Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek nem sikerült rögtön...

Akinek nem sikerült rögtön teherbe esni, sokat gondolt arra, hogy vajon miért nem "képes" rá?

Figyelt kérdés
Fél éve próbálkozunk, tudom hogy elvileg nem sok idő. Mégis annyira frusztráló, mivel még nincs gyerekünk, azon aggódok, mi van ha nem is lehet? Az ismeretségi körünkben sorba esnek teherbe a nők esküvő után és nem értem, mit csinálunk rosszul, hogy nekünk nem sikerül. Az eszemmel tudom, hogy ez butaság, de aki volt ilyen helyzetben, biztos megérti. Hogyan engedtétek ti el ezeket a gondolatokat?
2019. febr. 16. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Úgy engedtem el, hogy megértettem azt, hogy a mi házasságunk nem attól lesz teljes meg tökéletes, hogy születik egy utódunk.
2019. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, ez a negyedik sikertelen hónap, tudom hogy ez még semmi, de titkon én is abban reménykedtem mikor elhagytunk mindenféle fogamzásgátló módszert, hogy rögtön összejön majd! Túl optimista voltam lehet :)

Nekem pl január 6 óta nem jött meg a mensim, már teljesen beleéltem magam hogy most biztos sikerült, de a tesztek azóta is negatívak, mensinek semmi nyoma (ma vagyok a ciklus 43.-ik napján...) így most a következő utam a nőgyógyászhoz vezet mert ezek szerint valami nem okés, lehet hogy hormon probléma, lehet hogy más. Nem örülök neki :/ ki tudja meddig fog elhúzódni.

2019. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi majdnem 6 évet vártunk az első gyerkőcre. Sosem adtuk fel. Bíztunk benne, tudtuk, hogy egyszer átélhetjük mi is a csodát és meg fognak foganni a gyerekeink, csak azt nem tudtuk, hogy mikor. Persze volt olyan hónap, amikor bőgve konstatáltam a véres bugyimat, de alapvetően pozitívan álltunk hozzá és vártunk. 😊 A kicsik 1-2 hónap alatt megfogantak.
2019. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az én esetem nem pont ugyanolyan, de mikor letettem a fogamzásgátlót akkor még anyagi okokból nem vágtunk bele egyből a baba projektbe, viszont úgy voltunk vele, hogy ha becsúszik, akkor nem baj, majd megoldjuk. Persze magamban iszonyúan vágytam már babára, de végül 2 és fél évig védekeztünk, igazából elég lazán értelmezett megszakítással és minden hónapban mikor megjött arra gondoltam, hogy nem is lehet gyerekem (mert ugye a csapból is az folyik, hogy a megszakítás nem védekezés), sokszor teszteltem is mikor késett, de mindig negatív volt. Végül az első éles hónapunk sikeres volt, szinte még most sem fogtam fel, annyira meglepett, pedig már 21 hetes vagyok.

Hogy közben hogyan engedtem el ezeket a gondolataimat? Sehogy. Az első éles próbálkozás utáni első tesztem negatív lett (nemvárt előtt 1 nappal), és emlékszem, hogy sírva fakadtam, majd napokig rágtam magam és a párom nyugtatgatott, hogy szó sincs arról, hogy velünk bármi baj lenne. Nem hittem neki, és mikor még mindig nem jött meg, akkor mikor 4 nappal később újra teszteltem, kb már pisilés közben a könnyeimmel küzdöttem, hogy ez megint negatív lesz. Pedig pozitív volt.

2019. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Egy évig nem gondoltam rá, hisz ez még belefér teljesen egészséges embereknél is, másfél év után már kezdtünk agyalni a dolgon...a párom gyorsan megcsináltatta a sperma vizsgálatot hisz az a leggyorsabb és legegyszerűbb. Majd megbeszéltük hogy esküvő után (épp a közepébe voltunk) elindítom a saját ki kivizsgálásom.Ez úgy megnyugtatott, mármint hogy meglesu s baj és kezelkük majd hogy nászútról 3man jöttünk haza. Sajnos utána azt is megtapasztaltam hogy teherbe esni nem elég, végig is kellene vinni. Tesó a tervezés kezdete után másfél évvel jött volna de visszakozoztt, vetélés lett. Majd újabb másfél év és most vagyok 15hetes. Úgy látszik én ilyen 2-másfél évente vagyok nemzőképes.
2019. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

11 hónap után jelentkeztünk vizsgálatokra. Úgy látszik, h úgy bele nyugodtam h végre kiderül mi a baj, h egyáltalán nem gondoltam arra h az a hónap sikeres lesz.

Most kűzdünk a kistesóért. 8. próbálkozós hónapban lettem terhes. Sajnos elvesztettük a babát 😖 azóta 4 hónap telt el, és semmi 😕

2019. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsi elküldtem

Nem tudom elengedni.....

2019. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 eve probalkozunk, de ez meg soha nem jutott eszembe. Azzal, hogy martirkodok, meg magamat hibaztatom nem leszunk elolrebb. Ez nem kepesseg kerdese, hanem mindig oka van a sikertelensegnek. Elkezdtuk a kivizsgalasokat, es addig fogunk jarni orvoshoz, amig meg nem talaljak es ki nem kezelik a problemat. 32n
2019. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Én azzal nyugtatom magam, hogy utánajártam, az életkor függvényében, átlagosan hány hónap a terhesség létrejötte.

20-25 évesen: minimum 4-5 hónap

25-30 évesen: minimum 6 hónap

30-35 évesen: 6,7-10 hónap. Kb. Akkor, ha minden peteérést ki is használ a pár.


Én most vagyok 31 éves, túl 11 sikertelen hónapon, de az első 3-ban még nem is voltunk együtt pont peteéréskor. Így 8 hónap nem jött be. Most azzal nyugtatom magam, hogy az én koromban az is szuper, ha a 10. sikerül. Tehát van még pár hónapom, mielőbb komolyabban el kell gondolkodnom. De 12 hónapon túl biztos kivizsgálás lesz.

2019. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az valóban elkeserítő, hogy ilyen sok idő, és ha valakinek elhal a terhessége, esetleg kell újabb egy év, hogy kialakuljon. Ebből van az, hogy pl. 30 évesen akarja valaki, és örül, ha 3-4 év múlva kezében van a baba.
2019. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!