Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aki már átesett ezen, tudna...

Aki már átesett ezen, tudna segíteni, hogy végül mi volt a baj, és hogy alakult a helyzet?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt volt egy pozitiv terhességi tesztem, ami nem igazán akart erősödni. El is kezdtem vérezni, kórházba mentünk, ahol megnyugtattak, hogy nincs baj, pihenjek es szedjek magnéziumot. Sejthető petezsakot irtak vegul a papíromra. Másnap reggelre egyre fokozódott a vérzés, így besiettem a helyi sztkba, uh-n mar nem látták semmit, 2 naponta ellenőriztek a HCG szintet, de lecsökkent teljesen, és végül kitisztultam. Csináltak egy hormonpanelt, ir vizsgálatot,ultrahangot, semmi eltérést nem mutatott egyik sem, csak, hogy hátrahajló méhem van. Novemberben lejatszodott ugyanez a szituacio, megnyugtattak, hogy van ilyen, biztos koran tesztelek, amugy fel sem tunne, hogy elkezdodott valami. Decemberben orvosi javaslatra elkezdtem inofolicot, baratcserjet, e vitamint szedni. A helyzet most ugy látszik szinten ugyanez, pozitiv teszt,ami halvanyodik. Sztks orvost hívtam (evek ota hozza jarok), szerinte megint tul koran teszteltem. Mindegyiknél a kimaradt menstruacio napjan, vagy utana csinaltam a tesztet. Aztmondta ők ezzel nem tudnak mit kezdeni, valószínűleg ismét et elindult valami, es urul ki a hcg a szervezetembol, meg fog jonni. Progeszteront csak akkor adnak, ha bizonyitottan fix a terhesség.

Nekem ebből már elegem van, szeretnek elindulni egy uton, egy maganorvost fogadni, es kideriteni vegre, hogy mi a gond.

Kicsit bosszantó, hogy itt tartanak a mai orvosok, nyugtatnak, hogy semmi gond, fiatal vagyok, es van mar egy egeszseges gyermekem. Volt valaki itt ilyen helyzetben, mi segitett vegul? Progit egyszer sem akartak adni, kertem, hogy figyeljuk a ciklusomat, es peteerestol szedhessem a progit, de az orvos szerint felesleges, mert peteeresem van, atjarhatoak a petevezetekeim, az eredmenyeim jok. Egyebkent 28 napos a ciklusom, nem barnazok soha, nincsenek panaszaim. Banom, hogy a 2. utan nem mentem rögtön maganba, de biztam az orvosomban.


2019. márc. 21. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Kémiai terhesség, amikor a petesejt megtermékenyül, de valamiért nem tud beágyazódni, ezért elindul gyengén a HCG termelődés, de nem halad tovább, végül ki is ürül, nagyon-nagyon gyakori, és nem feltétlenül jelent semmit, én hármat szültem, egy vetélésem volt, és sok kémiaim, nem tartom magam meddőnek sem ezek miatt, betegnek sem, egyszerűen ilyen az élet.


Ha progeszteronhiányra gyanakodsz, mert vannak erre utaló tüneteid, de az orvos nem működik együtt a bizonyított beágyazódásig, akkor kockázatmentesen használhatsz progeszteronkrémet, ezek nem direkt progeszteront tartalmaznak (az itthon kaphatóak legalábbis), hanem egy gyógynövénykivonatot, nem szokott lenni a ciklusra kedvezőtlen mellékhatásuk.


A kimaradt vérzés napján tezstelni nem korai alapvetően, de az igaz, hogy onnan még bármi történhet, ezt fogadd el, ezen a legdrágább magándoki sem fog tudni változtatni.

2019. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 21. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, magándokit kellene fogadnod, aki nem ráz le.
2019. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!