Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik nem szeretnék...

Kismamák, akik nem szeretnék beoltatni magukat, nem különböztet meg titeket a doki?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sztkba járok.

A megállapítás óta tegnap voltam először az orvosnál. 14hetes vagyok.

Kérdezte, beoltattam-e már magam. Mondtam nem, és nem is fogom.

Erre elkezdett velem majdnemcsak kiabálni, mert milyen felelőtlen vagyok, nekem nem való gyerek, ezzel hogy nem oltatom be magam lemondtam az életemről, meg ilyen szöveg ...


Nagyon felháborodtam rajta. Meg sem vizsgált, meg sem ultrahangozott. Csak ránézett a papírjaimra és ennyi.


2021. ápr. 1. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
51%

Elárulok egy titkot: a terhesek kb. 90%-a az alap geneikai UH vizsgálatokon kívül nem csináltat más vizsgálatot. A kombinált tesztet pedig vagy javasolja az orvos, vagy nem. A kérdező le is írta, hogy nem tartották szükségesnek.

Az alap vizsgálat az a genetikai UH. És ha az ember szeretné, akkor megcsináltathatja a fizetős kombinált tesztet.


És szuper, hogy te fizettél a fantasztikus 20 hetes genetikai UH vizsgálatért, egészségedre.

De úgy csinálsz, mintha amit az sztk-ban csinálnának, az egy kalap szar lenne. Képzeld el, nálunk az sztk-ban is éppen pont Voluson S8-as gép van, és az orvosok akik a genetikai vizsgálatot végzik, éppen úgy rendelkeznek FMF akkreditációval.


Attól, hogy valami ingyen van, még nem feltétlenül lesz szar. Örülök, hogy te megcsináltattad, de talán el kellene fogadni, hogy más meg nem csináltatja meg és kész.

Ha terhes leszek, én is fogok NIPT-et csináltatni, mert nekem fontos és megnyugtató.

De attól nem tartok mindenkit idiótának, felelőtlennek vagy éppen szar anyának, mert nem csináltatott meg egy több százezer forintos vizsgálatot, amikor semmiféle gyanú nem volt arra, hogy baja van a gyereknek.

2021. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
13%

én azért tartom felelőtlen(és nem szar) anyának, mert sajnálja a pénzt az alap tesztre is...

de semmi gond, meg akarsz sértődni ezért teljesen belekapaszkodsz egy általad vélt sérelembe, amit nem is írtam. (megsúgom már egy teljesen más válaszolóval vitatkozol XD)

Alap tesztre(ami 17 ezer) nem sajnálnám a pénzt és krónikus betegség miatt 20 éve alatt minden kerület minden szakosztályát megjártam és ezalatt 2-szer diagnosztizáltak tévesen rákot, rossz kezelést kaptam, majdnem halálos gyógyszer adagot írtak fel(de a gyógyszerész észrevette és ezért nem haltam meg), rosszul állapítottak meg MRI felvételt, röntgent, ULTRAHANGOT mindezt sztk-n és magánban is és szomorú de 20 éves orvos járkálással (jó és még jobb osztályon vagy legjobb orvosnál járva, ami végül kiderült nem igaz csak szépen tudott mosolyogni) 10 ujjamon megtudom számolni hány jó dokit találtam, aki nem szúrta el a kezelésemet.

Ezek után csak egy véleményre nem alapozok, mert simán elnézi az adott orvos és lehet hogy ezt a legnagyobb jóindulattal teszi csak épp nem veszi észre, hogy gáz van a szívével stb., tapasztalataim szerint ha 3 orvosból 2 ugyanazt állítja, na akkor tuti az a bajom (és ehhez 20 év kellett -.-"). Ha a nem annyira megbízható UH vizsgálaton(maga kérdező is azt válaszolta volt akinek azt mondták egészséges és mégsem lett az stb.) azt mondják minden oké akkor még szép hogy biztos ami biztos ezt megerősítem egy még biztosabb teszttel.

Az nem gond, hogy nincs rá pénze és ezért nem akarja,de kérdező részéről nem erről van szó, ő csak nem látja értelmét és ezt olyan stílusban írja, mintha az lenne a bűn, hogy én meg mégsem elégszem meg egy vizsgálattal, most ki is a paraszt?

ja várjunk meg akartok sértődni, szóval tuti én leszek az de ez a része nem érdekel és ahogy írtam mindenki magának hülye és az ő dolga, ha fogyatékos gyereket akar pelenkázni 20 éven át :P

2021. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
69%

Az alap szűrés az továbbra is a kötelező ultrahang. Amiért fizetni kell, az nem alap.

