Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha egy házat akarunk venni...

Ha egy házat akarunk venni közösen, azt egy ffi értheti hogy attol még ha gyerekünk lenne ea nem tudom fizetni, még akkor is fele-fele a ház?

Figyelt kérdés

Párommal családot tervezünk, vannak megtakaritasaink de a házvásárláshoz plusz hitel kell.

Minden ügyintézővel ugy beszélgetünk hogy fele fele arányban fizetjuk mert amugy is fele-fele a megtakaritasunk es az azokhoz tartozo hitelkeret.


Szoval van ket megtakaritasunk es igy ket hitelunk amely hitelek összevontak azaz egy nagy hitelt fizetunk ketten.


CSAKHOGY én ha elmegyek szulni (3-at tervezunk de tökmindegy ha egy is lesz) a gyedem csedem szinte semmi (fekete a fél fizum, ), es lehet a gyerekek miatt egy jo darabig 8 orázni sem tudnék, szoval én nagyot szívnék a KÖZÖS gyerek(ek)el, es nem tudnám fizetni a törlesztő felét, erre a párom mondta hogy mivel jol keres, ő azt is birja.


Csak ezzel meg olyan lenne mintha akkor az egész házat joformán ő fizetné ki es akkor eszébe juthatna az is hogy valojában közöm nincs a házhoz es ebből kesobb igy vita is kikerekedhetne amit szeretnék megelőzni es házvásárlás előtt megbeszelni.


Hogy értheti meg egy ffi a vagyonközösség fogalmát azaz azt ha én a gyerekek miatt nem tudok vmit fizetni attol még megillet engem?


Tudom hogy a jogban igy van es ugy is szerepelek majd a tulajdonosi lapon, de mit mondjak neki hogy ezt ne igazságtalannak találja?


2018. nov. 21. 12:41
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Én BP agglomeráciban élek, 28 km-re a munkahelyemtől. Mehetnék tömegközlekedéssel is, de kocsival járok. Néha kiborulok a lassú közlekedés (dugók) miatt, de sokkal jobban szeretem a munkahelyem, minthogy ezért felmondjak. 5 éves a fiam, férjemmel meg tudjuk oldani.

Szóval csak ezért ne költözz.


Ha meg akar hívni moziba, ne érezd megalázónak, hogy ő fizet. Ez lenne a normális udvarláskor. Legalábbis 10-20 éve így volt.

2018. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, még valami: ha valaki már a kapcsolat legelején teherbe akar ejteni, annyira, hogy az ágyban, szex közben is erről beszél, az nem normális.
2018. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Most azzal jött elő, hogy alakul a karrierje, jobban mint hitte, nagy terve van, kitalált valamit, szóban elmondja.



Közben pedig nekem is alakul a karrierem, csak én nem említettem, de ma is bizonyította a főnök, hogy a jobb keze vagyok, már otthonra is beállítatta velem a szervert. Nem akar elveszíteni.


Az addig rendben is lenne, hogy várunk a gyerekkel, de az összeköltözést sem tudom igy jelenleg elképzelni.

Nem is merek mindent eldobni.


A függőség pedig önmagában csak a gyerek miatt is várhato, hiába is maradna addig "egzisztenciám".

2018. nov. 23. 22:03
 34/36 A kérdező kommentje:
A nagy terve hogy tavasztól jöhet a baba
2018. nov. 24. 08:45
 35/36 anonim ***** válasza:
76%

24-es válaszoló ne terjessz kérlek dezinformációkat.


A Fundamenta nem szűnt meg, csak egy konstrukciója szűnt meg, amelyet az állam kiegészített támogatással. Tehát, az állami támogatott LTP szűnt meg, de a meglévő szerződések élnek a futamidő végéig. Ezért rohant a fél ország szerződést kötni az utolsó 3 napban, hogy legyen még állami pénz is a megtakarításuk mellé.


Kérdező mióta vagytok együtt? Nem tűnik ez egy bejáratott kapcsolatnak, ha a kommunikáció is ilyen nehezen megy. Szerintem ne siessétek el a baba dolgot, ismerjétek meg jobban egymást, mert ebből nem lehet kiszállni és egy életre összeköt titeket.

2018. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Az illeték csökkenése első lakáshoz jutáskor van. Nem feltétel a házasság. A bankot nem érdekli hogy házas vagy e vagy sem. Mióta vagytok együtt? Nagyon gyerekének tűntök. Ne ugorj bele semmibe, főleg ne gyerekbe...
2018. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!