Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Benneteket megismer a nőgyógyá...

Benneteket megismer a nőgyógyászotok később is?

Figyelt kérdés

Kissé félek attól, hogy mire összejön a második gyermekünk és orvoshoz kell menni, az orvosom nem fog emlékezni rám.

Felfogadtuk, nála szültem. Szerencsére nincs semmi gondom, így csak évente egyszer járok hozzá.

2018 novemberében szültem, legutóbb tavaly augusztusban voltam nála.

Lehet, hogy mire oda kerülök, azt sem tudja majd, hogy ki vagyok? Mindenképpen őt szeretném orvosomnak a következő szüléseimnél is.


2020. jan. 20. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Biztos lehetsz benne, hogy nem fog emlékezni rád.Napi x anyuka fordul meg náluk, lehetetlenség is volna mindenkit megjegyezni.
2020. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Többszörösen veszélyeztetett voltam, nehéz szüléssel, rám emlékezett
2020. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Van egy idős doktornénim helyben, végigcsináltunk vele egy vetélést, hiperstimulációt, majd együtt örült velem az újabb terhességemnek. Abban az időben kb havonta mentem hozzá, vagy sűrűbben, jól megjegyzett, de szülést nem vállal, így ahhoz másik dokit kerestem. Eltelt 5 év, már 2 gyerekem van, de ő azóta is megismer minden évben a rákszűrésen. Szuper dokit találtam a szülésekhez, de ő szerintem nem tundná, ki vagyok, ha most beállítanék. A 6 hetes kontrollon még tudta fejből, mi volt velem (komplikált voltam sajnos), de mostanra tuti nem, rengeteg kismamája van.
2020. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Miért baj, ha nem fog emlékezni rád?
2020. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Rám szokott emlékezni. Volt, hogy valami gondom volt és gyakrabban mentem. De előtte én is csak évente egyszer. Szerintem az orvosok olyanok, mint a tanárok. Hihetetlen, hogy mennyi embert megjegyeznek.

Ha csak egyszer lettél volna nála, akkor nyilván nem. De így, hogy rendszeresen hozzá jársz, ha nem is gyakran, szerintem már megjegyzett.

2020. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Rám emlékezett az is, akinél csak egyszer voltam 5 éve valami kisebb nyavalygással, mert a "szokásosom" nem rendelt. Gondolom, ember függő, ki mennyire jegyzi meg az arcokat.
2020. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én 16 éves koromtól 20 éven át jártam ugyanahhoz a dokihoz. Nyilvánvalóan megismert :)


Mi van, ha nem ismer meg? A nevedet tudni fogja, az előző terhességről úgyis kérdezni fog (volt-e, problémamentes volt-e, szülés milyen volt), akkor meg lehet neki említeni, hogy mindez nála történt.


Mint írtam, én 20 évig jártam ugyanahhoz az emberhez. Volt sok gondom is, volt, hogy 1-2hetente látott... mint ember, megismert és tök jót beszélgettünk gyerekről, teherbe esésről, családról, stb... de még gyakran arra sem emlékezett, hogy mi volt az utolsó vizsgálaton, hiszen közben esélyes, hogy százak megfordultak a kezei között... Erre meg ott van a megfelelő medikai informatikai háttér ;)

2020. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Orvos vagyok. Jó arcmemóriám van, a legtöbb beteget megismerem, sokszor azokat is, akik mondjuk nem nálam szültek, csak találkoztam velük. De van néhány, aki egyszerűen "elveszik":D Hogy ez mitől függ, Fene se tudja. Valószínűleg azon, hogy mennyiszer találkozik vele az ember, volt-e valami "különleges" a szülésnél stb.

Meg hát egyedi, hogy kinek milyen a memóriája. Nálunk van egy doki, akinek soha nincs fogalma se a saját betegeiről:D

De amúgy meg mit számít? Ha teherbe esel elmész, megmondod, hogy vele szülted az előzőt, most is vele szeretnéd és kész.

2020. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Tizenéve hozzá járok, bár nem nála szültem egyik sem, mert szülést nem vezet le már. Simán megismer, sőt a bajaimra is emlékszik, jobban , mint én. Akinél szültem, tuti nem ismerne meg.
2020. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Emlékszik rám az orvosom és a szülésznőm is. Bármikor összefutunk utcán vagy bárhol váltunk néhány szót.

Sajnos a tesónál másik orvost kellett fogadnom, mert a régi is most szült így ő kiesett. Az új orvosom nagyon precíz jó szakorvos, de gyanítom most se ismerne meg az utcán nem még évekkel később.

2020. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!