Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Már nem tudom mit csináljak....

Már nem tudom mit csináljak. Neked mi segített pozitívabban látni?

Figyelt kérdés

Most már 15 hónapja, hogy próbálkozunk. A létező összes kivizsgálás megvolt. Volt laparoszkópia. Minden tökéletes nálam is és a páromnál is. Azt érzem ebbe fogok beleőrülni. Abba, hogy állandó miértek minden “megjövegelkor”... Ma ismét megjött. Azt érzem minden alkalommal, hogy egy kicsit belehalok.

Nem mondják azt, hogy kicsi hormon gond de gyógyszerrel rendbe tesszük és jöhet a baba. Nincs az hogy elvoltam záródva, de átjárhatóvátettek és sikerülni fog.

Nincs az ég világon semmi kapaszkodó. Most épp kezem a clostit.... nem fűzök hozzá semmi jót. Tankönyvi a menzeszem. Érzem az ovulációt és a teszt mindog mutatja. Az uh követésen is minden jó volt!

Gondolkodtam, hogy elkezdek diétázni (nem vagyok túlsúlyos) de lehet ha full egészségesen eszek befolyásol bármit is? Vagy ha elkezdek edzeni segít? Netán írassak étrendet? Szedjek valami neten híressé vált csodabogyót? Most a closti mellett jön újabb 3 hónap várakozás.

Nem tudom mit csináljak még.

Volt fél éve egy nagyon korai vetélésem a 4. Héten. 😢Ahogy teszteltem pozitívat, 2 napjára vérezni kezdtem. Egyszer már majdnem sikerült.

Lehet egy pszichológus segítene pozitívabban látni?

Csodálatos életem van.... ❤️😢

Ki jár/járt így?


2019. febr. 13. 18:03
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

🙁

Nagyon sajnálom! Nem tartunk még itt, bár closti után szerintem ez fog jönni. Lehet hülyeséget kérdezek, de ha tudjátok mi a gond, hogy csak repesztővel sikerül, minden ciklusnál kapnod kell repesztőt? Így sem sikerül? 😔

2019. febr. 13. 21:40
 12/39 A kérdező kommentje:

Ha a dokim nem kérte az inzulinrezisztencia vizsgálatot akkor nem akarok én oda állni elég hogy kérem :/

SYNLAB-ot néztem ki ott csinálnak, igaz fizetős, de az mindegy is. Kiértékelhezik az eredményt? Ha az a bajom nődoki kezel vagy endokrinologust kell keresnem?

Jajjj... már most elfáradtam megint. Aztán csak leírtam és fejben végpörgettem, hogy a munkahelyemen már megint mit mondok miért kések :(

2019. febr. 13. 21:43
 13/39 anonim ***** válasza:
Inzulint amugy is csak maganban csinalnak. Synlab-ban 3 pontos cukor es inzulin terhelest kell csinaltatni, kb 10.000Ft korul lesz. Az eredmennyel belgyogyaszhoz vagy endokrinologushoz kell menned, ha a HOMA indexed 2 folotti vagy a cukorgorbed vagy inzulingorbed nem szabalyos.
2019. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Igen, ovitrelle-lel reped, kulonben visszasorvad. :( 3 ciklust csinaltunk igy, nem sikerult. Szerintem egyszer tul nagyon voltak a tuszoim, masik alkalommal tul kicsik, mikor kaptam a repesztot. Nagyon bizok az inszemben.
2019. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Köszi! Megcsináltatom mindenképp a labort!


Nektek pedig nagyon szorítok, hogy az első inszem sikeres legyen! :)

2019. febr. 13. 22:27
 16/39 anonim ***** válasza:
32%
Tudom, hogy az én válaszom fog a legkevésbé tetszeni, de mi lenne, ha " elengednéd" a baba témát egy kis időre. Iszonyatosan rá vagy görcsölve. Amikor ennyire stresszel a szervezeted, az pont a baba ellen dolgozik. Hidd el, tapasztalat... Próbáljatok elmenni valahová kikapcsolódni, ne figyelj a peteérésedre, ne számolgass 2-3 hónapig. Csak élvezd az életed picit, akkor legyetek együtt, amikor akartok. Tudom, hogy ez sem tuti dolog, de egy próbát megér...
2019. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Tudtam, persze hogy lesz ilyen válasz is. Nagyon sokszor hallom ezt. Sajnos rettentően akaratos vagyok és ez a gondolatod kivitelezhetetlen részemről. Az első fél év rosszabb volt. Nem vagyok túlzottan ráfeszülve, vagy is nem érzem nagam annak. Napközben nem ezen kattogok, sok a dolgom szerencsére, de mikor közeledik a nemvárt napja akkor előnt a pánik :(

