Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3 sikertelen próbálkozás az...

3 sikertelen próbálkozás az még tényleg nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Azt hittem, nyárra már kerekedni fog a pocakom. Ehhez képest 3 sikertelen ciklus után még mindig nem vagyok terhes. Elkezdett kattogni az agyam, hogy mi lehet a baj... 30 vagyok és elvileg egészséges. Nem gondolom, hogy már öreg lennék ehhez.

Mások azzal nyugtatnak, hogy ez még semmi. De nekem az az érzésem, hogy ez így nincs rendjén :(


2018. máj. 30. 15:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Semmi ok az aggodalomra. Idő kérdése az egész és persze semmi stressz :)
2018. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
#10, te normális vagy?! 4 gyerekünk van, de többet szeretkezünk most, mint friss házasokként... 😄
2018. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem véletlenül kérdeztem, hogy hányszor voltak együtt. Valaha, amikor még Czeizel Endre épphogy ismert lett egy tévés műsor kapcsán, a könyvét is megjelentette "Születésünk titkai" címmel. Abban mesélt el egy olyan sztorit, amikor a pár több hónapnyi próbálkozás után fordult hozzá segítségért. És bizony az ő egyik első kérdése is az volt, hogy hányszor szoktak együtt lenni. A válasz az volt, hogy 3x. Mire visszakérdezett, hogy mégis milyen gyakorisággal? Hetente,havonta? A válasz: az elmúlt akárhány hónap alatt 3x.

Hát így bizony elég nehezen fog összejönni. Arra kéne már rájönni, hogy nem hőgörbét kell vezetni, meg percre megtervezni az együttléteket, mert attól csak gépiessé válik, hanem szexelni, örömmel, amikor megkívánja egymást a pár. Örülni annak, hogy önfeledten lehettek együtt, nem kell a védekezéssel foglalkozni.

A pasik egy idő után elég rosszul tolerálják, ha kvázi csak a tenyészbika szerepet szánják nekik, és az együttlétek gépies gyerekcsinálási aktussá alacsonyodnak, asszonykából eltűnik a szenvedély, az odaadás vagy akár a csábítani akarás, mert csak az lebeg a szeme előtt, hogy most aztán produkálni kell. Egy pasi ettől előbb-utóbb impotenssé is válhat szélsőséges esetben. Vagy félremegy, hogy megkapja azt, amire vágyik (és amire korábban akár mindketten vágytak).

Nyugodtan le lehet pontozni, ezzel együtt a fent említett szakember véleményét is. Ettől még igaz marad. Gyerek nem a hőgörbefirkálástól, meg a telefonra letölthető ovulációs appoktól lesz, hanem a SZEXTŐL. Főként az igazi, minőségi szextől.

2018. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Pont igy gondolom mint az utolso! en nem is ertem sokan miert gorcsolnek ra erre? Ha szereted a parod akkor szexeljetek sokat de ne azert mert most van peteeres meg mert gyereketakarok gorcsosen! Hanem mert szeretsz vele lenni! :) Ha nem szamitasz ra akkor fog jonni! Itt vagyok en 6ev gyogyszer utan abbahagytam most megszakitassal vedekezunk, pajzsmirigyes vagyok, ciklus vegen besikerult egy baba! Pedig en nem terveztem de olyan meglepetes volt, nagyon orulunk neki :) Ha ragorcsolok akkor tuti nem jon!

Szoval minosegi szex legyen, ne foglalkozz a peteeressel csinaljatok amikor jolesik es jon nektek is az ajandek :)

2018. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggódj! 3 sikertelen hónap az bőven belefér. 6 hónap sikertelen próbálkozás után menj el orvoshoz, az enyém nem vár többet, azt mondta el kell kezdeni a kivizsgálást, mert nagyon sokáig tarthat, nincs értelme várni. Az utolsó két válaszolóval valahol egyetértek. Nekem unokatesómék vártak 6 évet a kisfiúkra. 2 éve májusban volt egy pozitív tesztje, ami sajnos aztán nem erősödött (valószínüleg kémiai terhesség volt). Mondtam Neki, hogy lehet túl korán tesztelt és fog még erősödni. Mondta, hogy pontosan tudja, hogy mikor fogant, mert az elmúlt 2 honapban EGYETLEN EGYSZER voltak együtt, a feltételezett peteéréskor. Ez nem a Kérdezőre vonatkozik amit írtam, hanem tényleg sokan sokkal kevesebbet vannak együtt, mint kellene és azért nem jön a baba. Mi a Férjemmel naponta-2 naponta voltunk/vagyunk együtt. Mindkét gyerekünk elsőre összejött..
2018. máj. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem vagyunk túl nagy étvágyúak. Havi 2-3 szex szokott lenni.

De mivel most tervezünk, most a ciklus elején pé körül minden másnap összebújunk. De egyáltalán nem érezzük kényszernek, csak több időre van szükség a bemelegítéshez :) Kicsit sem gépies vagy kötelesség jellegű. Élvezzük egymást. És nem csak ezeken a napokon vagyunk együtt, hanem a ciklus második felében is, amikor kedvünk tartja.

2018. máj. 31. 06:29
 17/19 anonim ***** válasza:

Az 2.-3.sikertelen hónapban én is nagyon ki voltam borulva, hogy miért nem sikerül, azt hittem baj van, de az 5. hónapban sikerült :)

Egyébként mi is 2-3x vagyunk együtt alapból, a 4. hóbapig viszont több együttlét volt a baba miatt, az 5.-ben mondtam azt, hogy ne, csak tényleg mikor vágyunk rá kimondottan. Abból a 2 együttlétből fogant meg :)

2018. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Havi 2-3 az nagyon kevés, mármint bocsánat, így rengeteg idő lesz. Az orvos kérdése is először ez lesz... valahogy csináljatok kedvet egymásnak, hogy kétszer egy héten, de inkább gyakrabban legyetek együtt.
2018. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Én még csak 5cikluson vagyok tul de nem görcsölök ezen. Ez alatt az idő alatt marciusban volt egy kémiai terhességem. Én rendszeresen járok orvoshoz azóta. Volt mar vérvétel rengeteg UH. Most vagyok túl az első havi Closti kurán várom hogy mi lesz az eredménye. Az orvosom azért irta ezt fel mert a kémiai utan kellett egy kis rásegités az ő szavaival élve. 5hónapja vezetek hőgörbét.Használok ovulációs tesztet.. Most csak E vitamint ajánlotta a doki de én pluszba szedek folsavat is meg D3+Kalciumot. Most lesz ovum ugyhogy ma meg holnap házas életet kell élnünk ahogy a doki mondta tegnap. 😊😁


Mindegyis. Lényeg hogy ne görcsölj ezen hogy 3 hónap után sem jön össze. Még a legegészségesebb párokná is van hogy csak fél év vagy még több mire sikerül.

Foglald el magad valamivel. Ne ezen görcsölj mert az is nagyon sokat árt!!

2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!