Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A tb-s lombik várólistára...

A tb-s lombik várólistára mikor lehet feliratkozni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, csak akkor, ha 5-6 inszemináción túl van a pár, leszámítva ha egyéni elbírálás alapján a lombikot javasolják neki (nem átjárható petevezetők, a nő kora, alacsony spermaszám stb.)

Amiről én tudok az esetünkben, hogy a férjemnek alacsony a spermaszáma (10-22 millió között ingadozik), én IR+PCOS vagyok. Tartom a hármas kezelést, de nem sikerül a baba, két sikertelen inszemináción is túl vagyunk.

Egy ismerősöm kérdezte, amíg csináljuk a tb-s inszemeket, miért nem iratkozunk fel lombikra, úgyis hosszú a várólista?


2016. nov. 30. 20:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Attól, hogy inszemeztek, még időpontot foglalhatsz.
2016. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Csak én magam? Nem kell a foglaláshoz orvostól valami igazolás, hogy x inszemen keresztülmentünk, stb? Hanem csak jelentkezem, esetemben Tapolcára, mivel az van legközelebb, és időpontot kérek?

Ismerősöm kért nemrég, de náluk 4 milliós spermaszám miatt csak az jöhetett szóba.

2016. dec. 4. 00:54
 13/29 anonim ***** válasza:
Igen, hívd fel őket és kérj időpontot.
2016. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Barátnőméket simán előjegyezték még az inszem előtt lombikra, mert ha nincs rá szükség, úgyis megkapja más a helyet, ha pedig szükséges, akkor nem az inszem után kell még várni egy évet, hanem közben ketyeg az idő. Inszem közben derült ki, hogy csak a lombik lesz a jó, így kapott közelebbi időpontot. Ennek már több mint egy éve, nem tudom, azóta mennyit változtak a dolgok.
2016. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy ismerőssel, azt mondta, ha elmegyek az adott helyre, ahol csinálnak lombikot, konzultációra, és az eredményeim azt indokolják, hogy csak a lombik jöhet szóba, akkor iratkozhatok fel a tb-s listára, előbb nem. (De nálam nem fog ez kijönni, mivel átjárható vagyok, "csak" az IR+PCOS ismert eddig, amik persze önmagukban bőven elegendőek a meddőséghez, de nem teszik indokolttá a lombikot)

Most már végképp nem tudom, hogyan van ez...

2016. dec. 6. 10:04
 16/29 A kérdező kommentje:

"Barátnőméket simán előjegyezték"

És nekik ehhez pontosan mit kellett tenni? Mert azt nem akarom elhinni, hogy elegendő ehhez felhívni az intézetet!

2016. dec. 6. 10:04
 17/29 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van a másik hozzászólónak.

Felhívod őket, kérsz egy időpontot. Azt úgyis megelőzi egy konzultáció, arra kell elmenni először, ott meg tudsz beszélni mindent.

2016. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Telefonon kapok időpontot a várólistára? Anélkül, hogy akár egy papírt láttak volna rólam? Tehát csak egy telefon, és megmondják, hogy pl. jövő november, aztán addig, vagy az előtt pár héttel kell csak náluk megjelenni először, addig meg a kutya sem kérdi, ki vagyok?
2016. dec. 6. 15:02
 19/29 anonim ***** válasza:
Telefonon csak az első konzultációra kaphatsz időpontot, ami általában fizetős. Kaáliban 15 ezer. Ott megmondják, felírnak-e, ha igen, mikorra.
2016. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen, magyarán a korábbi kommentek valótlanságot tartalmaztak. Azóta beszéltem én is egy érintettel: majd ha a meddőségi klinikán tudom igazolni, hogy már túlestem 6 sikertelen inszemen, akkor írnak fel, előbb nem. Tehát akkor folytatom a tb-s inszemeket. Talán a maradékot letudom jövő év közepéig.
2016. dec. 6. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!