Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha egy házat akarunk venni...

Ha egy házat akarunk venni közösen, azt egy ffi értheti hogy attol még ha gyerekünk lenne ea nem tudom fizetni, még akkor is fele-fele a ház?

Figyelt kérdés

Párommal családot tervezünk, vannak megtakaritasaink de a házvásárláshoz plusz hitel kell.

Minden ügyintézővel ugy beszélgetünk hogy fele fele arányban fizetjuk mert amugy is fele-fele a megtakaritasunk es az azokhoz tartozo hitelkeret.


Szoval van ket megtakaritasunk es igy ket hitelunk amely hitelek összevontak azaz egy nagy hitelt fizetunk ketten.


CSAKHOGY én ha elmegyek szulni (3-at tervezunk de tökmindegy ha egy is lesz) a gyedem csedem szinte semmi (fekete a fél fizum, ), es lehet a gyerekek miatt egy jo darabig 8 orázni sem tudnék, szoval én nagyot szívnék a KÖZÖS gyerek(ek)el, es nem tudnám fizetni a törlesztő felét, erre a párom mondta hogy mivel jol keres, ő azt is birja.


Csak ezzel meg olyan lenne mintha akkor az egész házat joformán ő fizetné ki es akkor eszébe juthatna az is hogy valojában közöm nincs a házhoz es ebből kesobb igy vita is kikerekedhetne amit szeretnék megelőzni es házvásárlás előtt megbeszelni.


Hogy értheti meg egy ffi a vagyonközösség fogalmát azaz azt ha én a gyerekek miatt nem tudok vmit fizetni attol még megillet engem?


Tudom hogy a jogban igy van es ugy is szerepelek majd a tulajdonosi lapon, de mit mondjak neki hogy ezt ne igazságtalannak találja?


2018. nov. 21. 12:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, akkor ne vállaljatok közös gyereket.
2018. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
99%

És a gyerekhez meg neki nemlesz köze, mert te hordod ki, te szülöd meg, te szoptatod, te esel ki a munkából miatta?!


Ha ez számotokrakomolyan nem világos, ne vegyetek együtt semmit.És ne legyen gyereketek sem.

2018. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom még hogy neki világos e, meg tudjuk e beszélni, EZÉRT a kérdés hogy hogy adjam én ezt elő?
2018. nov. 21. 12:59
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

3

Itt kérdezed, mert nem tudod, hogyan beszélj vele erről, sem azt, hogy ő mit tud vagy mit nem?


Ne vegyetek házat, ne legyen gyereketek,amíg nem tudtok beszélgetni.

2018. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Miért csinálsz problémát ha nincs is? Fele ház a tiéd lesz gondolom, fele az övé. A hitelt együtt fizetitek... Az is lehet h később pl ő lesz munkanélküli egy darabig, és a te jövedelmedre lesztek szorulva. Most hol a probléma nem értem....
2018. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

A bank egy törlesztési számlát fog bekötni a hitel mögé. Hogy arra hogyan kerül rá a pénz, az hidegen hagyja őket. Így az ügyintéző is csak bólogat nektek, mert tudja, hogy ez őket nem érdekli, ez a ti ügyetek, hogy hogyan intézitek el magatok között. A hitelben lesz egy adós es adóstárs, mindketten egyetemlegesem feleltek a hiteltörlesztésért. Emelett a tulajdoni viszonyokat sem változtatja meg az, hogy kinek a jövedelméből törlesztetek.

Itt a legkisebb baj ez. A nagyobb, hogy 3 gyereket terveztek úgy, hogy a legalapabb dolgot nem tudjátok megbeszélni egymással.

2018. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

ezen mit kell előadni?

Nálunk párom fizeti a lakáshitelt mind az utolsó fillérig. Én pedig a számlákat, a bevásárlásokat, a tankolást, stb.

Én nem is értem, ha az embernek a másikkal közös az otthona, az élete, a gyermeke, hogy merül fel az enyém-tiéd dolog?

nálunk is csak technikai részlet ez a ki mit fizet, mert amikor kötöttük a hitelszerződést, az ő számlaszáma volt a felső sorban, így ő lett a hiteles.

2018. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon, Ha csak nem köttök bagy kötöttetek előre házassági vagyonjogi szerződést, vagyonközösség van a házasság alatt. Ez azt jelenti, hogy ha a férfi keres mondjuk 200at, a nő meg 100at, a közös jövedelmük 300. Ha ezgg mondjuk 10 hónapig félreteszik, akkor lesz 3millajuk közösen, ami 1,5-1,5 milla. Annak ellenére, hogy elvileg a férfi 2millat sporolt, a nő meg 1et. Tehát ha hazát vesztek, hitel és a ház is közös lesz,a kkor is, ha te 30 évig gyesen leszel, ő meg tobb milliót keres havonta
2018. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
Hűha, én eleve nem is tudom elképzelni a külön kasszát. Ez a fele-fele fizetés nekem meg abszurd. Mi lassan 12 éve vagyunk együtt a párommal, aki lassan 3 éve a férjem. Kb. a a 3. hónaptól ideadja a teljes fizetését (azóta élünk együtt). Van egy 9 éves és egy 2 éves gyerekünk, a harmadikat várjuk. Mivel itthon vagyok a 2 évessel, így jóval kevesebb az én bevételem, de ez sosem volt közöttünk vitatéma. Egy család vagyunk, egy kasszán élünk.
2018. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%

"Csak ezzel meg olyan lenne mintha akkor az egész házat joformán ő fizetné ki es akkor eszébe juthatna az is hogy valojában közöm nincs a házhoz es ebből kesobb igy vita is kikerekedhetne amit szeretnék megelőzni es házvásárlás előtt megbeszelni."


Azt ugye tudod, hogy a gyerekkel otthon töltött idő is gyakorlatilag egy teljes állás??? Csak ott nem tudsz válogatni a bérezésen...

És miért generálsz ott problémát, ahol nincs??? Mert ő azt mondta, fizeti. Te meg egyből azon agyalsz, hogy ő mit találHAT ki később...


Nem is értem, hoyg hoyg lehet külön kasszán lenni.

Nálunk mindig is az volt, hoyg amit keresünk, ment a közösbe. Nincs enyém tied. AMit keresünk, az mindkettőnké.


Most hogy túl vagyunk a lakáshitelen, jelenleg az én fizetésemből élünk, az övét félre tesszük (hagyjuk a számláján). Akkor most ő ingyenélő, mert én fizetek mindent???


Ezt az elején tisztázzátok le, hogy közös kasszán lesztek, vagy külön kasszán.

Ha külön kassza mellett döntötök, akkor ő majd fizesse a gyerekekre való dolgok felét, illetve neked egy bizonyos összeget, amiért neveled/ellátod a gyerekeit...

És máris megvan a fizu, amiből fizeted a törlesztőt.

Ja, de még akár kereshetsz is egy rendes melót teherbe esés előtt, ahol bejelentenek normálisan.

2018. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!