö koraszülött volt az elsö 34hétre lett a màsodik ö nyolc honapra lett de mind kettö egésséges :)))
2016. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!