Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik nem szeretnék...

Kismamák, akik nem szeretnék beoltatni magukat, nem különböztet meg titeket a doki?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sztkba járok.

A megállapítás óta tegnap voltam először az orvosnál. 14hetes vagyok.

Kérdezte, beoltattam-e már magam. Mondtam nem, és nem is fogom.

Erre elkezdett velem majdnemcsak kiabálni, mert milyen felelőtlen vagyok, nekem nem való gyerek, ezzel hogy nem oltatom be magam lemondtam az életemről, meg ilyen szöveg ...


Nagyon felháborodtam rajta. Meg sem vizsgált, meg sem ultrahangozott. Csak ránézett a papírjaimra és ennyi.


2021. ápr. 1. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
39%

Minden tesztnek értelme van, egyrészt nincs az anyánál bűntudat, ha valami baj lesz hisz "anya" mindent megtett. Másrészt elkerülhető egy beteg gyerek világra hozatala. Láttam már fogyatékost aki azért kapott dührohamot, mert nem tudta azt megcsinálni amit a többiek, anyaként meg szörnyű érzés lenne, hogy ezt elkerülhettem volna, ha tesztet csináltatok és most nézhetem ahogy fáj neki, hogy más.

Az megint más ha teszt ellenére betegnek születik,de teszt nélkül máris felelőtlen anyaként kezdi...

Mindezt azért mert azt hiszi ha fiatal nem lehet génhibás a gyerek -.-" ezt a butaságot orvosként én se tudnám elviselni, az más hogy nem kiabálnék max őszintén közlöm vele, amit tesz az felelőtlen és írja alá, hogy az én orvosi utasításaim ellenére döntött így (nekem is alá kellett egy ilyet írnom miszerint tudomásul vettem az orvos tájékoztatását stb).

Szóval az oltás elleni hisztije egy dolog(bár ez is butaság,de ez a fajta félelem még érthető),de hogy sajnál egy 17 ezer ft-os tesztet az viszont felháborító (pedig egy gyerek felnevelése jóóóóóval többe fog neki még kerülni).

2021. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
77%

"orvosi utasításaim ellenére"


Na ez a baj az orvosokkal...

2021. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
36%
ugyan már a kombinált teszt egy kalap szart sem ér.. és nekem 27 évesen nem is ajánlották, hogy kellene, 32 évesen már igen, de egy cseppet sem nyugtatott meg..
2021. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
34%

33!

Annyira szart sem ér, hogy nekem kimutatta hogy a babám down szindrómás....

2021. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
72%
Akkor is ha szólnak hogy kéne csinálni akkor ne fájjon az a 17 ezer Ft( főleg ha telik rá) sem a rá fordított idő. Elképesztő hogy az anyukák számára ez elfogadott, hogy már az elején dacból tojik a gyerek egészségére, szomorú és kész, de nagyanyám szavaival élve mindenki magának hülye, ha ebből egy beteg gyerek lesz akkor csak magának csinál bajt. Én megcsinaltattam a tesztet, mert már most felelősséget érzek a gyerekem iránt,ezt a tesztet meg ő nem tudja megcsináltatni, csak az anyukája teheti meg😅
2021. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: A teszttől nem lesz egészséges a gyerek, csak időben megtudod, ha beteg, és esetleg eldöntheted, hogy vállalod-e vagy sem.

Azok, akik nem vetetnének el egy Down-szindrómás gyereket, azoknak totálisan felesleges pénzt fizetni egy ilyen vizsgálatért....

2021. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
28%
Pedig én simán elvetetem ha fogyatékos lenne vagy olyan testi fogyatékkal kéne élnie ami szenvedést/ fájdalmat okoz neki. Még egy down-szindrómást is.Ami ezt bevállalja, ne büszkeségből vagy meggyőződésből tegye, hanem azért mert tudja mi vár rá és naaaagyon szeretné a babát, de attól még nem értem azokat akik úgy szülik meg hogy tudnak róla, ez önző döntés a gyerek felé, hisz már nehézségekkel fogja kezdeni az életet.
2021. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de neked mi közöd hozzá, hogy más megtartja-e a beteg gyereket vagy sem? Én se tartanám meg, de ez egy egyéni vélemény. Attól még az sem lesz rosszabb ember, aki nem így gondolkodik.
2021. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
36%
Pedig ha olyan szinten fogyatékos, hogy felfogja valami rossz vagy fájdalmai vannak és a gyerek maga sem élvezi ezt az életmódot akkor ez egy önző döntés, főleg ha előtte elmondta az orvos hogy az adott fogyaték mivel fog járni. De erre írtam mindenki magának hülye. Nem egy ilyen ismerősöm van és sosem mondom meg neki mit gondolok erről, mert az ő gyereke,terhe, felelőssége.
2021. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
55%

Nézz már utána, hogy mi az a Down-szindróma pl...

Honnan veszd, hogy egy downos ember nem lehet boldog?

2021. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!