Most késett 1 napot és borzasztó volt.... :(


Be is jelentkeztem inzulinrezisztencia vizsgálatra a synlabba. Aztán kérek időpontot endokrinologushoz kiértékelni. Nagyon izgulok. Komolyan örülnék ha ez lenne a bajom!! Diétázni nem diétázok de ez egyértelmű azt jelentené hogy többet nem eszek csokit az tuti :) persze tudom

Nem ennyiből áll és összeegt dolog.

2019. febr. 14. 10:46
 18/39 anonim ***** válasza:
Én is kiírhattam volna ezt a kérdést, sajnos teljesen ugyanebben a cipőben járunk.Pár napja olyan furán éreztem magam, fájt a mellem, a szagoktól rosszul lettem, gondoltam hátha.Csináltam egy terhessegi tesztet ma természetesen negatív lett, és kb ahogy megcsináltam a tesztet rá 3 percre meg is jött, pedig még csak a 11. dpo-n vagyok.Én már sírtam, átkozódtam, Istent hibáztattam, olyanoknak ad gyereket akik nem jól bánnak velük, bántalmazzák, netán megölik, hozzánk meg jó helyre kerülne még sem akar jönni, teljesen kivagyok, minden hónap egy újabb csalódás.Könnyű mondani hogy engedd el, ne görcsölj rá stb. ezt azok mondják nekem általában, akik szinte azonnal teherbe estek.Csak azok érthetik meg ezt, akiknek szintén hosszú várakozás után sikerült a baba.
2019. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Szia.

Lombikosként annyit tudnék hozzáfzni az előttem válaszolókhoz, hogy az IR terhelést endrokrinológus tudja neked értékelni. D vitamint érdemes nézetni, illetve azért ha egy meddőségi központba jelentkeztek ott tudnak javasolni egyéb vizsgálatokat is. pl összeférhetetlenség.

Nyálkahártyád elég vastag ovuláció után?

A vitaminoktól nem leszel terhes, tehát ha nincs pajzsmirigy problémád mindegy hogy trimeszter vagy elevit vagy akármelyiket is szeded.


(a legkönnyebb és legidiótább tanács hogy engedd el, és ne görcsölj rá....szerintem aki gyereket akar és régóta próbálkozik az ezt nem tudja megtenni sajnos. )

Nekem azt mondta a meddőségi orvosom, hogy olyan nincs hogy valakiknél nem tudják miért nem jön a baba, olyan van hogy még nem jöttek rá az okra. Ettől függetlenül ő is mindig azt mondta próbáljunk pozitívak maradni, de tudjuk mikor kell pihenni.

2019. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

😔

Kedden megyek a vérvételre, lehet kérek hozzá D vitamin szint vizsgálatot os, ha már ennyi pénzt kifizetek, az a pár ezer ft nem oszt-nem szoroz...

Úgy tervezem először az internet segítségével azt akarom megtudni az eredményemből hogy van e bármi eltérés mert ha hibátlan az ereményem, akkor nem kutatok endokrinológust mivel eddig akiket néztem hónapokat kell vármi időpontért :( szóval az is egy jó kör lesz :(


Nem tudom, hogy a closti kurát megvárjam és utána jelentkezzek be a Kaáliba vagy már most. Úgy tudom a konzultációra is sokat kell várni. Ott tudnak segíteni esetleg az eddigi eredmények alpján is vagy azonnal küldenek tovább az ő általuk előírt további vizsgálatokra.

Tüszőim mindig szuper méretűek és a nyálkahártyám is jó vastagságú ahányszor néztük...

Jógázni kezdtem de olvasom az Aviva torna is sokat segíthet.

2019. febr. 15. 11:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!