Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha lemondom a védőnői szolgált...

Ha lemondom a védőnői szolgáltatást, valóban várható zaklatás a gyerekvédelem részéről?

Figyelt kérdés
Férjemnek ez a lövése, hogy ha lemondom, akkor ránk száll a gyerekvédelem. Úgy tudom, hogy hivatalból kijön egy szociális munkás, de ha minden rendben van, nem zargatnak tovább. Melyikünk tudja jól?
2013. okt. 21. 17:42
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
A gyerekvédelem nyugodtan kijöhet, nem fognak semmit sem találni, mert nem lesz mit. Viszont ha ők ugyanúgy havi rendszerességgel zaklatnak, akkor cseberből vederbe - ugyanúgy rabolják az időnket.
2013. okt. 21. 19:58
 12/40 A kérdező kommentje:

Ja, két héten belül kötelezően kijön a lakást megnézni - annak ellenére, hogy költözünk néhány hónapon belül. Ez is egy értelmetlen, időrabló dolog. Másrészt, ha gond is lenne a lakással, abban a tíz percben, amíg eljön, mit vesz észre? Vérfoltos-e a fal? Vagy a férjem késsel a kezében nyit ajtót?


Az orvosi ellenőrzéseknek látom értelmét, ezért oda aránylag sűrűn járok is, vizsgálatokra is elmegyek maradéktalanul. Ezzel szembeállítva a védőnői rendszer hasznosságáról nem vagyok meggyőződve.

2013. okt. 21. 20:00
 13/40 anonim ***** válasza:
43%

"Másrészt, ha gond is lenne a lakással, abban a tíz percben, amíg eljön, mit vesz észre? "


Ezzel kezdem, jo? Mondjuk azt veszi eszre, hogy nincs futes, huton, egy szoba van hat fore, stb. Ilyen alap dolgokat, ami azert eleg lenyeges.



Azt, hogy nalatok hatszaz orvos ismeros van, rajtatok kivul senki nem tudja. orulni kellene, hogy van ilyen lehetoseg. A hathetenkenti kontrol se akkora dolog, hogy ne lehetne kibirni.... Na mindegy. Nem kotelezo, le lehet mondani. A terhesseg alatt nem fognak zaklatni, a szules utan: a gyamhivatal megy ki, egeszen biztosan bejelentes nelkul teszi, na azt nem fogod szeretni....

2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

En kimondottan orulok a vedononek. Kedves, igazodik a munkaidomhoz, ellenorzi a pisit, amit viszek, hogy nincs-e benne ver, cukor vagy bakterium. Elmagyarazza, milyen vizsgalat kovetkezik, vernyomast es sulyt mer, szivhangot hallgatunk a huszonvalahanyadik hettol. Kijon a terhesseg alatt otszor, de nem undokoskodni, hanem megketdi, hogy vagy, van-e panaszod, stb. A kesobbiekben is segit.

Hiaba van ismeros, csalad, azert nekem megnyugtato, en szeretek hozza jarni.

Szerintem ezt a nehany latogatast ne hagyd ki.

2013. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
13: Tök fölösleges fenyegetni a kérdezőt. Nem lesz semmi. Ha ki is mennek, szépen elmondja ezt, és ennyi. Jár majd gyerekorvoshoz, megkapja a védőoltásokat a gyerek és kész.
2013. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok.4 orvos és egy mentős a közvetlen családtag férjem és én részemről is.Lehet akár orvos dinasztiának hivni a családot.Kibirod azt a 6 hetente látogatást.
2013. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
67%

Csatlakozok a 9-eshez.

Nem fog zaklatni a gyerekvédelem,ha viszitek rendesen oltásra,orvoshoz.

Mi is lemondtok mindkétszer(3 éves illetve 8 hónaposak a gyerekeim),nem éreztem szükségét.Egyrészt szabályosan,pofátlan volt a hölgy(pl.este 8kor csengetett,vagy vasárnap ebédnél),másrészt olyan információt,tanácsot adott,ami nekem semmi újat nem mondott,vagy abszolút,elavult 30 éves nézeteket vallott,ami nem is gond,de nem gondolom,hogy ránk kell erőltetnie nézetét.

Lemondtuk egy nyilatkozattal,semmi különös,azóta is nagyon jó megvagyunk nélküle:)

2013. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
56%
Ha már most ilyen hisztis vagy mi lesz később? Nem igaz már, hogy 6 hetente egyszer nem lehet kibírni. Úgy látszik elszálltál a sok orvos ismerőstől.
2013. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
38%

"Egyrészt szabályosan,pofátlan volt a hölgy(pl.este 8kor csengetett,vagy vasárnap ebédnél),"

Na azert nem kellene túlzásba esni..... Nem hinnem, hogy a munkaidejét kívül majd nekiáll téged látogatni.

2013. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne hiszti, ha valaki nem szeretné, hogy egy idegen bemászkáljon az ember lakásába?? Le akartam én is mondani, védőnő azt mondta, keményen rámszáll a gyámügy.

Vagy én is szétnézhetek nála, hogy olyan ember, olyan körülmények között él akit alapból beengednék az otthonomba?

2013. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!