Ti hogyan döntöttétek el?

Figyelt kérdés

Együtt döntöttétek el, hogy vállaljátok a lombikot, vagy a férjetek a "kezetekbe adták" a választás lehetőségét?


Tudom, hogy valakinek csak ez az egy lehetőség van a gyermekvállalásra, de akinek pl. az inszemináció is szóba jöhetett előtte és az nem sikerült; ő náluk hogyan történt a döntés?


Válaszokat előre is köszönöm


2019. márc. 22. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

9 honap probalkozas volt, kozben vizsgalatok, mert pozi tesztjeim voltak, de mindig megjott. Kimondtak, ferjem miatt csakis lombik, inszemre esely sincs. Jottek a vitak, mire kiderult a 10. honapban, evvel a rossz mintaval is megtermekenyitett. :)

A masodik gyerkoc nem sikerul 2 eve, most volt a 2. Inszem. Nehezem vettem ra a ferjemet, a lombikot kozosen kizartuk. Kozosen megbeszeltuk, ha ez nem sikerul, nem lesz tobb inszem. Nekem fajdalmas azota is, a menzeszre pedig nem voltak szavak, olyan fajdalmam volt. Tehat csakis egyutt lehet.

2019. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
3 sikertelen inszem. után egyikünknek sem volt kérdéses, hogy vállaljuk-e a lombikot. Együtt örültünk, hogy így már biztos lesz babánk; ebben láttuk a lehetőségét. De az sem ment egyszerűen... De hál' Istennek, 7 év után most már itt a kislányunk.
2019. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mind a ketten akartuk, kérdés sem volt.
2019. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt kérdés. A férjem mindenben támogat, ha tud minden vizsgálaton ott van. Megbeszéljük a legapróbb részletekig a lehetőségeinket, ha kell együtt sírunk, ha kell erőt ad. Egy társ így működik. Szerintem.

Unokatesóméknál például ahogy felmerült, hogy baj lehet és esetleg természetes úton nem lehet gyerekük, kb azonnal lelépett a férje... Akkor még amikor hazajött a kórházból az endometriózis műtétje miatt. No comment.

2019. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Amikor gyereket szerettunk volna, spontan vetelesem volt. Allando gond volt amugy a menstruaciommal, eveken at vizsgalgattak es kuldtek es csinaltak a hormonpaneleket korabban mar (8-10 napokat pecseteltem rendes mensi elott). A veteles utan nem tudtam ujra teherbe esni, kb 8 honapra ra akkor ujabb koros vizsgalatok, ir miatt gyogyszer, ferjemet is elkuldtek andrologushoz, neki is rossz lett az eredmeny. Kaptunk egy papirt, hogy mindkettonknel gond van, ezert lombikot javsolnak, abbol is mar nem tudom melyik felet/tipust. Es, hogy felesleges lenne inszeminacio az esetunkben.

Utanaerdeklodtunk, melyik helyre menjunk es mar be is jelentkeztem. Nalunk egyertelmu volt mindkettonk szamara, semmi ketseg nem volt egyikunkben sem.

Utananeztunk minden vacaknak, a ferjem macat, fer14et es meg ki tudja mi mindent kezdett szedni, hogy feltunningolja magat, en kaptam ugye gyogyszert az ir-re, terhesvitamin es fityfene.

3 honap mulvara kaptunk idopontot, addigra teheebe estem spontan 😮

5 honapon at vereztem a terhesseg mellett, szoval nagyon stresszes volt, de idoben es tok egeszsegesen szuletett.

Azota meg 2 gyerekunk lett, veluk nagyon konnyen teherbe estem, es pl.csak a harmadiknal verezgettem ujra, a masodiknal nem is volt ilyen gond.


Ugyhogy nekunk vegul nem lombik lett, de a kerdesedre valasz: amikor azt mondtak, ez az egy utja, teljesen egyertelmu volt szamunkra, hogy megyunk. Fel sem merult bennunk ketseg.

2019. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!