Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit mondjak a főnökömnek,...

Mit mondjak a főnökömnek, miért járok ennyit orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerül a teherbeesés 2 éve, most kezdtünk komolyabban vizsgálatokra járni. Vérvételek, nőgyógyászati vizsgálatok, endokrinológia...

Sajnos sok szabim nincs, így igazolásokat hordok be a munkahelyemre. Próbálok háziorvostól szerezni igazolást, mert nem akarom, hogy tudjanak róla, hogy nőgyógyászhoz járkálok.

Kb. 15 férfivel és 1 nővel dolgozok együtt, 3 férfi főnökünk van. Ha megtudják, hogy babát tervezünk a párommal, biztosan elraknak a területről, amit nagyon nem szeretnék (jó munka és munkahelyi légkör miatt. Örülök, hogy nagynehezen bekerültem ide másfél éve).


Múltkor egyik főnök rákérdezett, hogy mi a baj, annyit mondtam, hogy kisebb hormonzavar, de semmi komoly. Most kell majd mennem petevezeték átjárhatóságira, arról megint igazolást viszek a kórházból...

Mit tudnék neki erről mondani esetleg, hogy miért kórházi pecsét van a papíron? Miért voltam bent?


2019. júl. 7. 10:35
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
(Mármint a területre kerültem másfél éve. A cégnél 5 éve vagyok, de az előző területem borzasztóan rossz volt.)
2019. júl. 7. 10:36
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Be küldtek egy nagyobb vizsgálatra, amit csak ott végeznek el. Többet nem szeretnél mondani az egészségi állapotról. Meg amúgy semmi köze hozzá, hogy miért.
2019. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Miért raknának el erről a területről?

Olyan munka, amit terhesen nem szabad végezni? Pl. nehezet emelsz, vegyszerek vagy sugárzás hatásának vagy kitéve? Mert akkor pont a te érdeked, hogy elkerülj onnan.


Amúgy teljesen jól elütötted a hormonzavarral a kérdést. Szerintem ennyi elég is nekik, nem fognak kérdezősködni. Ha az lesz a bajuk, hogy sokat hiányzol, akkor meg úgyis mindegy, mi a bajod.

2019. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem folytathatod a hormonzavaros sztorit, hogy szeretnél lefogyni és nem tudsz, ezért vannak a kivizsgálások. Vagy cukorbetegaégre gyanakodnak, ilyesmi. Teljes labor kell.

Valamit azért mondjál, mert ha nagyon sunnyogsz rájönnek.

2019. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint a hormonzavaros-sztori annyira nem rossz (plusz annyira nem is hazugság sajnos).


Nem veszélyes helyen dolgozok, csak nem szeretik, ha valaki sokat "lóg". Egészségügyi dolgokban megértőek amúgy, csak ha rájönnek, hogy lehet, hogy kieshetek a melóból x időn belül, azt nem biztos, hogy díjaznák. (Pedig hamar kapnának embert máshonnan, ez biztos.)Így meg azt hihetik, hogy a nyár miatt csak kamuzok a sok 1-1 napos igazolással. Én nem bízok benne, hogy mostanában sikerül ez a teherbeesés dolog, hiszen 2 éve semmi, de ez nem nagyon fogja meghatni őket, azt hiszem...

Egyébként amióta náluk vagyok, sose voltam táppénzen (a januárt majdnem végig taknyosan nyomtam nekik végig, mert sejtettem, hogy járhatok még eleget orvoshoz), rengeteget túlórázok nekik, szabin is csak akkor voltam, amikor év végén szóltak, hogy ideje lenne kivennem a bent maradt pár napomat.

2019. júl. 7. 11:02
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Borzasztóan túlstresszeled magad. Ordít a megfelelési kényszer rólad. Ennek is köze van ám hozzá, hogy 2 év alatt nem jött össze a baba!

Pont, hogy el kellett volna mennetek tavaly nyáron vagy ősszel nyaralni, nem sztahanovistát játszani év végéig, amikor már ki kell írni a szabit. Kikapcsolódni és kikapcsolni, távol lenni a munkahelyi problémáktól. Aztán lehet, hogy onnan már hárman jöttetek volna haza.


Amúgy, fiatal, férjezett nő vagy. Ha semmilyen orvoshoz nem jársz, akkor is nyilvánvaló, hogy pár éven belül gyereket akarsz. Ezzel minden főnök tisztában van. Ha így nem kellettél volna, akkor föl se vettek volna ide.

2019. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Voltunk nyaralni tavaly augusztusban, csak azon felül is maradt bent 3 napom. :-) Ezt arra értettem, hogy "csakúgyheccből" nem nagyon járok szabira, mivel kevés van, és tényleg csak olyankor veszem ki, amikor olyan dolgom van. Megyünk idén is majd.

Egyébként eddig nem nagyon stresszeltem a gyerek témára, azért csak ennyi idő után kezdtünk orvoshoz járni komolyabban. A meló is csak addig volt stresszes, amíg a másik részen dolgoztam, most ez ahhoz képest a 'nyugalom szigete'. Persze sokat bent vagyok, de ennek anyagi okai vannak: a bruttómat próbálom minél feljebb tolni, hogy ha esedékes lesz a CSED/GYED, akkor minél magasabb legyen az összeg.

2019. júl. 7. 11:26
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Gyed maximalizalva van, a Csed meg 6 honap... Ha tenyleg jo a munkahelyed siman a maxot fogod kapni!


Szerintem se stresszelj ezen v barmi mason v mindenen.

Ahogy irtak, szamitanak ra, h egy 20as evei vegen levo, vagy 30as elejen levo no gyereket akar.

2019. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
A hormonzavarból már tudják, hogy gyereket akartok.
2019. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha annyit mondasz, hogy nőgyógyászati problémád van, akkor egy férfi sem mer majd rákérdezni, hogy pontosan micsoda.
2019. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!