Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi az a inszemìnàciò ès az...

Mi az a inszemìnàciò ès az àtjàrhatòsàgi vizsgàlat?

Figyelt kérdés
Sziasztok bocsànat ha ez màsnak termèszetes kèrdès ès tudja rà a vàlaszt de èn nem ès èrdekelne. 24 èves vagyok de fogalmam sincs hogy mik ezek ès hogyan zajlanak.
2018. okt. 24. 04:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ràkereshetnèk google-ba de tapasztalatokra is kivàncsi lennèk,ès itt ti talàn èrthetőbben leìrjàtok mint az orvosi nyelven megfogalmazott internetes oldalakon
2018. okt. 24. 04:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A petevezeték átjárhatósági vizsgálat lényege az, hogy kontraszt anyagot juttatnak a méhüregbe, és röntgennel vagy ultrahanggal nézik, hogy merre távozik a folyadék, átjárhatók-e a petevezetők a petesejt és a spermium számára. A meddőségi vizsgálatokhoz tartozik.

Az inszemináció, az pedig egy olyan eljárás, amikor előkészített spermiumot juttatnak a méhbe peteéréskor. Megvannak a feltételei mikor lehet alklamazni, milyen esetekben segíthet.

2018. okt. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az átjárhatósági vizsgálatnak van egy invazív módja is


Laparoscopiával, altatásban végzik


Itt megpróbálják átfújni is ha csak egy kis letapadás van


De ha nagyobb baj akkor el is tudják távolítani.


Általában hogyha vannak már előzmények, akkor szokták elvégezni vagy ha Inszeminációval sem sikerül a teherbeesés ,akkor a lombik előtti utolsó lépés


Inszemináció ahogy az első írta le válogatott előkészített spermiumokat juttatnak Peteéréskor a méhüregbe


Előtte gyógyszeres előkészítés van, hogy biztosan legyen peteérés,akkor amikor kell

Ezt ultrahangon követik

2018. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek,èrtem. Ès akkor a lombik csak ezek utàn következik? Ha nem sikerül az inszeminàciò? Annak is az a menete mint az inszeminàciònak vagy mi tötènik olyankor?
2018. okt. 24. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1.es vagyok. Ha olyan jellegű a probléma(mint pl nálunk is), hogy nem segíthet az inszemináció, akkor egyből lombikra irányítanak. Egyéb esetben elvileg 5 sikertelen alakalom után csinálnak lombikot - államilag támogatott esetben.

A lombik eljárás pedig azt jelenti (abban az esetben ha van petesejt és spermium is), hogy gyógyszeres stimulálás után szívnak le petesejtet, és mesterségesen termékenyítik meg a spermiummal. Utána 3-5 naposan ültetik vissza. Ha minden jól megy, megtapad és a teherbeeseés sikeres.


De ezeket az eljárásokat több kivizsgálás előzi meg.


A Kaáli intézet honlapján nagyon sok inóft találsz erről: ( ez most konkrétan a tapolcai intézet)

[link]

2018. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ò èrtem màr. Nagyon aranyos vagy köszönöm,most màr èrtem azt hogy mi a különbsèg. Szòval az inszeminàciònàl csak a kivàlogatott spermàt "rakjàk"? fel a nőnek ès engedik dolgàra,de akkor ez mitől jobb mint amikor egy pàr szexel rendszeresen? Majdnem ugyan az nem? Vagy olyankor cèlzott területre teszik ahovà esetleg sokszor a spermium nem èr fel magàtòl? Ès vègülis ezt olyankor kell alkalmazni amikor a fèrfi spermàival van a gond? A lombik meg màr egy mestersègesen megtermèkemyìtett petesejt amit màr "kèszen" ültetbe be a mèhbe ès annak màr csak meg kell tapadnia?
2018. okt. 24. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az inszemináció általában amolyan utolsó próbálkozás lombik előtt. Nekem az orvos azt mondta hogy ugyanannyi az esélye a sikernek mint egy időzített együttlétnél. Sajnos ha nincs elegendő mennyiségű és minőségű sperma, akkor nem segít.

Stimulálás, és ciklus követés van, így ha megérett a domináns tüsző, akkor a repesztő szuri után csinálják, hogy pont a legmegfeleőbb időben tudjanak találkozni.


Igen, lombiknál már megtermékenyített petesetet/sejteket juttatnak vissza a méhbe, és ha minden rendben van és megtapad, vagy megtapadnak, akkor onnan a terhesség már olyan mint bármelyik másik terhesség.

2018. okt. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!