Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik nem szeretnék...

Kismamák, akik nem szeretnék beoltatni magukat, nem különböztet meg titeket a doki?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sztkba járok.

A megállapítás óta tegnap voltam először az orvosnál. 14hetes vagyok.

Kérdezte, beoltattam-e már magam. Mondtam nem, és nem is fogom.

Erre elkezdett velem majdnemcsak kiabálni, mert milyen felelőtlen vagyok, nekem nem való gyerek, ezzel hogy nem oltatom be magam lemondtam az életemről, meg ilyen szöveg ...


Nagyon felháborodtam rajta. Meg sem vizsgált, meg sem ultrahangozott. Csak ránézett a papírjaimra és ennyi.


2021. ápr. 1. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:

Na akkor úgy sokmindenkinek reagálnék.

Barátnőm megcsináltatta a fiával a kombinált tesztet. Magas kockázat jött ki 2 betegségre is, makk egészséges a fia. A teszt miatt járhatott Pestre vizsgálatok soraira.

Unikatesóm szintén megcsináltatta ezt a tesztet, alacsony kockázat lett minden. Down szindrómás a fia...


Tudom milyen a betegség, milyen vele együtt élni. Ennek tudatában jelentettem ki, hogy vállalnánk...


Az orvosok is elmondták a 12hetes vizsgálaton hogy, az uh is bőven kimutatja a betegséget, a vérvétel csak egy megerősítés hozzá.


De jó, hogy totál nem ez volt a kérdés, és mindenki ezen lovagol.

2021. ápr. 3. 17:37
 42/75 anonim ***** válasza:
70%
Mintha csak ahhoz kellene a szűrés, hogy eldönthesse, hogy megtartsa vagy elvetesse. A szűrővizsgálat olyan rendellenességeket is ki tud szűrni, amit határozottan jó tudni a szülés előtt ahhoz, hogy megfelelő ellátásban részesüljön.
2021. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó:

Annak ellenére, hogy megcsináltattad a kombinált tesztet, nem nagyon vagy képben azzal, hogy mire is való.

A kombinált teszt egy KOCKÁZATBECSLÉS 3 triszómiára (Down, Patau, Edwards). Semmilyen más betegséget nem szűr, csak szólok. És ha ezekre pozitív (azaz magas kockázat jön ki), akkor mivel csak szűrőteszt, megerősítés szükséges invazív diagnosztikai teszttel.

És akkor emellé megemlíteném, hogy az Edwards és a Patau olyan súlyos, hogy UH-val simán kiszűrhető, a Doen pedig csak 80%-ban. De tekintettel arra, hogy a Doen nem élettel összeegyeztethetetlen, semmi se fog történni, ha születés után derül ki, nem kell semmiféle extra felkészülés.

2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
47%

A niptek pedig szintén a megadott betegségekre szűrnek csak, nem fog kimutatni mindenféle rendellenességet...

Nem ártana tisztában lenni azzal, hogy miért is fizetsz több százezer forintot:D

2021. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
68%
44, a Down az estek többségében szívrendellenességgel jár együtt és a veseproblémák sem ritkák. Elég gyakran előfordul, hogy a születés után egyből műteni kell.
2021. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
47%

Igen. De:

1. A szívrendellenességek egy része UH-on látható, tehát nem azt kell tudni, hogy down-os e vagy sem, hanem a szíve beteg-e vagy sem.

2. Ha nem látnak UH-n rendellenességet, attól még ugyanúgy megeshet, (ahogy egyébként egészséges terhességekben is), ilyen esetben atviszik a gyereket olyan helyre, ahol még lehet operálni és kész...

2021. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
53%

Utána néztem mielőtt kifizettem, sokkal több betegséget mutat ki a mostani nifty( mert van egy új fajta) mint a sima teszt. De megértem ha valaki csak a simát engedheti meg magának. Azt nem értem ha megteheti és mégse teszi. Az meg más hogy van akinek beteg lett van akinek nem, ennyi erővel soha semmit nem kap a gyerek ( kezelés, gyógyszer) mert " mi van ha" és akkor viszont 100% hogy az én hibám ha mégis betegen szülöm meg vagy nem időben lesz kezelve... Marha jó hogennyi anyuka így áll hozzá, hogy xy bezzeg teszt nélkül is megszülte, de basszus az xy és nem biztos hogy én is olyan szerencsés leszek, ahogy egyforma szülés sincs.

Tudom mi a down szindróma, láttam már olyan gyereket, hát aki ezt bevállalja dicséretes de én köszönöm nem kérek belőle. Meghalok és egy 12 éves gyerek szintjén ott van a gyerekem( mert ennek is vannak fokozatai és nem tudni te melyiket kapod)? Szeretem a gyerekemet és nehogy már fájjon az az akár potya teszt és vizsgálat, ha az egészségéről van szó. Eszem megáll...

2021. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
69%

Oké. Magzati szívultrahang vizsgálatra is elmentél? Ugyanis a szívfejlődési rendellenességgel relatíve gyakoriak és csak 40%-ban szűrhetők UH vizsgálattal.

Ha nem mentél el, akkor egy felelőtlen szar vagy, aki nem akarja a legjobbat a gyerekének. Hiszen megtehetted volna, csak pár tízezer forint, miért nem mentél el?

2021. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
55%
csak 40%-ban szűrhetők ki a rutin 20 hetes UH vizsgálat során*
2021. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
48%
Én még nem tartok ott, de ha sorra kerül azt is elvégzem, vagy ha már megtehetem akkor kösz hogy szóltál 😉 kössél bele még valamibe, de igazából ez a plusz infó csak jól jön, mert vacak az orvosom és most oltás miatt más doki sem ér rá.
2021. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!