Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS problémával mennyi idő...

PCOS problémával mennyi idő után sikerült a baba?

Figyelt kérdés

Az orvosom a tegnapi UH vizsgálat alapján PCOS-t feltételez. Természetesen kaptam beutalót a 3., 21. napi hormonvizsgálatra.

A háziorvosomtól kértem beutalót pajzsmirigy vizsgálatra (TSH,T3,T4), illetve kértem még egy 3 pontos cukorterheléses vizsgálatot is.

Akinek szintén ilyen problémája van, annak hogy kezelték ezt, és mennyi idő után sikerült a baba?

Olvastam, hogy fontos az egészséges életmód, az alapból megvan, de most mégjobban rágyúrunk.

Sajnos a férjemnél meg alacsony spermaszámot állapítottak meg, hamarosan megy a 2. vizsgálatára, itt már neki is lesz hormonvizsgálat, UH, prosztata.

Szóval szépen állunk....

De nem csüggedünk, mert még csak 6 hónapja próbálkozunk, és nagyon bízunk benne, ha kezelnek bennünket, akkor minden rendben lesz.

Köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 8. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Tavaly júliusban állapították meg nálam. Ugyanezen a vizsgálatokon végig mentem.

Kaptam Metformint napi 2x1-et.

160 g. szénhidrát diétát kell tartanom, ajánlatos neked is!

és mozgás ... napi szinten valamilyen mozgásforma is szükséges.


---


Na most amit eltudok mondani, hogy a 67 kilómból (ami egy átlagos súly a 170 cm-emhez) lement 14 kiló. A gyógyszert szedem rendesen , de teherbe még nem estem sajnos.


Várjuk a csodát.

2017. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Terheléses cukor vizsgálat nem elég. Inzulint is kell nézni, azt hàzi doki nem írhat ki.
2017. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm szépen, remélem nem várat magára sokáig a baba. Amúgy az orvosod nem javasolt vmit? Mi lesz a következő lépésetek?


Kedves második, nagyon jó, hogy ezt írtad, köszi szépen!

2017. febr. 8. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok !


Hat igazából igy hogy tartom (igyekszem tartani) a diétát szedem a gyógyszert es ahogy engedi az idom igyekszem mozogni is ... Igy abba állapodtunk meg hogy ha egy éven belül nem jön ossze akkor elkezdünk mas irányba menni ! Mert igazából mi mar ezzel az evvel összesen 3 éve próbálkozunk ! 2 év volt tavaly nyáron amikor végre egy olyan dokihoz kerültem aki komolyan vette az aggodalmam es végre elküldött minden vizsgálatra !

29 éves vagyok ! Párom 38! Neki mar van egy fia ! Mindig is éreztem hogy nalam van a baj '!


Ugyhogy most itt tartunk '


Most megyek februárban kontrollra ' ! Néznek hormon sort , inzulin szintet ! Es lesz ultrahang is !


Sajna most nem tudunk gyakran együtt lenni a munkánk miatt ! En is sokat vagyok uton es o is ! De bar minden baba egy alkalomból lesz :)

Bizakodom ! Remelem neked is mi hamarabb összejön !


Bármi kérdésed van irj nyugodtan !

2017. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!