Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A tb-s lombik várólistára...

A tb-s lombik várólistára mikor lehet feliratkozni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, csak akkor, ha 5-6 inszemináción túl van a pár, leszámítva ha egyéni elbírálás alapján a lombikot javasolják neki (nem átjárható petevezetők, a nő kora, alacsony spermaszám stb.)

Amiről én tudok az esetünkben, hogy a férjemnek alacsony a spermaszáma (10-22 millió között ingadozik), én IR+PCOS vagyok. Tartom a hármas kezelést, de nem sikerül a baba, két sikertelen inszemináción is túl vagyunk.

Egy ismerősöm kérdezte, amíg csináljuk a tb-s inszemeket, miért nem iratkozunk fel lombikra, úgyis hosszú a várólista?


2016. nov. 30. 20:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%

Ha olyan probléma jellege (endometriózis romlik a hormonkezelésekre), vagy összetettsége, akkor orvosi vélemény szerint lehet korábban is váltani lombikra.

De szerintem olyat nem lehet csinálni, hogy amíg inszem.-eztek, foglalsz magadnak helyet előre lombikra.

Ez nem így működik. Minden próbálkozásnak ugyan olyan esélye van. És ezt az orvosok is így kezelik.

Nem is lenne tisztességes előre helyet lefoglalni olyanok elől, akiknek csak és kizárólag lombik jöhet szóba, miközben ti próbálkozhattok más úton is, ami ugyanúgy sikerülhet, mint egy lombik...

2016. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Csináljátok végig az inszeminációkat, ha nem indokolja semmi a lombikot. A te szervezetednek is jobb, hidd el. Simán van esélyed így is teherbe esni. Átlagosan minden harmadik sikerül állítólag, akárcsak a lombikokból. A lombik sem csodamódszer, csak más típusú meddőség kezelésére szolgál. Az sem biztos, hogy sikerül. Egyik ismerősöméknek a 8. sikerült csak.
2016. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
A férjednek nem vészes a 10 -22 millió,de az elzáródott petevezető miatt csak a lombik jöhet szóba nálatok .Nálunk a férjemnek 0,5 milliója volt azaz 1 millióse a klinikán pedig kiderült hogy 9 darab ami jó a beültetèshez.most vagyok a 18-dik hétben az ikreimmel masodik beültetrs volt sikeres.
2016. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Bocsi most olvastam el rendese,csak példa ként írtad az elzáródott petevezetőt ..h nálad minden rendben inszemet fognak javasolni ..
2016. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Iratkozzatok fel már most, van olyan intézet, ahol 1 év a várólista... mire oda kerülnétek, hogy végeztek az inszemekkel, nagyon sokat kellene majd várni.
2016. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Hogy iratkozzam fel, ha - ezek szerint - nem lehet, mivel még inszemezünk.

Köszönöm mindenesetre a válaszokat, akkor megyünk tovább az inszemmel, bár teljesen biztos vagyok benne, hogy nálunk nem fog segíteni, de lehet, hogy a lombik sem, biztos komolyabb a baj, csak nincs kiderítve.

2016. dec. 2. 09:18
 7/29 A kérdező kommentje:

"Simán van esélyed így is teherbe esni."


Én meg úgy érzem, egy férfi előbb teherbe tud esni, mint én.

2016. dec. 2. 09:19
 8/29 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen normális érzések, én is voltam így. Mégis sikerült. Alig hittem el. Ne add fel!
2016. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem adom fel, csak már látnám az eredményt. Biztos borzalmas lehet egy kémiai terhesség, a vetélés meg főleg, de mindig arra gondolok, nekik már nem kell azon agyalni, képesek-e egyáltalán teherbe esni. Nálam ez sem bizonyos.
2016. dec. 2. 23:38
 10/29 anonim ***** válasza:
Én is így voltam hogy nem estem teherbe 3 évig most pedig igaz lombikkal de ikreket varok😊Be add fel
2016. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!