Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit mondjak a főnökömnek,...

Mit mondjak a főnökömnek, miért járok ennyit orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerül a teherbeesés 2 éve, most kezdtünk komolyabban vizsgálatokra járni. Vérvételek, nőgyógyászati vizsgálatok, endokrinológia...

Sajnos sok szabim nincs, így igazolásokat hordok be a munkahelyemre. Próbálok háziorvostól szerezni igazolást, mert nem akarom, hogy tudjanak róla, hogy nőgyógyászhoz járkálok.

Kb. 15 férfivel és 1 nővel dolgozok együtt, 3 férfi főnökünk van. Ha megtudják, hogy babát tervezünk a párommal, biztosan elraknak a területről, amit nagyon nem szeretnék (jó munka és munkahelyi légkör miatt. Örülök, hogy nagynehezen bekerültem ide másfél éve).


Múltkor egyik főnök rákérdezett, hogy mi a baj, annyit mondtam, hogy kisebb hormonzavar, de semmi komoly. Most kell majd mennem petevezeték átjárhatóságira, arról megint igazolást viszek a kórházból...

Mit tudnék neki erről mondani esetleg, hogy miért kórházi pecsét van a papíron? Miért voltam bent?


2019. júl. 7. 10:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
Egy idő után úgyis rá fognak jönni, hogy mi a helyzet, és hazugnak, megbízhatatlannak fognak tartani. Persze mindenki azt mondja, hogy semmi köze a munkáltatódnak a terveidhez. De esetleg a későbbiekben ők is így állnak majd hozzád. Neked hogy esne, ha épp mikor már célban vagytok, akkor kirúgnának, mert tudják, hogy nem számíthatnak rád?
2019. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem már leesett nekik. Örülj neki hogy nem kezdték pletykálni hogy terhes vagy. Biztos van ami már arra gondol. Én elmondtam a főnökömnek, megértő volt . Nem tudtam mit kitalálni hová járkálok állandóan.
2019. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó, nehogy már én értsem meg a főnököt... Mi lombikoztunk. Hál istennek én egyéni vállalkozóként nem függök a főnökeimtől. De borzalmas történeteket hallottam, hogy hogyan rúgtak ki valakit, mert lombikozott. Gusztustalan és tipikusan magyar, kisvállalkozói hozzáállás. Megértem, ha a kérdező sem akarja elmondani, mert nem szeretne kiszolgáltatott helyzetbe kerülni. A munkáltatók nagy többsége meg azt nézi, hogy nem elég hogy hiányzik most, utána még két-három évig fizethetek utána...inkább kirúgom előbb. Jah... de csinálj gyereket, mert a társadalom öregszik. :D csakhogy az ilyenek nem nézik a globális érdekeket, csak hogy neki éppen az anyagilag nem jó. És megmondom őszintén, én se tudom, hogy mit mondanék.
2019. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
A 11#-nek szólt..
2019. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Gusztustalan és tipikusan magyar, kisvállalkozói hozzáállás."


Szerintem a munkaadónak hazudozni is gusztustalan. A munkaadónak is fontos, hogy tudja, számíthat-e az adott munkavállalóra. Én egyik munkahelyemen elmondtam a továbbtanulási terveimet, a másiknál pedig a költözési terveinket. Mindkettő korrekt volt velem. Mikor már tudtam, mikor fogok elmenni, azonnal szóltam, hogy új embert találjanak. Nem rúgtak ki, mert én is korrekt voltam. Ráadásul az utolsó még segített is a költözéshez szükséges papírokban. Én úgy viselkedek másokkal, ahogy szeretném, hogy ők viselkedjenek velem. De persze ez én vagyok.

2019. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%

Adja isten, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy lombikra kényszerülsz, elmondod a korrektség jegyében és kis idő múlva kirúgnak ilyen olyan indokkal, mert túl sok a macera veled... mert egy lombik nem tervezhető. Se a vizsgálatok, se a beavatkozások, se hogy milyen gyorsan sikerül.

Azok a lányok, akikkel ez megtörtént korrekten elmondták. Vesztükre. Egy lombik program alatt egy kirúgás és létbizonytalanság lelki súlyát a nyakukba venni, szerintem borzalmas. És ha ez a veszély nem fenyegetné a nőket, akkor ez a kérdés se merülne fel.

2019. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
De a macera, a sok vizsgálat megvan akkor is, ha nem mondja el, csak akkor még az okát sem tudják. Aztán előbb utóbb valaki úgyis megtudja a munkahelyről, megy majd a sugdolózás, a pletyka, a rosszindulat.
2019. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
Ok, maradjunk annyiban hogy vannak olyan munkáltatók akik normálisak és vannak akik kivágják az embert, mint macskát...és ezt addig nem tudhatod, míg nem kerülsz ilyen szituba. Abban meg megegyezhetünk, hogy egy költözés nem hasonlítható össze egy lombik procedúrával...valamint azzal a plusz munkáltatói kiadással, ami azzal jár mikor sikerül... De mindegy, sose kerülj ilyen örlő helyzetbe!
2019. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
És akkor szerinted el lehet titkolni egy lombik procedúrát a sikerességéig?
2019. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
En mondtam el anl főnökömnek. Azt nem irtam hogy én egy multinacionál dolgozom, nem kis vállalatnál. Egyébként en talalkoztam ott munkatárssal.
2019. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!