Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha egy házat akarunk venni...

Ha egy házat akarunk venni közösen, azt egy ffi értheti hogy attol még ha gyerekünk lenne ea nem tudom fizetni, még akkor is fele-fele a ház?

Figyelt kérdés

Párommal családot tervezünk, vannak megtakaritasaink de a házvásárláshoz plusz hitel kell.

Minden ügyintézővel ugy beszélgetünk hogy fele fele arányban fizetjuk mert amugy is fele-fele a megtakaritasunk es az azokhoz tartozo hitelkeret.


Szoval van ket megtakaritasunk es igy ket hitelunk amely hitelek összevontak azaz egy nagy hitelt fizetunk ketten.


CSAKHOGY én ha elmegyek szulni (3-at tervezunk de tökmindegy ha egy is lesz) a gyedem csedem szinte semmi (fekete a fél fizum, ), es lehet a gyerekek miatt egy jo darabig 8 orázni sem tudnék, szoval én nagyot szívnék a KÖZÖS gyerek(ek)el, es nem tudnám fizetni a törlesztő felét, erre a párom mondta hogy mivel jol keres, ő azt is birja.


Csak ezzel meg olyan lenne mintha akkor az egész házat joformán ő fizetné ki es akkor eszébe juthatna az is hogy valojában közöm nincs a házhoz es ebből kesobb igy vita is kikerekedhetne amit szeretnék megelőzni es házvásárlás előtt megbeszelni.


Hogy értheti meg egy ffi a vagyonközösség fogalmát azaz azt ha én a gyerekek miatt nem tudok vmit fizetni attol még megillet engem?


Tudom hogy a jogban igy van es ugy is szerepelek majd a tulajdonosi lapon, de mit mondjak neki hogy ezt ne igazságtalannak találja?


2018. nov. 21. 12:41
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez korrekt igy?

Ugye csak irónia akart lenni ez a kérdés kérdező?

2018. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

" minden, el is vesz ha akarom (ami nem ártana "


tehát akkor ez egy lánykérés volt??? Amire igent mondtál???


Vagy amolyan cégek közötti kapcsolat? Az együttműködési szerződést megírtátok már???


Nem emlékszem ilyenre, hogy amikor a férjemmel az udvarlási időszakban voltunk, és még nem éltünk együtt, bármelyikünk is ilyen fillérbszó lett volna. Ha moziba hív, ott is veszi mindenki magának a jegyet, meg a popcornt???


Hogy kell ezt elképzelni?

2018. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? 15?
2018. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Kérdező,hozzátok nem csorgott el az országos botrányt okozó ltp-k, azaz "funda" megszüntetése 3 nap alatt?


Már nem tudja abba tenni a pasid,mert NINCS.

Amit meghagytak,azzal meg bukik.

2018. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok és mióta vagytok ti együtt?
2018. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Korábban mikor még nem beszéltünk közös házrol, szoval az elején nagy szerelemben, amikor a terveket egyeztettük, hogy komoly kapcsolatra vágyunk már es nem futo kalandra, hanem ő hozta fel hogy ő nagyon akar gyermekeket, igy gondolkodom e és kaptam ajándékba fülbevalokat, már akkor megkérdezte hogy amugy ha gyűrűvel állna elém, igent mondanék e. Akkor azt mondtam (mivel kapcsolat eleje), hogy ez hasonlitana arra a kandikamerás videohoz amikor egy magára hagyott menyaaszony random kért meg idegen pasikat az utcan hogy hoppon maradt de ma lenne az esküvője, es nem e lenne a férje a leszolitott idegen, es belementek a pasik, mint valami vakházasságba :), szoval mivel az elején vagyunk kb igy érzem magam ha igent mondanék hirtelen mintha bevállalnék poénbol egy házasságot ami akár jol is elsülhetne.


De elkezdtünk a házhitelek után járni és az ügyintézők feszt témába hozzák a támogatások miatt a házasságot, igy mi is ennek kapcsán beszélünk már rola.

Egyik ügyintezőnek aki sürgetni akart ezzel minket azt mondta hogy ő nem gyors 5 perces polgárit akar, hanem rendesen megszervezni mert egyszer házasodik az ember.


