Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik nem szeretnék...

Kismamák, akik nem szeretnék beoltatni magukat, nem különböztet meg titeket a doki?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sztkba járok.

A megállapítás óta tegnap voltam először az orvosnál. 14hetes vagyok.

Kérdezte, beoltattam-e már magam. Mondtam nem, és nem is fogom.

Erre elkezdett velem majdnemcsak kiabálni, mert milyen felelőtlen vagyok, nekem nem való gyerek, ezzel hogy nem oltatom be magam lemondtam az életemről, meg ilyen szöveg ...


Nagyon felháborodtam rajta. Meg sem vizsgált, meg sem ultrahangozott. Csak ránézett a papírjaimra és ennyi.


2021. ápr. 1. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsére semmilyen megkülönböztetést nem kaptam eddig. Valószínűleg itt az orvos személye volt a bunkó, nem sok ilyennel találkoztam még eddig.
2021. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
30%

Mindig csak a legszükségesebb infókat közöld a dokiddal. Pl megkerdi hogy beoltattad már magad? Válasz: nem.

Komolyan akkor jársz legjobban ha mindig csak bologatsz, azt mondod persze, aztán nem mész el. Legalábbis én erre jöttem rá a terhesgondozás során.

2021. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
38%
Oké nem daganat, akkor contergan botrány....
2021. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
57%

1., szerintem oltasd be magad

2., ha nem akarod, senkinek semmi köze hozzá, bunkó volt a dokid, az oltás magánügy.

2021. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Hát volt kivetnivaló a stílusában.


Ahova járok, 2db orvos közöl lehet választani. A főorvoshoz kb lehetetlen bejutni, illetv4 van ez a doki. Állítom nincs 30éves.


7hetesen nála voltam megállapításon, akkor nagyon kedves volt. 12hetes uh-t nem csinál, azért a kórházba kell menni (ahol viszont terhesgondozás nincs). 14hetesen kellett újra hozzá jönnöm.


Kapásból lecseszett azért, mert valami 70ezer ftos genetikai vizsgálatot nem csináltattam meg.

Elmondtam neki, hogy 1, a kórházban azt mondták, minden érték jó, nimcs a családban beteg, fiatal vagyok (25), ha gondolom leveszik a vért 15ezerért, (nem 70ért!), de ők nem látják indokoltnak. Illetve mi ha beteglenne is megtartanánk. De ismétlem, minden értéke tökéletes. Ezen már kiakadt. Aztán utána jött ez az oltás téma.


4hét múlva kellene visszamenni hozzá, de nem nagyon akarok...


Van egy 2éves fiam, vele pl nem is jártam terhesgondozásra, mert csak a 3kötelező uh-ra küldtek, meg a laborokba és ennyi. Utólag tudtam meg, hogy kellett volna. Senki nem hiányolta.

2021. ápr. 1. 14:14
 16/75 A kérdező kommentje:

15!

De hál isten nem te döntesz....

5hozzátartozóm van kórházban/lélegeztető gépen, 2meg is halt... mind az oltás után.


Barátnőm 30hetes terhesen 3 napja beadatta, most lélegeztetőn fekszik, a babát elvették tőle, aki élet halál közt lebeg. Az anyukával együtt. Had döntsem már el én, mit adatok be és mit nem...

2021. ápr. 1. 14:17
 17/75 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is két kismama ismerősöm van oltás után lélegeztetőn, én sem adatom be.

Egyéni döntés, ha emiatt nem végez el vizsgálatokat rajtad, akkor lehet menni a betegjogi képviselőhöz

2021. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
58%

Engem se az orvos, se a védőnő nem különböztetett meg emiatt. De a saját családom igen! Olyan erőszakosan próbáltak rábeszélni, és anyám is mindenféle felelőtlennek elmondott. Borzasztó, hogy így kezelik a kismamákat! Nem is értem milyen jogon szólnak bele mások? Nyilván mindenki azt szeretné a kisbabájának, ami a legjobb, ezt magunknak kell eldönteni. Az meg, hogy kinek van/lesz igaza, az nem most fog kiderülni. Majd 20-30-50 év múlva, ha megszületnek egészségesen a gyermekeink, komolyabb betegségek nélkül elérik a felnőttkort, nem érinti őket az oltással/coviddal összefüggésbe hozható meddőség, autoimmun vagy egyéb krónikus betegségek. Addig meg mindenki döntse el maga, és ne próbálja másokra ráerőltetni a meggyőződését, amiről még nincsenek is adatok.


Amúgy kismamával még nem találkoztam, aki beadatta az oltást, de a szomszédom, középkorú hölgy megkapta. (AstraZeneca) Másnap rosszul lett, azt hitte csak mellékhatás. De tesztelték és covidos. Azért érdekes egybeesés, hogy ilyen sokan megbetegszenek közvetlenül az oltás után. Komolyan már az jut az eszembe, hogy arra van az egész, hogy minél többen fertőződjenek meg. (Persze ez részemről is csak feltételezés, ezért nem is vitatkozom senkivel. Ha úgy érzi biztonságban magát, jelentkezzen oltásra, ha még nem, az is az ő dolga.)

2021. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
57%

"Azért érdekes egybeesés, hogy ilyen sokan megbetegszenek közvetlenül az oltás után."


Véletlenül sem az lehet az oka, hogy egyrészt marha sok a napi fertőzésszám, másrészt szarul van megszervezve sok helyen az oltás, és tömegek várakoznak kis helyen az oltásra.


Az oltás a második adag után 2 héttel ad teljes védettséget, az első adag után 2 héttel pedig részlegeset. Tehát aki pár napja beadatta, és már covidos, az nyilván előtte kapta el. Bonyolult, tényleg...

2021. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
74%
Én csak annyit fűznek hozzá, hogy több idős ember meghalt abban a faluban, ahol a szüleim élnek, miután megkapták az oltást. Most lehet azt mondani, hogy "mert öregek voltak". És a védőoltásnak nem pont az lett volna a szerepe, hogy megvédje őket? Persze lehet, nem az oltás miatt haltak meg, hanem mert mondjuk nem tesztelték le őket és már fertőzöttek voltak. És ez nagy hiba. Nem ítélem el, akik oltásra adják a fejüket, de előtte legalább csináljanak egy covid tesztet. Pláne, ha kismama az illető, mert ott már nem csak az ő élete a tét.
2021. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!