Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha lemondom a védőnői szolgált...

Ha lemondom a védőnői szolgáltatást, valóban várható zaklatás a gyerekvédelem részéről?

Figyelt kérdés
Férjemnek ez a lövése, hogy ha lemondom, akkor ránk száll a gyerekvédelem. Úgy tudom, hogy hivatalból kijön egy szociális munkás, de ha minden rendben van, nem zargatnak tovább. Melyikünk tudja jól?
2013. okt. 21. 17:42
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem jár védőnőhöz, akkor elesik bizonyos nagyon fontos támogatásoktól is nem? Én tudom rosszul? Valami hasonlót hallottam...
2013. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
50%
Azért hiszti, mert több millió nő érdekes módon el tudja/tudta viselni itt Magyarországon. A védőnő semmi rosszat nem akar, de itt a kismamák megbolondulnak a hormonoktól.
2013. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Tévedtem. Csak az orvosi vizsgálat szükséges a támogatáshoz.
2013. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Köze nincs a hormonokhoz...10 év telt el a két szülésem között, és közben is ezt gondoltam. Semmi pluszt nem hozott, csak macerát.

Kötelezo orvosi vizsgálat legyen elég.

2013. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Micsoda védőnők vannak :S Az enyém totál rendes, soha nem akart hívatlanul beállítani, mindenben hozzám igazodik és igazi lelkitárs. Jó nem egy orvos, de nem is az a lényeg, hanem, hogy nála kiönthetem a lelkem, míg a dokinál nem. Mindenben tanácsot ad, segít és akkor sem ordibál, ha mondjuk az adott hónapban több kiló szaladt rám. Hozzánk is jön majd, de akkor, amikor nekem is jó. Én ezt a szolgáltatást le sem mondanám. Ráadásul első baba lesz, így örülnék ha adna egy kis tanácsot, hogyan tegyük boztonságosabbá a lakást. Ezt csak azért írtam le, hogy lássa más is, nem minden védőnő hárpia. Hozzáteszem azt is, hogy egy zuglói védőnőről van szó.
2013. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
25%
De miért macerás? Úgyis otthon vagy a gyerekkel, nem mindegy, hogy pár hetente megy-e negyed órára?
2013. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Na az hiányozna, hogy még ordibáljon is:) legyen szabadon választott...akinek kell "lelkitársnak", segítségnek, igényelhesse.

Ha el tudtam dönténi, hogy megszüljem, feltehetően tudok róla gondoskodni. Ellenőrzzék annak az otthonát aki pl. Támogatást, segélyt igényel, ott sejthető, hogy hiányosság van.

Bocs kérdező, ez nem válasz a kérdésedre. Csak azt tudom, védőnő gyámuggyel fenyeget a lemondásért.

2013. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Tutujgatásra nincs szükségem, nem vagyok az a típus.

Terhesség alatt NEM vagyok otthon, ellenben az alvást igénylem. A találkozás azt jelenti, hogy aznap egy órával korábban kelek, hogy bemenjek hozzá. Hasznát nem látom, csak a macerát.


A munkaideje majdnem teljesen fedi az enyémet, a kora reggel marad csak. Így meg kapkodás, korán kelés van. Szóval nem, napi 10 óra munka mellett nagyon nem vágyom egy általam feleslegesnek tartott plusz 30-60 perces feladatra.


Mások kibírják...igen, egyrészt nem tudnak róla, hogy le lehet mondani róla, másrészt sok embernek tényleg a tutujgatós részre van szüksége, amolyan bérbarátnőként.


A lakásnál azt értem, hogy funkcionalitást néz - de könyörgöm, ha tudja, hogy el fogunk költözni a szülésig, akkor mit néz meg most a lakáson?

Teljesen rendezett körülmények között élünk egyébként, tehát nem félek attól, hogy bárki bármi hibát találna. Felőlem akármilyen hatóság is kijöhet rajtaütésszerűen. Csak ne X hetente és kötelezően, az időmet rabolni.

2013. okt. 22. 13:57
 29/40 anonim ***** válasza:
29%
Hát akkor lemondod. Ekkora hisztit csapni belőle, beszarás. Nehogy már még ő legyen a hibás, hogy egybeesik a munkaidőtök, és próbálja végezni a dolgát. 1 órával korábban kell kelni? Atya ég! Jobb ha hozzászoksz a gondolathoz, hogy baba mellett sem lesz +1 órád aludni, csak mert te épp igényled. :D
2013. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Bezony, de akkor dolgozni se fogok. Köszönöm mindenkinek a választ, kivéve aki csak kellemetlenkedni jött ide és mindenbe hisztit vizionált. Remélem szebbé tette a napját, hogy ezt kiadhatta magából.
2013. okt. 22. 15:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!