Nekem négyszemközt, de még az ágyban is MINDIG azzal jön, hogy annyira babát akar hogy szerinte már most jöhetne, csak rajtam mulik mikor, tiszteletben tartja, de folyamatosan ezen kattog.

A házat is miattam intezzük, mert amugy élhetnénk nála, csak nekem biztonságosabb ha nem függök tőle ha ugy adodna


Amatőrök vagyunk még pénzügyekben nagyon, engem az exeim joformán mind "kitartottak" mert tripla tetra annyit kerestek mint én. Nincs gyakorlatom nekem sem ebben a kulon kassza-közös kassza témában anyagiasabbnak tűnő srác mellett, habár azt mondja MINDENÉTnekem adja ha egy háztartásban leszünk es nem kettőben.


Most azon megy a huzavona hogy költözzem teljesen hozzá, mert most kulon városban vagyunk (20 km), de az a munkám feladásával is járna mert nem érné meg bejárni nekem. Ez is átbeszélendo hogyan váltsak munkahelyet is miközben gyerek a terv. Vagy nagynehezen felvesznek valahova es jelentsem be probaido alatt hogy már meg terhes vagyok? Vagy toljuk ki a gyerekvállalást évekre?

Amugy IMÁDOM a jelenlegi munkám, iszonyat nehéz eldobni

2018. nov. 23. 07:35
 27/36 A kérdező kommentje:

Moziban kiemeli hogy ez meghivás, ő állja, nehogy bele fizessek.


Es megint én érzem magam ugy hogy volt kegyes meghivni, miközben ő azt szeretné ezzel is mutatni hogy ő áll mindent bizhatok benne anyagiakban, csak nekem forditva jön le.


Igazábol jo szándék vezérli pedig

2018. nov. 23. 07:39
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem nem túl régóta vagytok együtt, és fiatalok is vagytok. A baba kérdést ne siesd el semmiképpen. Ha viszont úgy döntesz te is , hogy akarod, semmiképp ne mondj fel a munkahelyeden.

Egyébként attól hogy összeházasodtok, semmiféle kedvezőbb hitelt nem fogtok kapni. A bankot ez egyátalán nem érdekli. Nekik egy számlaszám kell, ahonnan a törlesztés megy, és igazolás, hogy mennyit kerestek. Sőt ugye adós is egy van, és esetetekben egy adóstárs.

2018. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Az első lakáshoz jutási támogatás feltétele elvileg.

Es van az illetékmentesség vagy visszaigényelhető illeték, azt hiszem ahhoz is kell, de az ügyintézők szerint ráér ezekbe majd az ügyvéddel belefolyni amikor meg van már egy ház hogy mit akarunk.


Az is jo kis téma amugy, hogy hol vegyunk házat, mert az én városomban nekem praktikusabb lenne ill itt maradni is, viszont feléjük fele annyiba kerulnek az ingatlanok, azaz ugyanannyibol náluk "palotát"kapni, mig felénk csak felujitandot, bővìtendőt.


Most azon van, hogy mihamarabb költözzek hozzá, keressek másik melot, haladjunk már a gyerekvállalás felé, ne egyhelyben topogjunk

2018. nov. 23. 12:54
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

29

"IMÁDOM a munkám"

"Most azon van, hogy mihamarabb költözzek hozzá, keressek másik melot, haladjunk már a gyerekvállalás felé, ne egyhelyben topogjunk"


Azaz az ő kedvéért add fel a munkád mihamarabb, amit imádsz, költöz hozzá, szülj és ne legyen keresményed.

Tehát nem téged akar, hanem azt, hogy az ő vágyait teljesítsed szépen be, annak árán is, hogy telejsen kiszolgáltatott leszel neki és feladod mindened: az imádott munkád, a tested, az életed és az anyagi függetlenséged meg a lakóhelyed is.


Ha egy csöpp eszed van, ebben nem mész bele. Ha annyira szeret, akkor úgy szeret, ahogy vagy és nem akar minden eltörölni az életedből. A gyerekkel meg várjatok addig, amíg legalább két éve jártok és egy éve együtt éltek.


Nagyon keskeny a szakadék az anyagi függőségben tartás és a mennyire szerelmes között.


Figyelj!

2018. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!