Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A tb-s lombik várólistára...

A tb-s lombik várólistára mikor lehet feliratkozni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, csak akkor, ha 5-6 inszemináción túl van a pár, leszámítva ha egyéni elbírálás alapján a lombikot javasolják neki (nem átjárható petevezetők, a nő kora, alacsony spermaszám stb.)

Amiről én tudok az esetünkben, hogy a férjemnek alacsony a spermaszáma (10-22 millió között ingadozik), én IR+PCOS vagyok. Tartom a hármas kezelést, de nem sikerül a baba, két sikertelen inszemináción is túl vagyunk.

Egy ismerősöm kérdezte, amíg csináljuk a tb-s inszemeket, miért nem iratkozunk fel lombikra, úgyis hosszú a várólista?


2016. nov. 30. 20:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt: telefonáltam, kértem egy időpontot, ami egy konzultáció volt. Ott megbeszéltünk mindent.


Kérjél időpontot, mert pl. az az intézmény, ahova mi jártunk, jövő év decemberénél tart az időpontokkal. Szóval ha most akarnál időpontot, akkor jövő decemberre kapnál. :(

2016. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

De minek kérjek időpontot konzultációra? Azzal miért vagyok előrébb? Akkor kérnek egy halom vizsgálatot, ami nincs, azt megcsinálják ők pénzért + a konzultációs díj, mindezt azért, hogy közöljék, hogy még kell 4 inszemináció, hogy feliratkozhassam a tb-s várólistára. Akkor miért is vagyok előrébb, ha most elmegyek hozzájuk? Semennyivel. Nekem jelenleg nincs olyan gondom, ami kizárná az inszemet, és rögtön lombikra irányítanának miatta. Tehát maximum kidobok az ablakon pár tízezret azzal, ha most megyek konzultációra.

Ha majd letudom a tb-s inszemeket itt helyben, utána megyek majd hozzájuk. Mert akkor majd úgyis csináltatok tb alapon vizsgálatokat az orvosommal, és friss leletekkel mehetek konzultációra. Ugyanúgy majd rá 10-12 hónapra kapok időpontot lombikra, de ezen úgysem lehet segíteni, mert addig fel sem írnak a listára, amíg nem az következik. (Erre voltam ugye a kérdésben is kíváncsi, páran itt írták a valótlanságokat, de végül kiderült, én tudtam jól.)

2016. dec. 7. 10:35
 23/29 A kérdező kommentje:
Egyébként is valszeg nem fogok 1 évet várni a tb-s lombikra. Feliratkozom, de mi közben fogunk fizetősön is lombikozni. Nem fogok egy évig vegetálni tétlenül.
2016. dec. 7. 10:37
 24/29 anonim ***** válasza:
Minket az első konzultáción felírtak lombikra. 3 inszemet beszéltünk meg, utána jött a lombik. Így inszem után nem sokkal jöhetett a lombik
2016. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Gondolom, ti valamiért előbbre kerülhettetek. A korod miatt vagy mert olyan bajod volt, hogy eleve csak lombik jött szóba, de csak a rend kedvéért csináltak pár inszemet.

Egy ismerősöm is így volt. Fél petevezetője hiányzott egy méhen kívüli miatt, így a harmadik után mehetett lombikra, a kora miatt sem húzták az idejét.

Én tavasszal leszek 28, engem nem fognak felírni előbb, minthogy túl leszünk a 6 inszemen.

2016. dec. 20. 16:32
 26/29 A kérdező kommentje:
*vagy a férfinak volt olyan baja, mint alacsony spermaszám vagy rossz spermakép.
2016. dec. 20. 16:33
 27/29 anonim ***** válasza:

Nálunk egy zárt és egy nyitott petevezetékkel azonnal lombikot csináltak. Kérdezték, akarunk-e inszemet, mondtuk, hogy nem.

Ha a konzultáción megbeszélnéd, lehet, hogy azt mondanák, hogy csinálnak még egy inszemet, s utána mehetne a lombik. De addig is listára vennének.

Fizetősön nagyon drága lesz.

És senki nem akart félretájékoztatni, mindenki azt írta le, ami a saját tapasztalata.

2016. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ja, a konzultációs díjat mindenképp ki kell fizetni egyszer, mindegy, hogy most cagy egy év múlva.

Csomó vizsgálatot meg tb-re meg tudsz közben csináltatni, amit kiírnak, az egy spermiogrammért fizettünk, ami amúgy mindenhol fizetős lett volna, minden mást szépen tb alapon lehet, elfogadják.

2016. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Azok vezettek félre, akik azt állították, hogy inszemet és spontán próbálkozást nem kizáró problémákkal rögtön felvennének a lombik várólistára. Nekem nem ajánlanák fel a lombikot, mivel átjárható vagyok, a férjemnek nem annyira rossz a spermaképe, és nincs semmi olyan ismert körülmény, ami miatt csak a lombikkal sikerülhetne.

Mert ha az IR/PCOS miatt nem jön, akkor úgyis mindegy, mert lombikkal éppúgy nem fog összejönni, mint inszemmel vagy spontán, csak kidobunk rá egy halom pénzt... Vagy ha összejön, akkor összejöhetne spontán is.

Mindegy, mást nem tehetek, mint várok. Azért nem megyek el konzultációra, hogy közöljék velem pár tízezer forintért, amit most is tudok.

2016. dec. 26. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!