Az meg nem a te problémád, ha valaki Down-os gyereket szül. Az hagy legyen az ő gondja.

Ezt a szentbeszédet akkor adhatnád jogosan elő, ha a kérdező ide jönne sírni a szülés után, hogy Down-os a gyereke és ha tudta volna, elvetette volna.

Itt pedig baromira nem erről van szó.

Továbbra sincs semmi közöd hozzá, hogy ki és milyen vizsgálatot csináltat meg a kötelező vizsgálatokon kívül, ez mindenkinek a saját dolga és csak saját magénak tartozik elszámolással, nem pedig neked.

2021. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
53%
Jaj, de rápörögtél. Még az se tűnik fel neked, hogy nem egy emberrel beszélgetsz oldalakon keresztül. 😂
2021. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
47%
Feltűnt, hogy ketten vagytok, de mivel pont ugyanazt szajkózzátok, tök mindegy, kinek válaszolok.
2021. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
48%

63-as:

épp azt írtam, hogy legyen az ő gondja... értelmezésből 1-es

nem is alapra mondom számomra van az ingyenes alap(ami ingyen van de lópikulát sem ér, főleg ahogy hozzááll az orvosom), van a 17-ezres támogatott vizsgálat(ez még nem súlyos összeg és legalább megerősít abban hogy semmi gond) és van a nifty aki az olyanoknak van mint, hogy kiábrándultak a folyamatos orvosi félrekezelésekből.

Én csak azt nem értem, hogyha az orvos ajánlja neki,AKKOR ne fájjon az a 17 ezer forint(és nem a nifty-re gondolok) csak mert az első gyereke túlélte, hogy még terhesgondozáson sem volt...

2021. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

66!

Meséld már el, hol ajanlották nekem? Hol írtam ezt?


A 7hetes megállapításon annyit mondott az orvos, hogy 12hetes uh a következő a kórházban. Ennyi. Semmi tesztet, vizsgálatot nem kétt.

A 12hetes uh-n elmondták, hogy fiatal vagyok. Nemhogy rokoni, de ismerősi körben sincs beteg. Minden érték tökéletes, ő NEM TARTJA INDOKOLTNAK a vervételes részt...


És mikor visszamentem a dokihoz, 14hetesen, akkor lázadt fel, hogy nincs meg a vizsgálat. Addig nem kérte... és akkor sem a te általad emlegetett 17ezres vizsgálatot, hanem valami 70ezrest.


Ja és hozzáteszem, a 12hetes uh-m nem 5perc volt futószalagon. Minimum 15percig méregette 2 orvos, ők nem tartották indokoltnak.



De hozzáteszem, még mindig nem ez volt a kérdés, hanem az oltás.....

De vergődj tovább nyugodtan

2021. ápr. 4. 10:50
 68/75 anonim ***** válasza:
37%

Statisztikák alapján a fiatalok szülik a fogyatékos, beteg babák többségét, hiába emelkedik korral az esély.

Az ok: a fiatal nem tesztel, mert fiatal. Az idősnél pedig kiszűrik.

2021. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező nem vergődöm, de nálam a 15 perc nem nyugtatna meg. Így is fiút mondtak, de a kromoszóma lányt mutatott, szóval nem az orvosok, legalábbis 1 orvos véleménye nem szokott meggyőzni, életem során tettek róla.

Szupi hogy fiatal vagy és ennyire bízol a sima ultrahangban( amiről te is írtad hogy sokszor mást mutatott mint ami lett) és minek az alsó vérteszt ha nem ajánlják, de attól még másnak nem kell vakon bíznia az orvosi véleményben, de a te gyereked a te felelősséged.

Nekem szimplán egy orvosi vélemény nem lenne elég. Az oltást meg úgysem adod be magadnak, de annál meg értem hogy félsz mert új dolog( most még), bár az uh-s dolog miatt inkább csak tudatlanságot látok mögötte nem pedig megalapozott félelmet.

2021. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:

Kérlrk mutasd meg, hol írtam, hogy az ultrahang mást mutatott, mint ami lett....

Ezt pont a vérvételre írtam 😉

És ahogy azt is írtam, nem 1 hanem 2 orvos vizsgált. Még mindig...

Nem 1 orvos véleményére hagyatkozom...


Azért mert neked rossz tapasztalatod volt, miért kell általanosítani?!


Nem vagyok tudatlan, azt igencsak rosszul látod 😅

2021. ápr. 4. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!