Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik nem szeretnék...

Kismamák, akik nem szeretnék beoltatni magukat, nem különböztet meg titeket a doki?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sztkba járok.

A megállapítás óta tegnap voltam először az orvosnál. 14hetes vagyok.

Kérdezte, beoltattam-e már magam. Mondtam nem, és nem is fogom.

Erre elkezdett velem majdnemcsak kiabálni, mert milyen felelőtlen vagyok, nekem nem való gyerek, ezzel hogy nem oltatom be magam lemondtam az életemről, meg ilyen szöveg ...


Nagyon felháborodtam rajta. Meg sem vizsgált, meg sem ultrahangozott. Csak ránézett a papírjaimra és ennyi.


2021. ápr. 1. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
75%

Drága Orbán Viktorunk pont tegnap mondta, hogy bűn, ha valaki megpróbál lebeszélni egy másik embert arról, hogy oltakozzon. Akkor most hozzátenném,hogy az is bűn, ha valaki megpróbál rábeszélni egy másikat az oltásra.

Azt hiszem itt a kommentelők között a legtöbben értelmesen gondolkodó, önálló döntés meghozatalára képes emberek vagyunk. Mindenki el tudja dönteni, hogy beadatja, avagy sem.

2021. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
86%

Az undokságra nincs mentség.

De lehet, hogy személyesen érintett volt a doktor, lehetett súlyos covidos rokona, esetleg az általa gondozott terhesek közül is meghalt vagy lélegezetetőgépre került valaki.

Az első hullámban nem volt szó róla, hogy a kismamák az átlagnál nagyobb veszélyben lennének, de az aktuális vírusvariáns megbetegíti a fiatalokat is, és tényleg súlyos állapotba kerülnek terhes nők is.

Ettől persze a döntés joga még a tiéd.

2021. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
28%

Én beadatom,ért egyrészt nem a kínai gagyit adják a kismamáknak, másrészt a covidnal nem jut a kismama és így a baba sem elég oxigénhez és ez agykárosodást okoz a babánál. Mellesleg az oltás utáni védettséghez idő kell, hisz az antitestnek ki kell alakulnia, aki ezután került gépre az már beteg lehetett és későn kapta meg az oltást, de még nem volt benne annyi vírus, hogy kimutassa a teszt, marha bonyolult...

Ja és kérdező: szégyelld magad hogy az alap gentesztet sem akarod, sosem tudhatod a te és párod génjének a keverékéből mi alakul ki. Abból bármilyen génhiba összejön és most kijelented, hogy felneveled mindegy mi van, de ismerősöm már most kivan mert a 20! Éves fiát még mindig pelenkazni kell és nincs magára egy perc ideje sem, mert 24 órás felugyeletet igényel. Szégyelld magad, hogy sajnálod azt a 40 ezret, ezzel lehet szenvedést adva a gyereknek...

2021. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
27%
Azért hihetetlen, mennyire könnyű dezinformálni a népet, és mennyi hülye döntést képesek hozni az alapján. Nem értik a vakcinák működését, félnek tőle... de a covidtól nem, miközben annak már biztosan vannak hosszútávú következményei.
2021. ápr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
33%

Hát ez az, bár engem az is kiborított hogy a kérdező alap kezelésre is sajnálja a pénzt, mert úgyis fiatal és ha mégis fogyatékos lesz a gyerek az se gond... Szerintem a dokija fokozatosan akadt ki rajta.

Inkább az oltás ( ami most már több helyen is probléma mentes volt a kismamák számára világszerte) minthogy fogyatékos legyen az oxigénhiánytól vagy anya nélkül nőjön fel, mert anyuci belehalt a covidba.

2021. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó te mekkora egy érzéketlen barom vagy.
2021. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
56%

Csak úgy szólok 25os hogy az a teszt nem számít alapvizsgalatnak. A kombinált tesztet és a genetikai uht megcsináltatta, ezen felül akart még mást a doki. Minek? Te csinaltattál nifty tesztet? Akkor is ha semmi sem indokolja?



Az oltás is mindenkinek a magánügye kellene hogy legyen, ahogy az is, hogy a terhesség alatt a kötelező vizsgálatokon kívül mi egyebet végeztet el a kismama


Egy undorító paraszt vagy már ne haragudj.

2021. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
20%
Én csináltattam nifty tesztet. Nem érdekel ha nem indokolt, inkább költök erre, mint több milliót egy fogyatékos gyerek kezelésére. A gyerek sem élvezné az életet és én sem, akkor inkább a tesztek. A szuri meg olyan dolog, hogy több kismama külföldön köszöni boldog és semmi baja sőt. Míg a covidnal tuti baja lesz vagy a kismamának vagy a babának vagy mindkettőnek.
2021. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
31%

"A kombinált tesztet és a genetikai uht megcsináltatta,"


Na ezt hol olvastad? Mert írja, hogy nem volt kombinálton se, mert az lett volna a 15 ezres kórházi vérvétel...

2021. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, úgy rémlett hogy megcsináltatta, de visszaolvastam, mégsem.


Ettől függetlenül a véleményem ugyanaz, az oltás is magánügy meg az is, hogy ki milyen vizsgálatot csináltat a terhesség alatt.


Mondjuk a kombinált teszt valóban illendő..ha van betegség a családban ha nincs, bár sok értelmét én se látom annak a vizsgálatnak, csak statisztikai bökés, de egy elvárt alap dolog ennek az elvégzése, lehet ezért volt paraszt a doki amúgy. Ha javasol egy vizsgálatot akkor azt azért érdemes megcsináltatni.

2021. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!