Lesz így valamikor gyerekem?

Figyelt kérdés
Még a húszas éveim elején nem volt meg rendszeresen, sokszor hónapokra kimaradt. Az orvos akkor fogamzásgátlót írt. Most 27 vagyok. Szeretnénk babát, de most hogy abbahagytam a gyógyszert megint nem jött meg. Tudom, hogy ilyenkor ez előfordul, de ha megint nem lesz, akkor mi lesz? Nem lehet majd gyerekem, vagy attól még teherbe lehet esni? Mit tud ilyenkor csinálni a doki? Járt már így valaki?
2017. okt. 19. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fog gátló bezavarhat a ciklusidba.

Bár ha fog gátló előtt is baj volt vele ott már jelezhet gondot!

Volt uh vagy valami vizsgálat?

Vérvétel mondjuk??

2017. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Két dokinál is voltam, maszeknál is, csináltak több uh-t, rákszűrést, de mást nem.
2017. okt. 19. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint nem láttak eltérést az uh-n

Vagy igen?

2017. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, semmit
2017. okt. 19. 09:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel?

Én ugyanilyen voltam egész életemben, nekem kiderült, hogy pajzsmirigy gondjaim vannak. Nődoki elküldött rutin laborra a fogamzásgátló előtt, ott bukott ki, ő irányított tovább endokrinológushoz.

Kb. egy évbe telt, mire sikerült beállítani gyógyszerrel az értékeket, de azóta azt mondja a doki, hogy nem lesz gond, ha gyerek mellett döntünk.

2017. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem harmas kezeles kellett ahhoz, hogy megjojjon, a fogamzasgatlo csak elfedi egy idore a tuneteket, nekem 1 evig nem jott meg, akkor is csak azert, mert mar a harmadik orvosnal voltam a 9. menzeszmentes honapban, aki vegre jo tanacsot adott, nem Norcolutot szedetett, hogy hozza meg, meg Clostyt, hogy legyen peteeres, hanem harmas kezelesbe kezdtunk, dietat ajanlott(feher cukor, krumpli, feher rizs, tejtermekek, feher liszt, meg amik a hormonhartasra hatassal vannak, adalekanyagos felkesz-gyorsettermi etelek, pekaru, cukros italokKUKA), hormontornat csinaltam (aviva torna), meg Merckformint szedtem, es 3 honappal kesobb vegre megjott. Utana aviva tornaval minden honapban meg tudtam hozni, ha kesett, csinaltam a meghozo gyakorlatokat, es 72 oran belul megjott. Ez megbabatervezes elott volt joval. Mikor gyereket szerettunk volna, nezettem hormonokat, akkor kiderult, hogy a pajzsmirigyem is enyhen alulmukodik, arra a hormondokim egy termeszetes jodkeszitmenyt meg szelent ajanlott (az L-Thyroxin/Letrox nevu gyogyszer eros mellekhatasokkal jart nalam, nem tudtam szedni), el kezdtem vitaminokat szedni (sima folsavat akinek hormonproblemaja van nembiztos, hogy fel tudja hasznalni a szervezete, igy az aktiv verziojat (folatnak hivjak) erdemes szedni, ennek pedig ido kell, ameg beepul, kb 3-4 honap). Igy az elso honapban sikerult. Ha lelki akadaly is lehet, akkor csaladallitasra is erdemes elmenni, es ranezni, lehet, hogy az a testi okot is segit hamarabb megoldani.
2017. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló

Én pco ra ir-re gyamakodtam azért kérdeztem az uh-t

Nekem se volt soha pontos sőt ki is maradt ciklusaim.

Aztán jött a sokk az uh-n,hogy pcos vagyok.de kezelést nem kaptam.

Később derült ki az ir vele egy időbe a pm

2017. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha 1évig nem jön a baba akkor lehet elkezdeni a vizsgálatokat.

Hormon sor 3-21 napon(ovuláció után 7nappal)

Closty szedése ,átjárhatósági meddőségi kezelés

2017. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár hónap után is rendszertelen marad menj el a nőgyógyászhoz, csináltass hormonvizsgálatot és keress fel egy endokrinológust ha a hormonokkal van a gond. Lehet ettől még gyereked, kiderítik az okát és kezelik. :)
2017. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

20 éves koromtól menstruáltam össze-vissza, gyakorlatilag onnantól, hogy elkezdtünk próbálkozni. Néha 3 hónap kimaradt, néha fél évig tök rendben volt. Aztán amikor már kezdtük feladni a babázás gondolatát, 6 évvel később megfogant a kislányunk. :)


Mi nem akartunk dokihoz menni, nem fér bele az elveinkbe, de így is sikerült, szóval ha te még dokit is bevonsz, akkor végképp van esély! :)

2017. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!