Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Már nem tudom mit csináljak....

Már nem tudom mit csináljak. Neked mi segített pozitívabban látni?

Figyelt kérdés

Most már 15 hónapja, hogy próbálkozunk. A létező összes kivizsgálás megvolt. Volt laparoszkópia. Minden tökéletes nálam is és a páromnál is. Azt érzem ebbe fogok beleőrülni. Abba, hogy állandó miértek minden “megjövegelkor”... Ma ismét megjött. Azt érzem minden alkalommal, hogy egy kicsit belehalok.

Nem mondják azt, hogy kicsi hormon gond de gyógyszerrel rendbe tesszük és jöhet a baba. Nincs az hogy elvoltam záródva, de átjárhatóvátettek és sikerülni fog.

Nincs az ég világon semmi kapaszkodó. Most épp kezem a clostit.... nem fűzök hozzá semmi jót. Tankönyvi a menzeszem. Érzem az ovulációt és a teszt mindog mutatja. Az uh követésen is minden jó volt!

Gondolkodtam, hogy elkezdek diétázni (nem vagyok túlsúlyos) de lehet ha full egészségesen eszek befolyásol bármit is? Vagy ha elkezdek edzeni segít? Netán írassak étrendet? Szedjek valami neten híressé vált csodabogyót? Most a closti mellett jön újabb 3 hónap várakozás.

Nem tudom mit csináljak még.

Volt fél éve egy nagyon korai vetélésem a 4. Héten. 😢Ahogy teszteltem pozitívat, 2 napjára vérezni kezdtem. Egyszer már majdnem sikerült.

Lehet egy pszichológus segítene pozitívabban látni?

Csodálatos életem van.... ❤️😢

Ki jár/járt így?


2019. febr. 13. 18:03
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Nagyon gratulálok, így halkan előre is! :)

Az erősödő teszt már nagyon jót jelent az biztos! :)


Bízom benne, hogy sikeres lesz nekem is/nekünk is! Sajnos egyszer régen kaptam már napi 2x1-es dózissal és úgy túl stimulált, hogy azt hittem bele halok ovulációkor és cisztákkal lettem tele. :( De most 2x0,5-tel indítunk.

2019. febr. 22. 09:23
 32/39 anonim ***** válasza:
28as vagyok. Nálam az volt, hogy először a prolaktinom miatt esett össze az egész hormonrendszerem, kaptam rá Bromocriptint az rendbe rakta. Majd kiderült hogy a progeszteron szintem lehetne magasabb is, arra krémet kenek most is a ciklus 14.napjától a 26.ig. Legutóbb amikor elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy vigyem neki az endokrinológiai leleteket, mondta, hogy az FSH szintem is alacsony és hogy ezt az endo doki nem vette észre?! Hát mondom nem tudom én nem értek ezekhez, számomra teljesen kínaiak az értékek. Erre írta fel a clostyt. Bízom benne, hogy van peteérésem és ovulációm is, mert a hőm minden alkalommal felmegy és az ovu teszt is szép pozitív plusz érzem is a hasam olyankor, mégsem sikerül. Petesejtem is van bőven, bár ez nem garancia arra, hogy megfelelő minőségűek is amikor kilökődnek. Ezt lombiknál lehet csak vizsgálni, de odáig nem szeretnék eljutni, de ha nem lesz más választás illetve nem történik valami előrelépés a következő néhány hónapban, azzal is meg kell barátkoznom.. Neked van tünet arra vonatkozóan, hogy nem lenne peteérésed/ovulációd?
2019. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Ja, és a mensim nekem is tankönyvi volt eddig. 28 napos félidős ovuval. Legutóbbi ciklusban valamiért kitolódott 33 napra. Gondolhatod. Úgy mentünk tesztet venni 4 nap késés után, mint két kisgyerek akik fagyit kapnak. Megcsináltuk, pofára estünk. Másnap megjött. Mondom csak én lehetek ekkora lúzer, hogy végre azt hiszom hogy, aztán közben dehogy 😆😏 Most a 27.napon vagyok. Fogalmam sincs mikor fog megjönni az előbbiek fényében.
2019. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Akkor neked a rossz értékek is közre játszhattak gondolom. Nekem minden tökéletes, a 3. és 21. napi hormon is. A cikusom 26-28 napot rendes vérzés, nincs pecsételés. Érzem én is az ovut és a teszt is akkor jelzi és mindig figyelünk, hogy akkor együtt legyünk és előtte meg utána is.

Szép nagy tüszőket látott eddig mindig a doki is.

Nagyon kíváncsi leszek a 2x0,5-ös dózís elég lesz e. A2x1 túlstimulált.

