Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha lemondom a védőnői szolgált...

Ha lemondom a védőnői szolgáltatást, valóban várható zaklatás a gyerekvédelem részéről?

Figyelt kérdés
Férjemnek ez a lövése, hogy ha lemondom, akkor ránk száll a gyerekvédelem. Úgy tudom, hogy hivatalból kijön egy szociális munkás, de ha minden rendben van, nem zargatnak tovább. Melyikünk tudja jól?
2013. okt. 21. 17:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam, mondtam is a védőnőnek, hogy pont most akar jönni (babaszoba festés, a nappaliba tolva minden bútor, stb.), és mondta, hogy ne aggódjak, ő nem ezt nézi, rég nincs már olyan, hogy környezettanulmányt firkáljon. Majd szülés előtt nézi, hogy van-e kiságy, fürdőszoba, ilyenek, de ilyenkor csak beszélgetni jön, ami amúgy neki is kötelező, mert törvény szerint nem csak mi megyünk hozzá, hanem a terhesség alatt ő is ötször kijön. Nálunk tök kellemes volt, beszélgettünk, és ha én nem mutogatom meg neki a készülő babaszobát, nem is jött volna beljebb, első alkalommal meg be sem jött, leültünk a teraszon és ott beszélgettünk.

Szóval szerintem ne hagyd ki, biztosan meg lehet beszélni vele, hogy Te dolgozol és milyen időpont lesz jó.

2013. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Amúgy már nem azért, de a munkáltató köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra és ebbe a védőnői szolgáltatás is beletartozik.
2013. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
32: Sajnos az két külön dolog, hogy mire kötelező elengedni és ténylegesen mit tehet a munkavállaló (főleg ha a GYED után vissza szeretne menni a munkahelyére és nem úgy kezdené, hogy a kezébe nyomják a felmondólevelét - ja, azt is tilos, mégis megcsinálják).
2013. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fognak zaklatni, nem tudom elképzelni. Mi a fenének kötekednének, ha viszed a gyereket rendesen orvoshoz oltásra és a státuszvizsgálatokra.


Az én védőnőm is igen furcsa, szoktassam le a gyereket a ciciről, attól nem hízik eléggé és sorolhatnám, de arra van esze, hogy bejelöljön fészbúkon. Megint babát várok és le fogom mondani. Marha idegesítő volt állandóan eljárni hozzá és ugyan azokat a vizsgálatokat végig csinálta, amit a fogadott dokim előtte 2 héttel.


Ez nem hiszti, vagy kötekedés, hanem mi a fenének járjunk hozzá, ha semmi értelme. Persze ki lehet bírni, mint sok minden mást, kérés, hogy minek.


Mikor megkérdeztem, minek a pisi, csak annyit válaszolt, á, nekem azt nem kell tudnom, minden rendben van. Hát köszi- így kezdődött a kapcsolatunk...:D Alig várom, hogy menjek hozzá, lemondom mint a sicc.

2013. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Szerintem is tök fölösleges, mondjuk én nem mondtam le a a lányunkkal is kibírtam, most is kifogom.


-Súlyt én is tudok itthon mérni, mindig azzal jön, hogy nem szabad ennyit hízni, közben alig híztam valamit, csak szar a mérlege!

- Vérnyomást is úgyszint tudok mérni.

- Vizeletet pedig be tudom vinni havonta a kórházba, tutibb kivizsgálásra!


Ennyi a védőnő dolga nálunk, ja meg kiadja a kiskönyvet, esetleg a beutalókat, de értelmes tanácsot nem tudott még adni! Remélem ha megváltozik a védőnői rendszer, picit jobb lesz!

2013. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 málna_ ***** válasza:

En lemondtam, nem jottek a gyerekvedelmisek :)

Nekem is csak nyug, semmit nem csinal csak a vernyomasom meg a sulyom meri.. es ajanlgatja a terhesvitamint..

2013. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%

Dolgozni nem fogsz, helyette 20szor fárasztóbb dolgod lesz, de ne zavarjon. Évekig 12 óráztam, de soha nem voltam olyan fáradt estére, mint amikor 2 évig gyeden voltam. :)


Az "én nem is híztam, csak szar volt a mérlege" válaszon még most is röhögök.

2013. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Az "én nem is híztam, csak szar volt a mérlege" válaszon még most is röhögök. - Pedig tényleg így volt!


4 kg-al könnyebnek mért ott a mérleg, mint itthon a mérleg. Csodálkoztam is, elhiheted!

Egy hónap múlva megy ugyanannyit, mint akkor itthon. Semmit sem híztam. Egyből nekem állt, hogy ez sok, de nem álltam le vele veszekedni. Alig tudtam enni valamit, mindent kihánytam.....Az itthoni mérleg szerint egy kg-ot híztam 19 hetes vagyok! Minden héten mérem magam, így csak tudom mennyi is vagyok! Ja én itthon cipő és ruha nélkül mérem, azt ő sosem vonja le, amin csodálkozok.....

2013. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
37%
A te mérleges nem lehet rossz. Az a rossz, amelyik többet mutat. Hát persze. :D
2013. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
62%

Úgy látom te nem érted, mit írtam! 65%-os!

Amúgy meg csak jobban hiszek egy új mérlegnek, mint egy őskövületnek!

2013. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!