Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha egy házat akarunk venni...

Ha egy házat akarunk venni közösen, azt egy ffi értheti hogy attol még ha gyerekünk lenne ea nem tudom fizetni, még akkor is fele-fele a ház?

Figyelt kérdés

Párommal családot tervezünk, vannak megtakaritasaink de a házvásárláshoz plusz hitel kell.

Minden ügyintézővel ugy beszélgetünk hogy fele fele arányban fizetjuk mert amugy is fele-fele a megtakaritasunk es az azokhoz tartozo hitelkeret.


Szoval van ket megtakaritasunk es igy ket hitelunk amely hitelek összevontak azaz egy nagy hitelt fizetunk ketten.


CSAKHOGY én ha elmegyek szulni (3-at tervezunk de tökmindegy ha egy is lesz) a gyedem csedem szinte semmi (fekete a fél fizum, ), es lehet a gyerekek miatt egy jo darabig 8 orázni sem tudnék, szoval én nagyot szívnék a KÖZÖS gyerek(ek)el, es nem tudnám fizetni a törlesztő felét, erre a párom mondta hogy mivel jol keres, ő azt is birja.


Csak ezzel meg olyan lenne mintha akkor az egész házat joformán ő fizetné ki es akkor eszébe juthatna az is hogy valojában közöm nincs a házhoz es ebből kesobb igy vita is kikerekedhetne amit szeretnék megelőzni es házvásárlás előtt megbeszelni.


Hogy értheti meg egy ffi a vagyonközösség fogalmát azaz azt ha én a gyerekek miatt nem tudok vmit fizetni attol még megillet engem?


Tudom hogy a jogban igy van es ugy is szerepelek majd a tulajdonosi lapon, de mit mondjak neki hogy ezt ne igazságtalannak találja?


2018. nov. 21. 12:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Öö... De hacsak nem kétszámjegyű IQ-ja van, gondolom a férjed is feléri ésszel, hogy amíg te a közös gyerekeket neveled, ugyanúgy hozzájárulsz mindenhez, csak épp természetben. Ha pedig előre tudod, hogy mégis szarrágóskodni fog, akkor meg se kéne, hogy forduljon a fejedben a közös ház meg a közös gyerek.
2018. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Mirt, te kinézed belőle hogy ezt felhozná neked?

Egyébként ahogy előttem írták te nem eltratott leszel, hanem édesanya, aki a gyerek(ekkel) van otthon, csak a munkáért nem jár munkahelyi fizetés. Ez meg nem kívánságműsor, ennyit fogsz kapni csed gyed, vagy épp gyes gyanánt. Itt az a fő baj hogy te még önmagadat is egy rossz "polcra" teszed.

2018. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Jelenleg még az is átbeszélés alatt van, hogy hogyan csináljunk közös kasszát.

Azt mondta a fizuja x-edét tenné csak bele és másik részét saját magának a fundába tenné azt hiszem az eddig meglevő háza miatti munkálatok miatt


Ez akkor igy közös kassza?

2018. nov. 21. 18:09
 14/36 A kérdező kommentje:

Azért gondolom hogy belekötne ebbe abba mert amikor pl csinálok vacsit az én pénzemből, vagy bolti bevásárlásoknál is, neki áll számolgatni hogy odaadja a felét.


Mondtam neki hogy ez nekem kinos hogy majd ha ő főz kellemetlen lesz nekem ha nem adtam bele? Vagy hogy képzeli ezt el?


Megoldásokat keresünk, valojában mindenre nyitott, de én nem akarom hogy baja legyen abbol ha én nem tudok "perkálni"

2018. nov. 21. 18:15
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint ez a hozzáállás összeegyeztethetetlen lenne még az együttéléssel is, nemhogy közös otthon vásárlás és gyerek.
2018. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Melyik hozzáállás az összeegyeztethetetlen? Mire gondolsz?
2018. nov. 21. 18:31
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

"másik részét saját magának a fundába tenné azt hiszem az eddig meglevő háza miatti munkálatok miatt"


Most akkor közös életet tervez veled, vagy lesz egy élete veled, meg lesz egy háza külön?


Ha együtt terveztek, akkor megy MINDEN pénz a közösbe, és abból fizettek mindent. Ha van fundamentája, meg felújítása, akkor azt is.

2018. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Vacsi pénz felezése??! Úr Isten, ez milyen kapcsolat már?
2018. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, hogy nekem még nem jutott eszembe elkérni a férjemtől a vacsora árának a felét! Ha többet eszik mint én, akkor a kétharmadát kérjem el? Plusz szervìz dìj?


Hogy a viharba lehet ìgy élni???????

2018. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Beszéltünk.

Azt mondta ez most van csak igy mert két háztartást "vezet" még. Azaz hol nálam, hol nála vagyunk, es igy magát is fenntartja és nekem besegit és ha egy háztartásunk lesz akkor minden közös lesz a házában élünk, es a fundája is közös akkor, a háza is, minden, el is vesz ha akarom (ami nem ártana az első lakáshoz jutási támogatás miatt)es nem orrolna azért mert gyereket nevelek szinte nulla bevétellel és addig lehetnék otthon vagy részmunkában mig akarok.


Ez korrekt igy?

2018. nov. 22. 07:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!