Priszi kérdése:

Laparaszkopia utáni kinek hogyan állt be a vérzése? És kinek mikor sikerült a baba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy, 07 06-án volt laparom PCOS miatt. Műttétet kővetően 2 nap meg jött a vérzésem, aztán augusztus kimaradt nem volt, majd szeptember 6-án meg jött elég erős vérzésem volt. És most az a gondom hogy már itt van november 17 és még most sem jelentkezet semmi! Terhes nem lehetek szerintem mert nincs semmi féle tünetem! Ha valaki hasonló cipőben járt már kérem írjon!

Nagyon szeretnék már babát :(



2016. nov. 18. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Semmilyen laparoszkópos műtét nem gyógyítja a PCOS-t, csak a diéta, a metformin és a sport. Nekem is volt, de nem azért, hogy attól majd meggyógyulok, hanem hogy rendben van-e az átjárhatóság, nincs-e más méhűri, vagy hasüregi probléma, stb.


Az okot, amiért nem volt peteérés, a műtét sem oldotta meg, nem is vártam ezt tőle, de legalább így megtudtuk, hogy milyen állapotban vannak a szerveim. Diétáztam, sportoltam, szedtem a metformint, fogytam közel 40 kilót, de így is gyenge maradt a peteérésem, de egy kis rásegítéssel (Closty) sikerült a teherbeesés.


Ha nem kezeled az IR-edet, nem nagyon várhatsz sajnos peteérést és terhességet, hacsak nem kaptok el véletlenül egy kóbor peteérést az évi egy-kettőből...

2016. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az Endrokronológusom merckformint irt fel azt szedem már lassan több mint egy honapja, az 1000 mg 2-szer egy felet naponta. De nem tudom mit reméljek ettől a gyogyszertől segithete valamit?! És egyébként irtad hogy neked is volt laparod neked azt követtően hogy alakult a menstruáciod?
2016. nov. 18. 17:30
 3/17 Manka68 ***** válasza:

A gyógyszer csak a kezelés egy része, és igenis többet várhatsz tőle, mint a műtéttől. Csak csinálni kell a többi részét is : diéta és sport. Ez a három dolog rendbeteszi a ciklusodat, de nem azonnal, idő kell neki. Legalább 3 hónap, de van akinek jóval több kell. A műtét viszont (bár nem írtad, csak tippelem hogy petefészek drilling volt) többet árt mint használ, szerencsére egyre kevesebb helyen alkalmazzák. Elavult módszer, és csak ideiglenesen használ, utána ugyanott vagy ahonnan elindultál, csak párezer petesejttel kevesebb marad.

Mindentől függetlenül lehetett szerencséd, érdemes lenne ellőnöd egy tesztet, hátha. :-) Tünetekre nem érdemes alapozni, azok vagy vannak, vagy nincsenek.

Ha mégsem lenne pozitív a teszt, akkor pedig metformin, diéta, sport és rengeteg türelem, kitartás.

2016. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát igen a műtétt is csak ideiglennes! Sajnos tesztett nem igazáni merek csinálni mert anyira félek a csalodástol :( Egyébként mint írtad petefészek dirilling volt, csak azt nem értem miért nem kar be állni a ciklusom.

Egyébként néztem a neten ilyen terheségi kalkulátort amely szerint már 10 hetes lennék ha ott lenne a baba és hát azért vmi féle tünet kellene hogy legyen nem?? Jaj anyira el vagyok keseredve :(

2016. nov. 18. 19:23
 5/17 anonim ***** válasza:
Tavaly májusban derült ki a pcos+ir+pm. Megkaptam a mercet, l-thyroxint, diétát...pm rendeződött, viszont 1 év alatt se mensi, se baba...nálam ez kevés volt, pedig hittem a hármas kezelésben, keményen sportoltam, mindet úgy csináltam, ahogy kellett, cukrom max 4,3, inzulin max 22,5 volt, így nem mondanám magam brutál ir-esnek...és mégse működött...aztán jött a drilling idén májusban, most pedig 24 hetes babát váró nő vagyok. Azt tudom neked javasolni, hogy prőváld mérni a reggeli ébredési hődet, illetve már nem fogfals eredményt adni az ovuteszt sem (nekem műtét előtt mindig pozitiv volt a magas lh szint miatt) és kezd el figyelni a ciklusod. Nekem így sikerült, ne add fel :)
2016. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja azt még hozzáteszem, hogy kaptam clostyt, az is biztos segítette a peteérést, esetleg megemlíthetnéd a dokidnak
2016. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm szépen a válaszodat :) És Gratulálok a picihez! Nagyon jó érzésel tölt el hogy ilyet is olvashatok, Probálok erős maradni és folyatatni a hármas kezelés! Csak lelkileg nagyon erősen megvisel :( És remélem egyszer még boldog anyuka leszek!!
2016. nov. 18. 19:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen azon már én is gondolkodtam hogy meg említtem neki, csak hogy olvasgattam pici meg is ilyetem ettől a gyogyszertől sokan negativan írtak rola
2016. nov. 18. 19:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Köszi szépen :) amit a ciklus figyeléséről írtam meg nézz utána, akkor kiderül, hogy hol a gond. És azért ezt tesztet reggel ellőnék a helyedben :) meg a dokiddal konzultálj mindenképpen, mert már be kellene, hogy álljon a ciklusod...esetleg egy norcolut+closty kúrát felírhatna :) illetve egy hormonvizsglálat sem árt :) sok sikert, drukkolok :)
2016. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még műtét előtt is volt egy 3 hónapos closty kúrám, semmi gondom nem volt. Ne olvasgass se itt se más fórumokon, mert annyi hülyeség van írva, meg olyan sok szélsőséges eset, amit az ember alapul vehet, hogy hihetetlen. Ha veszélyes lenne a closty, már betiltották volna. Neked most totál normális a petefészked a peteméretek alapján, mivel most volt a drilling, semmi gondot nem fog okozni a closty, ha fokozatosan szeded, első hónap napi 1*1 utána 2*2 és nem lesz baj, hidd el :) nincs már olyan gyógyszer a világon, amiről ne tudnának rosszat írni :)
2016. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!