Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 35 éves vagyok,36 leszek év...

35 éves vagyok,36 leszek év végén, milyen tippeket- trükköket mondanátok teherbeesésre? Női-férfi oldal egyaránt jöhet. Most kezdenénk próbálkozni a babával és már csak a korom miatt próbálnánk kimaxolni az esélyeket, már amennyire lehet.

Figyelt kérdés

Sosem voltam terhes, nem szedtem sosem fogamzásgátlót, nem dohányzom, ünnepnapkor iszom (vagy max. havonta egy fél pohár Sangria), menstruációm 24-28 nap közötti. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van, hogy hónapokig 27 napra jön meg, utána van egy 24 napos, utána mondjuk 26 napos 3 hónapig, utána egy 28 napos. Ez régen is így volt egyébként, nem a korral jár :). 4 napnál több csúszás pl. sosem volt, amióta menstruálok (maximum kamaszként, amikor még nem állt be, de akkor is max 1 hét). Nekem pl. olyan sosem volt, hogy kimaradt volna stressz miatt, max 1-2 nappal előbb-később jött meg.

Ezt azért írom le, mert pl. a ciklusszámítás nehéz. Pl. most január óta 27-28 napra jött meg, most 24 napra ebben a hónapban (lehet ilyenkor nincs peteérésem). Menstruációm egyáltalán nem fájdalmas. Családban volt 36 évesen szülő (unokatestvérem), 43 évesen szülő (nagymamám, de neki nem az első terhessége volt).

Párom 36 éves, sajnos dohányzik (nem fog leszokni), viszont inni ő sem iszik szerencsére, de sportol, nincs elhízva egyáltalán, sőt.


2019. júl. 9. 11:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy például egy szétbulizott 28-30 éves, miért jobb, mint egy olyan, aki vigyázott magára, nem bulizta szét magát, nem iszik, nem dohányzik, egészségesen étkezik (90%-ban), sok vizet iszik, figyel magára, évente vérkép-nőgyógyász. Voltam cukorterhelésen és néztek TSH-t is. 30 év alatt is lehet pl. down kór, vagy más betegség egészségtelen életvitel miatt, családban nagymamám volt, aki 43 évesen szülte anyukámat, aki már 64 éves és nincs semmi genetikai baja. Nem azt mondom, hogy ez a követendő (neki a 3. terhessége volt), csak azt mondom, hogy nem kell ítélkezni. Nem mindenkinek jön az álomherceg 25-28 évesen, amikor elvileg "illendő" lenne szülni sokak szerint:)
2019. júl. 9. 14:22
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, ne foglalkozz vele! Mindig vannak szélsőségesen gondolkozók.
2019. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Én 35 évesen szembesültem vele, hogy az addigi próbálkozásaink full sikertelenségbe fulladtak. 34 éves voltam mikor kezdtük. Most 37 évesen lesz gyerem remélhetőleg, tengerny vizsgálat, pénz, 3 sikertelen inszem és egy (úgy tűnik) sikeres lombik után.

Kívánom, hogy nektek ne legyen ilyen hosszú és nehéz az út, de ilyen is van. Nem csak a fenti sikersztorik.

Plusz lehet valakinek simán összejött úgy is, a cigaretta tudja rontani a sperma minőségét...

2019. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem :), én 4-6 hónapot adok maguknak (pár dolgot megnézettem azért már előzetesen: TSH, cukor-inzulin terhelés, ezek teljesen jók, általános nőgyógyászhoz most megyek, de oda évente járok), ha nem jön össze, én azonnal orvoshoz fogok fordulni. A lombik nekem elég hátborzongató, én például nem biztos, hogy végig csinálnám, ha természetes úton nem lehet. Szeretnék gyereket, viszont annyira nem, hogy biztosan végig tudjam csinálni, és évekig próbálkozni, csak ezzel foglalkozni :).
2019. júl. 9. 14:37
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag rendszeres a ciklusod, a leírtak alapján szerintem ezzel nincs gond. Így azt tanácsolom 2 naponta legyetek együtt kb a ciklus 10-20.napja között. Ha szerencsétek van így hamar sikerül, viszont jó ha tudod hogy ha két egészséges ember pont tüszőrepedeskor vannak együtt akkor is csak kb 30% hogy sikeres lesz a projekt. Így ne ess kétségbe ha nem sikerül elsőre.


A spermanak kell egy kis pihenő, így a túl gyakori együttlét sem a legjobb állítólag kétnaponta érdemes együtt lenni.


Sokan zuhany meg fürdés alatt történt aktus alatt esnek teherbe, én megis azt tanácsolom minimum 20 percig feküdj az aktusok után.

Ha nem akartok számolgatni meg kötelező kétnaponta szexet, akkor heti 2-3 alkalommal legyetek együtt.

Hajrá

2019. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia, én is 35 vagyok, és mi is most jutottunk el arra a pontra, hogy akár jöhetne is nyugodtan.

A beszólogatókkal ne foglalkozz, sokan vannak, akik nem fogják fel, hogy nem mindenki "tankönyv szerint" éli az életét.

Viszont a biológia már más kérdés, az tény, hogy a mi szervezetünk már kifelé megy a termékeny korszakból, így tényleg csökkennek az esélyek százalékosan, és a Down-kór és más genetikai rendellenességek esélye is megnő. Én is el fogok minden lehetséges vizsgálatot végeztetni, ha oda jutunk.

Én nem vetem alá magam semmilyen művi beavatkozásnak, ha természetes úton nem jön össze. Akkor mi így jártunk.

Én magam is szuperegészséges vagyok, sportolok, nem dohányzok, nem iszok, több mint egy éve még csak megfázva se voltam, semmi túlsúlyom nincs. Bízom benne, hogy ez így elég lesz. Ha nem, akkor meg nem.

2019. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyidősek vagyunk. Az én férjem 44 éves.

27 éves voltam amikor eldöntöttük, hogy gyermeket szeretnénk, aztán majdnem 35 voltam, mikor megszületett. Ez idő alatt kiderült, hogy nekünk nem lehet természetes úton gyermekünk; meddő vagyok. Kislányunk a 6. lombikunkból fogant.

Mindezek ellenére mi megfogadtuk, hogy megyünk az álmaink után: mindig is 3 gyermeket szerettünk volna. Nem érdekel, hogy ki, mit gondol a korunkkal kapcsolatban; ez a mi életünk, nekünk ilyen 'lapokat osztottak'. Ha valaki ítélkezni akar, akkor nyugodtan végigcsinálhatja mindazt, amin nekünk keresztül kell(ett) mennünk!

Téged se érdekeljen mások véleménye! Ma már semmi kínos, és kirívó nincs abban, ha valaki 40 körül szül.

2019. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!