Ti hisztek abban, hogy az állandó stressz és, az erős gyerekre vágyás okozza a meddőséget?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 15:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

Két missed ab után stresszeltem rá, nem is sikerült.

Aztán azt mondtam, hogy OK, nem jön össze, akkor most félretesszük a témát egy évre, és váltok munkahelyet. Nem is érdekelt, papíron a peteérésen is túl voltam abban a hónapban. És mégis akkor jött össze.

2019. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Milyen jó, hogy többen azt hiszik, mert velük nem történt meg valami, mással sem fog.
2019. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom biztosan. De az tény, hogy 3méhenkívüli terhesség (bal majd jobb oldali petevezető, utóbbit ki is vették emiatt) után, spontán összejött, amikor már lombikra akartunk menni.
2019. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Talan. Szerintem attol fugg ki mennyire erzekeny erre. En pl nem vagyok stresszes ember. Sokat mondták, hogy azert nem jon ossze mert annyira akarjuk. (mosolyogtam ezen, mert hat en meg tudom hogy a ferjem meddo, mivel kivizsgaltattuk magunkat, csak nem kötöttünk az ismerősök orrara) Abban hiszek, hogy okoz az ilyen jellegu okoskodas frusztraciot, abban nem, hogy kizarolag ez lehet oka.
2019. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha a történelmet nézzük, akkor nem hiszem, hogy a stressz tehet a meddőséről.

Kényszerházasság

Háborúk

Uralkodóknak fiút szülni

Lehetne még sorolni.

A helytelen táplálkozás, vegyszerek, mozgásszegény életmód, hormonális gyógyszerek stb. Sokkal inkább közrejátszik.

2019. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 northplace ***** válasza:
89%

Nem meddőséget okoz, de bizonyos embereknél kiváltó oka a teherbeesési problémáknak. Ugyanis a prolaktin szint, ha csak kicsit is hátérték fölé emelkedik már sikertelen hónap következhet be. Ismerek egy lányt, aki olyan szinten stresszes volt, hogy konkrétan Frontin-on élt, mert 5 évig nem jött össze nekik a baba. Aztán jelentkeztek lombikra, most kellett volna nekik menniük, amikor a baba teljesen spontán megfogant. Kérdeztem mi ennek az oka: a lombik neki olyan támasz volt, hogy teljes lelki megnyugvást okozott, letette a gyógyszert is.

Szóval a stressz "hormontologatást" okoz, ami akár peteérést gátolhat.

2019. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Azzal egyetértek, hogy az ilyen divatos és felületes okoskodások, hogy a meddőség meg pl. rák csak azért alakult ki, mert az illető bevonzotta, csak még több stresszt, bűntudatot, selejtesség érzését okoznak. Egy ilyen válasz általában csak arról szól, hogy a tanácsot adó meggyőzze magát arról, hogy vele ilyen nem történhet, és ne kelljen helyette annyit mondania, hogy sajnálom, együtt érzek, mesélj... szóval támogatni. Ettől még persze a stressz is egy rizikófaktor, mint a dohányzás vagy mozgásszegény életmód - van aki érzékenyebben reagál rá. És én is ismerek olyan majdnem "ikreket", ahol az egyiket örökbe fogadták :)
2019. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Én azt gondolom, hogy aki szeretne kisbabát és védekezés nélkül vannak együtt, ő/ők valamilyen szinten rágódnak ezen, a ciklus közepén (ovuláció), a ciklus végén (vajon negatív vagy pozitív?). Jelen van a családban, ismerősi körben, utcán, boltban, munkahelyen. Itt igazából a "rágörcsölés" mértékén van a hangsúly. Szerintem...

1,5 éve próbálkozunk és az első 3-4 hónap borzasztó volr. Bújtam a netet, vártam az ovulációt, figyeltem minden porcikám. Aztán minden hónapban egyre jobban elfogadtam, hogy ez nem lesz egyszerű menet. azóta eltelt jó pár hónap és nem vagyok terhes. Az utóbbi 2-3 hónapom azzal telt, hogy orvos-orvos-orvos, leleteket ide, leleteket oda vinni. Elkezdtem másik terhesvitamint és az inofolicot. Párom is szedi a Valeofert 3 hónapja. Elkezdtem jógázni és most kezdek el futni. (Soha semmi ilyent nem csináltam és napi 9 órát ülök) Szóval elfogadtuk, hogy nem lesz egyszerű, de sodródunk az árral (vizsgálatokkal).

Akarni kell, de nem erőszakosan. AZ semmilyen élethelyzetben nem megoldás. És nem feladni kell, hanem elfogadni.

2019. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szívemből szóltál. Mi most pont itt tartunk szintén másfél év próbálkozás után.
2019. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2016 augusztusa óta próbálkozunk.. Stresszesen, kevésbé stresszesen, sikertelenül. Utolsó előtti az én szívemből is szólt.
2019. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!