Az inzulinrezisztencia eredményem is van meg, de 2 hét múlva megyek endokrinológushoz. Kiírtam ide is, de valaki azt írja IR valaki azt hogy nem. Szóval még 2 hét :(

Próbálom a 160 grammos diétát tartani de egyedül nem megy, szóval lehet dietetikus lesz a vége, ha tényleg IR

Az AVIVA torna tanfolyamot csinálom meg márciusban egyenlőre ez a “következő cél”.

🙁🙁🙁🙁

2019. febr. 22. 17:10
 35/39 anonim ***** válasza:
Én még ezelőtt nem szedtem clostyt. Úgy írta fel, hogy ciklus 3. napjától a 8.ig 2x1. Remélem nem lesz sok és nem lesznek tőle cisztáim 😮 Nekem nem nézi majd közben, hogy mi a helyzet odabent - ebből is gondolom/remélem hogy van ovuláció csak rá kell segíteni. 3 ciklus után kell elmennen egy vérvételre megnézetni újra a hormonokat. Kíváncsi leszek. Cukor terheléskor nekem a 60 perces inzulin lett 19 lett (23 a felső határ). Erre azt mondta az endokrinológus, hogy figyelni kell, esetleg egy 200 grammos dietát tartani, a 160 az nagyon kevés. Mondjuk én nem eszek fehér lisztet és a cukor is minimális az éttrendemben. Engem leginkább az zavar illetve nem tudok attól elvonatkoztatni, hogy ha már egyszer sikerült és akkor nem volt semmi bajom, akkor utána mi változott vajon amiért most vacakol a szervezetem.. dühítő. Az Aviva tornát én is tervezem hogy kipróbálom illetve méhpempőt fogok rendelni.
2019. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, én vagyok az "elengedős" válaszoló. Azt nem írtam, hogy a doki tanácsára futni és szobabiciklizni kezdtem esténként. Kb. 1 órát futottam, sétáltam, pihenőkkel. Aztán fél óra szobabicaj. Közben zenehallgatás. Ez a stresszhormon szintjét csökkentette állítólag. Minden héten egy nap csak zöldségleveket ittam. Méhpempőt ettem reggelente. Nem számolgattam és hőmérőztem többé. 38 évesen szinte azonnal jött a baba. És meg is maradt hála Istennek! Jövő héten lesz 1 éves!
2019. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat segíthet egy pszichológus is. Nem abban, hogy elengedd a témát hanem, hogy kicsit nyugodtabban tudj hozzáállni, ne görcsölj annyira. Elengedni szerintem kb lehetetlen, meg szerintem nem is kell, de sokat számít, hogy mennyire vagy rágörcsölve, mennyire vagy feszült a próbálkozós időszakban.

A sport vagy a mozgás egyébként ebben is segít, ha esetleg idegenkedsz a pszichológustól.

Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!

2019. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Én 2 év után az inofolictol lettem terhes.Igaz sajnos nem maradt meg,ez volt a 3.vetélésem.
2019. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Igaza van az itteni egyik vàlaszolónak. El lehet engedni, de döntés kérdése.

Lehet pszichológus segítségét is érdemes lenne igénybe venned, mert nagyon görcsös vagy.

Màsok rosszabbul jàrtak hidd el.

Egy jó baràtnőm 10 évet vàrt a kisfiàra. Végül sopntàn teherbe esett, minden oké volt aztàn mégis... halva született tavaly novemberben. Ő nem adja fel, de màr nagyon az agyàra ment dolog sajnos, még a terhessége előtt is észrevehető. Soha semmi màsról nem tud beszélni, dolgozni jàrni se hajlandó. Gondolom a 10 év sokat kivett belőle.

Nàlunk se jött össze. Még 26 éves voltam mikor belekezdtünk. Azóta eltelt 7 év. Idő volt mire elengedtem, hogy nem lesz gyerekünk, de sikerült. :) Fejben kb 2 év utàn, lelkileg kb 3-4 év utàn.

Vagy maga alà temet az egész, vagy harcolsz évekig és esélyesen tönkreteszed magad, vagy tovàbb lépsz..

Sajnos az ismerőseim közt több hàzassàg is ràment erre a görcsös akaràsra és sok vàlàs volt.:(

Nem megbàntani akarlak és nem is a levegőbe beszélek. Egyàltalàn nem könnyű elengedni, de nem lehetetlen. Mióta én elengedtem a dolgot, boldogabb vagyok mint valaha.:) Rengeteget segít a hozzààllàs. Nincsenek gyomorgörcsök, se àtsírt éjszakàk, se a milyen lesz ha gyerek lesz dumàlgatàsok, se agyalàsok, hogy miért... belefàradtam, meguntam, elég volt! Nekem nem érte volna meg elcseszni a józan eszem, se a hàzassàgom. Màr nem érdekel:) Minden okkal történik és kész.

De persze ez a te döntésed. Szívből kívànom, hogy nektek összejöjjön a baba. Vagy hogy képes légy ezen túllépni!

2019. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!